Blog
Zaginieni Przed Laty

Krzysztof Gawlik wielokrotny morderca próbował uciec z więzienia

Krzysztof Gawlik wielokrotny morderca próbował uciec z więzienia
Krzysztof Gawlik pseudonim Skorpion próbował uciec z wrocławskiego więzienia. Wielokrotny morderca odsiaduje wyrok za zabójstwo pięciu osób.

Krzysztof Gawlik

Krzysztof Gawlik, pseudonim Skorpion to seryjny morderca. Mężczyzna odsiaduje wyrok za zabójstwo aż pięciu osób. Skorpion niedawno próbował uciec z zakładu karnego we Wrocławiu. Jak się okazuje, to nie jest pierwsza próba ucieczki seryjnego mordercy.
Krzysztof Gawlik to jeden z najgroźniejszych i najbardziej brutalnych, seryjnych morderców w powojennej Polsce. Skorpion zabijał swoje ofiary, używając pistoletu maszynowego z tłumikiem. 37-latek przyznał się do wszystkich zabójstw. Za każde z nich usłyszał wyrok dożywocia. Dopiero po 50 latach od wyroku Skorpion będzie mógł starać się o warunkowe zwolnienie. Seryjny morderca podczas przesłuchania zeznał, że bardzo lubił patrzeć, jak jego ofiary cierpią i na koniec umierają.
Krzysztof Gawlik wielokrotny morderca próbował uciec z więzienia
Seryjny morderca i próby ucieczek z więzienia

Każdą z ofiar postrzelił kilkukrotnie z charakterystycznym egzekucyjnym strzałem w tył głowy. Niektóre ofiary miały również ślady noża na ciele. 37-latek łowił swoje ofiary, podając się za ułożonego i dobrego człowieka. Pierwszą ofiarą Gawlika była 18-letnia prostytutka z Poznania. Morderca spotkał się z nią, odpowiadając na ogłoszenie, które umieściła w prasie. Kolejne ofiary to wrocławska prostytutka i związany z nią mężczyzna. Ich także zastrzelił, już trzy dni po popełnieniu pierwszej zbrodni. W marcu 2001 roku Gawlik zabił kolejne dwie osoby małżeństwo K. z Wrocławia, których poznał, odpowiadając na ich ofertę sprzedaży samochodu.

37-latek został zatrzymany pod koniec marca 2001 roku, gdy po pijanemu spowodował wypadek i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Policjanci znaleźli w jego samochodzie pistolet z tłumikiem, którym dokonano pięciu zabójstw.

 

Skorpion

Początkiem sierpnia 2021 roku strażnicy z Zakładu Karnego przy ulicy Kleczkowskiej we Wrocławiu zauważyli, że mężczyzna próbuje wyłamać kraty w oknie celi.

– Krzysztof G. w nocy 3-4 sierpnia usiłował uszkodzić zabezpieczenia techniczno-ochronne poprzez naruszenie krat okiennych – potwierdził w rozmowie z gazetą Wrocławską starszy szeregowy Rafał Podruczny, rzecznik prasowy Zakładu Karnego Nr 1 we Wrocławiu. To, że kraty są naruszone, zauważyli strażnicy. – Niezwłocznie podjęte przez funkcjonariuszy działania, przyczyniły się do udaremnienia planowanej ucieczki na etapie podjęcia przez niego wyłącznie czynności przygotowawczych w celi – poinformował w wywiadzie do gazety Wrocławskiej Podruczny.

Próby ucieczek

Nie wiadomo czy Skorpion działał sam, czy może ktoś próbował mu pomóc z zewnątrz. Sprawą zajął się już prokurator. O całym zdarzeniu poinformowano również sędziego penitencjarnego. W 2002 roku Gawlik został po skazaniu osadzony w więzieniu w Wołowie. Siedział w specjalnym pawilonie dla najbardziej niebezpiecznych więźniów o zaostrzonym rygorze, gdzie miał celę jednoosobową i codziennie przeszukania. Podczas jednego z takich przeszukań strażnicy odkryli dziurę w ścianie. Skorpion za pomocą rurki i płaskownika wyrwanego z łóżka próbował przekuć mur celi.

Źródło:Wielokrotny morderca, próbował uciec z więzienia we Wrocławiu | Gazeta Wrocławska (gazetawroclawska.pl)
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do naszego serwisu ponownie! 
Jeśli

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl