Blog
Zaginieni Przed Laty

Mitchell Heisman – autor najdłuższego na świecie listu pożegnalnego

Mitchell Heisman był absolwentem psychologii na Uniwersytecie Albany. Przed popełnieniem samobójstwa, opublikował liczącą prawie 2 tysiące stron książkę, w której tłumaczy powody swojej decyzji.

“List pożegnalny”

35-latek zastrzelił się 10 września 2010 roku, na schodach Memorial Church, znajdującego się w Harvard Yard (park na terenie Uniwersytetu Harvada). Wcześniej jednak opublikował na stronie suicidenote.info list pożegnalny, który obejmuje przedmowę, 1433 przypisy, 20-stronicową bibliografię, ponad 1700 odniesień do Boga oraz niemieckiego filozofa Friedricha Nietzschego. Oryginalny tekst, oczywiście w języku angielskim, nadal dostępny jest w Internecie (link w źródle).

Mitchell Heisman
Mitchell Heisman – autor “książki”, pt. “List pożegnalny”.

 

W swoim dziele Heisman wyjaśniał, dlaczego ma zamiar podjąć tak radykalne kroki, analizował procesy, które zachodziły w jego psychice, a nawet próbował usprawiedliwiać swój czyn. Mężczyzna wspominał również o depresji, z którą zmagał się od dłuższego czasu. Mitchell Heisman uważał, że samobójstwo jest jedynym sposobem na to, by odejść z godnością.

Niewykluczone, że 35-latek chciał przeprowadzić… pewnego rodzaju eksperyment – zastanawiał się bowiem, czy jego dzieło zostanie zakazane. Oczywiście, tak się nie stało.

Mitchell heisman
Fragment książki

Trudno jest stwierdzić, czym tak naprawdę kierował się absolwent psychologii. Niewykluczone, że chciał zostać zapamiętany jako wybitny specjalista w dziedzinie samobójstw i zapisać się na „kartach historii”. Czy udało mu się osiągnąć swój cel? Przed odpowiedzią na to pytanie, należałoby przeczytać całą treść listu…

 

Źródło:

https://legacy.gscdn.nl/archives/images/suicide_note.pdf

http://booknews.pl/

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl