Blog
Zaginieni Przed Laty

Gdzie jest Andrzej Łowczykowski?

Koszarówka to niewielka wieś w województwie podlaskim. To tutaj, w 1994 roku doszło do tajemniczego zaginięcia 14-letniego wówczas Andrzeja Łowczykowskiego. Mimo upływu lat, sprawa pozostaje nierozwiązana. Co stało się z chłopcem?

Bierzmowanie

30 kwietnia 1994 roku Andrzej udał się do kościoła w Grajewie, gdzie przyjął sakrament bierzmowania. Z kościoła miał wracać w towarzystwie kuzyna. Chłopcy rozstali się jednak, bo Andrzej miał wstąpić do kolegi i odebrać od niego dług. Niestety nie wiadomo, czy nastolatek dotarł na miejsce. Podejrzewa się, że między kolegami mogło dojść do sprzeczni, a nawet szarpaniny. Dziś już tego nie ustalimy, ponieważ chłopiec, który miał być coś winny Andrzejowi, zginął w wypadku na motorze kilka lat po jego zaginięciu. Od początku utrzymywał jednak, że 30 kwietnia nie spotkał się z Andrzejem Łowczykowskim.

Co ciekawe, ojciec chłopca, który zaciągnął dług u Andrzeja, był policjantem. Mężczyzna również nie żyje (niektóre źródła mówią, że zginął w tym samym wypadku, co syn). Czy mężczyźni zabrali do grobu jakieś tajemnice? Żona mężczyzny często zmieniała zeznania – podczas pierwszego przesłuchania miała przyznać, że Andrzej odwiedził ich 30 kwietnia.

 

Andrzejek

Rodzice Andrzeja wspominają go jako dobrego, pomocnego chłopca o wielkim sercu.  Zbierał chore, osłabione zwierzęta i sam je leczył. Pomagał okolicznym dzieciakom naprawiać rowery. Niedługo przed zaginięciem wybrał szkołę średnią – miał zostać mechanikiem. Był znany i lubiany w swojej miejscowości. Gdy zniknął, jego znajomi pomagali przeczesywać teren i rozwieszać plakaty. Chłopca szukano w każdy możliwy sposób, korzystano nawet z pomocy jasnowidza. Bezskutecznie.

  • Niektóre źródła mówią, że udało się odnaleźć buta, który najprawdopodobniej należał do Andrzeja, na terenie okolicznej strzelnicy.

Państwo Łowczykowscy nadal wierzą, że Andrzej żyje i wróci do domu, bo – jak mówi Pan Henryk, tata Andrzeja – nie odnaleziono jeszcze jego ciała, a to daje nadzieję…

Andrzej
Progresja wiekowa Andrzeja

Rysopis w chwili zaginięcia:

Andrzej Łowczykowski, ur. 1979

  • wzrost 166 – 170 cm
  • sylwetka szczupła, wysmukła
  • włosy ciemne
  • oczy jasne
  •  uzębienie pełne
  •  uszy  średnie, wyraźnie przylegające
  •  nos średni, prosty
  •  czoło niskie
  •  cera śniada, twarz owalna

Ubrany był w szarą kurtkę dżinsową, białą koszulę, ciemną muszkę, czarne spodnie i czarne pantofle. Strój elegancki, odświętny.

Andrzej
Państwo Łowczykowscy, (fot. Jan Malec Fakt.pl)

Podsumowując, jeżeli jesteście Państwo w posiadaniu jakichkolwiek informacji o zaginionym Andrzeju Łowczykowski, prosimy o zgłoszenie się do KPP Grajewo Wydział Kryminalny, 15-003 Białystok, ul. Sienkiewicza 65, telefon: +48 85 670 2305, email: dyzurny.kwp@bk.policja.gov.pl, na najbliższą jednostkę policji lub numer alarmowy – 112. Można również napisać wiadomość prywatną do naszej Redakcji. Gwarantujemy anonimowość!

Sprawa pozostaje nierozwiązana, dlatego prosimy Państwa o pomoc. Minęło tyle lat ale my wciąż nie tracimy nadziei.

źródło:

https://zaginieni.policja.pl/

https://www.fakt.pl/

https://www.facebook.com/zaginieniprzedlaty/

https://www.facebook.com/725033450995607/posts/1236668459832101/

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl