Blog
Zaginieni Przed Laty

Magdalena Żuk – polscy śledczy skierują do Egiptu kolejny wniosek

Polscy śledczy skierują do Egiptu kolejny wniosek w sprawie śmierci Magdaleny Żuk

Magdalena Żuk – polscy śledczy skierują do Egiptu kolejny wniosek. Postępowanie przedłużone do końca roku.

Magdalena Żuk

Każdy z nas żył sprawą Magdaleny Żuk. Jej tajemnicza śmierć pozostawiła wiele pytań i wątpliwości co do tego, czy śledczy z Egiptu wykonali swoją pracę dobrze. Czy nie doszło do zaniedbań i zatarcia śladów? Czy było to morderstwo, które zostało zatuszowane?

Polska prokuratura przedłużyła do końca tego roku postępowanie przygotowawcze w sprawie tajemniczej śmierci 27-letniej Magdaleny Żuk. Do zdarzenia doszło pięć lat temu w Egipcie. Po raz kolejny śledczy z Polski domagają się od strony egipskiej pełnej dokumentacji ze sporządzonych w ich kraju badań laboratoryjnych 27-latki.

Przypomnijmy w skrócie

Pod koniec kwietnia 2017 roku 27-letnia Magdalena Żuk wyjechała na wakacje do egipskiego kurortu. Każdy z nas na początku zadawał sobie pytanie, dlaczego 27-latka odważyła się jechać sama… Magdalena pojechała sama dlatego, że jej partner nie miał ważnego paszportu.

Młoda kobieta po przylocie do Marsa Alam wysyła niepokojące wiadomości do swojej rodziny. 27-latka, jak zauważyli turyści, bardzo dziwnie się zachowywała, a po szamotaninie z personelem medycznym 27-latka miała wyskoczyć ze szpitalnego okna. W sprawie jej śmierci pojawiło się wiele nieścisłości. Magdaleny zachowanie było dziwne, powtarzała, że się boi, była wystraszona i zapłakana. Co działo się przez te kilka dni od przylotu Polki na wakacje, aż do jej śmierci?

Substancje odurzające

Rok po tragicznej śmierci 27-latki Prokuratura Krajowa poinformowała, że nie ma dowodów na to, by Polka była ofiarą przemocy. Wykluczono, że padła ofiarą handlu ludźmi. Wskazano, że bezpośrednią przyczyną zgonu Magdaleny były obrażenia odniesione na skutek upadku z dużej wysokości.

Na stronie portalu Onet.pl w kwietniu ukazała się informacja, że trwało wówczas tłumaczenie kolejnych materiałów przesłanych przez organy Arabskiej Republiki Egiptu. Według tamtejszych śledczych w organizmie 27-latki znajdowały się substancje odurzające. Polska nie otrzymała w tej sprawie pełnej dokumentacji.

Po przetransportowaniu ciała Magdaleny do Polski przeprowadzono badania, jednak nie są ona pewne, ponieważ zwłoki kobiety były poddane w Egipcie procesowi mumifikacji, co mogło wpłynąć na wyniki. Najważniejsza jest teraz pełna dokumentacja badań przeprowadzonych tuż po śmierci Magdaleny Żuk.

Polscy śledczy skierują do Egiptu kolejny wniosek w sprawie śmierci Magdaleny Żuk
zdjęcie ze strony www.msn.com

“Pomimo wskazania we wniosku wprost, jakich dokumentów i danych oczekuje strona polska, ponownie nie zostały one przekazane. Wobec powyższego, w najbliższym czasie skierowany zostanie kolejny, uzupełniający wniosek w celu przeprowadzenia na terenie Egiptu czynności procesowych, a także ustalenia, czy obowiązująca tam procedura przewiduje sporządzanie dokumentacji z przeprowadzonych badań laboratoryjnych, czy są też one ujmowane jedynie w zbiorczych raportach (które zostały już przekazane stronie polskiej)” – informuje media prokurator.

Czy Egipt chce zatuszować sprawę? Pytanie… Dlaczego?

Tutaj można więcej poczytać o tej sprawie: Magdalena Żuk tajemnicza śmierć- co ukrywają Egipcjanie? (zaginieniprzedlaty.com)

Źródło: Śmierć Magdaleny Żuk. Polscy śledczy skierują do Egiptu kolejny wniosek. Postępowanie przedłużone (msn.com)

Śmierć Magdaleny Żuk w Egipcie. Nowe informacje w sprawie | NCZAS.COM

Magdalena Żuk: tragiczny finał wakacji w Egipcie | Niewyjaśnione zaginięcia (niewyjasnione-zaginiecia.pl)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Czy można zapobiec zaginięciom seniorów? (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl