Blog
Zaginieni Przed Laty

Jakub B. dostał wyrok 15 lat za zabójstwo 16-letniej Ani spod Siedlec

Jakub B. dostał wyrok 15 lat za zabójstwo 16-letniej Ani spod Siedlec

Jakub B. zabił swoją dziewczynę, a później upozorował jej zaginiecie. Mężczyzna usłyszał już wyrok 15 lat za zabójstwo 16-letniej Ani spod Siedlec. Bliscy zamordowanej nie zgadzają się z tak niskim wyrokiem. Zapowiadają apelację.

Jakub B.

Do brutalnej zbrodni doszło w grudniu 2020 roku. Nastolatka wyszła z domu i przepadła bez śladu. Jak się okazało, dziewczyna została zabita przez swojego chłopaka. Zabójstwo 16-letniej Ani spod Siedlec wstrząsnęło mieszkańcami tej miejscowości. Nastolatka wśród znajomych uchodziła za spokojną i radosną dziewczynę.

Ania od jakiegoś czasu spotykała się z 20-letnim Jakubem B, jednak ich związek nie był usłany różami. Młoda dziewczyna coraz częściej skarżyła się znajomym na swojego chłopaka, który ciągle ją kontrolował. Zdarzało się również, że był agresywny. Związek ten z dnia na dzień był coraz bardziej toksyczny w związku z tym, dziewczyna postanowiła zerwać z chłopakiem. 3 grudnia 2020 roku Ania przepadła bez śladu. 4 grudnia 2020 roku bliscy powiadomili policję o zaginięciu nastolatki. Dla rodziny to był dopiero początek tego strasznego koszmaru. Nikt nawet przez chwilę nie pomyślał, że radość ich życia i wiele marzeń zniszczył Jakub B., który z zimną krwią odebrał Ani życie.

Jakub B. dostał wyrok 15 lat za zabójstwo 16-letniej Ani spod Siedlec
Fot. Instagram

Zaginięcie

Jakub B. po zbrodni cały czas udawał, że jest zaskoczony zaginięciem dziewczyny, wręcz zrozpaczony pomagał rodzinie w poszukiwaniach. Angażował się we wszystkie czynności poszukiwawcze, nie dając po sobie poznać, że tak naprawdę on doskonale wie, co stało się z Anią. 20-latek stał się podejrzanym, ponieważ trop prowadził do jego domu w Zbuczynie. To właśnie wtedy przyznał się po przesłuchaniu przez policję do zbrodni i wskazał miejsce, w którym ukrył zwłoki Ani.

Ciało zamordowanej Ani odnaleziono 6 grudnia 2020 roku. Było zakopane w lesie w miejscowości Osiny. 16-latka miała na szyi zaciśnięty pasek, którym Jakub B. ją udusił.

W lipcu 2021 roku ruszył proces. Na rozprawie w sądzie Jakub B. zeznał, że sięgnął po pasek i zaczął dusić 16-latkę, gdyż ta planowała zakończyć z nim związek. Nie chciał, by odeszła od niego, ponieważ twierdził, że ją bardzo kochał…

 

Przyznanie się do winy

20-latek przeprosił rodzinę zamordowanej dziewczyny i szczegółowo opisał, jak pozbawił ją życia. – Tego popołudnia, gdy zabiłem Annę, spotkaliśmy się u mnie w domu. Chciałem na poważnie z nią porozmawiać, bo wydawało mi się, że ma innego chłopaka. Ona nie zaprzeczyła i powiedziała, że chce ze mną zerwać – mówił Jakub B., cytowany przez Super Express.

– Zaciskałem go coraz mocniej i mocniej. Ona, broniąc się, włożyła ręce między pętlę, a szyję. Nie zważałem na to, bo miałem dwa końce paska, więc zaciskałem go, aż się przewróciliśmy. Anka przestała oddychać. Nie pamiętam, co wtedy myślałem, ale wiedziałem, że muszę szybko pozbyć się ciała – mówił oskarżony podczas rozprawy.

Jakub B. dostał wyrok 15 lat za zabójstwo 16-letniej Ani spod Siedlec
fot. ANDRZEJ WOZNIAK/AGENCJA SE/East News

20-latek następnie opowiedział przed sądem, w jaki sposób ukrył ciało Anny. – Wziąłem saperkę i zniosłem ją do bagażnika ze wszystkimi jej rzeczami. Ruszyłem w stronę najbliższego lasu. Kilkanaście minut szukałem miejsca, gdzie mogę zakopać Ankę, bo było już ciemno. Zakopałem ją w lesie jakieś 20 metrów od gruntowej drogi – zeznał Jakub B. cytowany przez Super Express.

Wyrok

We wrześniu 2021 roku zapadł wyrok w tej sprawie w Sądzie Okręgowym w Siedlcach. Jak podał “Super Express”, sąd wymierzył zabójcy dziewczyny karę 15 lat pozbawienia wolności. Prokurator miał domagać się kary 25 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny. Rodzina zamordowanej Ani nie zgadza się z wyrokiem. Zapowiadają apelację.

Przed wyrokiem Jakub B. był pilnowany przez służby w areszcie. Mężczyzna prawdopodobnie chciał popełnić samobójstwo. Biegli psychiatrzy wydali opinię, że w chwili popełnienia czynu mężczyzna był w pełni świadomy tego, co robi. Sąd również zadecydował zadośćuczynienie dla rodziny zamordowanej w wysokości 650 tysięcy zł. Jednak żadne pieniądze nie zwrócą rodzinie Ani.

Źródło:Udusił 16-letnią Anię paskiem. “Musiałem pozbyć się ciała”. Kontrowersyjny wyrok (msn.com)

Zabójstwo 16-letniej Anny. Jakub B. opowiedział, dlaczego udusił swoją dziewczynę – Wiadomości (radiozet.pl)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl