Blog
Zaginieni Przed Laty

Po 20 latach zatrzymano mordercę i gwałciciela Agnieszki Dojlidy.

Po 20 latach zatrzymano mordercę i gwałciciela Agnieszki Dojlidy

Po 20 latach zatrzymano mordercę i gwałciciela Agnieszki Dojlidy. Do zbrodni doszło w 2001 roku na osiedlu Sienkiewicza w Białymstoku. Policjanci z podlaskiego Archiwum X po latach ustalili tożsamość i miejsce pobytu mężczyzny. Śledczy rozpoczęli już procedurę deportacyjną.

Po 20 latach

Tym razem policjanci z Archiwum X wyjaśnili zbrodnię, do której doszło w sierpniowy wieczór 2001 roku, na osiedlu Sienkiewicza w Białymstoku. Pracujący nad sprawą policjanci odtworzyli ostatnie godziny z życia 30-latki.

Po 20 latach zatrzymano mordercę i gwałciciela Agnieszki Dojlidy
Fot. 30-letnia Agnieszka

Kobieta była pielęgniarką i pracowała w dziecięcym szpitalu. 2001 roku w sierpniu została zaatakowana kilkanaście metrów od swojego bloku. Tuż po tym, jak odprowadziła kuzynkę na przystanek autobusowy przy ulicy Piłsudskiego. Sprawcy nie przeszkadzał nawet fakt, że niedaleko miejsca zdarzenia przebywali mieszkańcy osiedla.

Mężczyzna brutalnie zgwałcił 30-latkę. Na skutek poniesionych obrażeń, kobieta po kilku miesiącach heroicznej walki o życie zmarła w szpitalu. Niestety rok później w sierpniu 2002 roku, śledztwo zostało umorzone, ponieważ nie wykryto sprawcy.

Kim jest morderca i gwałciciel 30-latki?

Początkowo, praca śledczych nie przyniosła przełomu w sprawie. Sprawca był nieznany przez wiele lat. Dopiero w 2020 roku sprawa trafiła do Archiwum X. W związku z tym najbardziej doświadczeni funkcjonariusze służby śledczej wspólnie z prokuratorami zaczęli wnikliwie analizować akta. Śledczy, prowadząc szereg dodatkowych czynności z jednoczesnym wykorzystaniem najnowocześniejszych metod badawczych, ustalili podejrzanego o tę zbrodnię.

 

Udało im się również ustalić miejsce pobytu sprawcy. Okazał się nim 42-letni białostoczanin. Morderca ukrywał się w Anglii w jednej z miejscowości na południe od Manchesteru. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Białymstoku wydano nakaz aresztowania w Wielkiej Brytanii. W związku z tym 42- latek został zatrzymany w piątek 18 czerwca 2021 roku w miejscu zamieszkania. Śledczy zainicjowali również procedurę deportacyjną do Polski. Za to przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się niewykrytymi przestępstwami z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z prokuratorami z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku rozwikłali kolejną sprawę zabójstwa.

Źródło:Po 20 latach zatrzymano mordercę i gwałciciela Agnieszki Dojlidy | Crime.com.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl