Blog
Zaginieni Przed Laty

Jeśli jej się uda… Jeśli, jeśli, jeśli przeżyje… To będzie to prawdziwy cud…

6 lutego 2013 r. Denver, Kolorado. Mayra Perez strzela do trojga swoich dzieci, następnie do samej siebie. Tylko jedno dziecko cudem przeżyło.

Podejrzewa się, że motywem zbrodni była kłótnia między Mayrą a jej mężem, do której doszło wieczorem 5 lutego. Pan Perez wyszedł z domu, aby się uspokoić. Wrócił rano 6 lutego i znalazł ciała swojej żony i dzieci.

Perez
Mayra Perez z dziećmi

Mayra Perez, Nevaeh Morales (4) i Erick Perez (1) nie żyli, gdy ich znaleziono. Autopsja wykazała, że Neveah zmarła od wielu ran postrzałowych, podczas gdy Erick i Mayra zmarli w skutek pojedynczej rany. 3-letnia córka Mayry, Isabel, została w bardzo złym stanie przewieziona do szpitala, gdzie natychmiast trafiła na intensywną terapię. Chodź  jej rokowania nie były optymistyczne, reszta rodziny gorąco się modliła i miała nadzieje na powrót dziewczynki do zdrowia.

Perez
Isabel Perez- dziewczynka, która przeżyła

„Kiedy to nieszczęście się wydarzyło – powiedziała dziennikarzom babcia dziecka, które przeżyło – Nic dobrego wtedy nie przychodziło mi do głowy, same smutne i przerażające rzeczy, ale cały czas gorąco się modliłam. Wiedziałam, że jeśli jej się uda… Jeśli, jeśli, jeśli przeżyje… To będzie to prawdziwy cud…”

Rodzina Isabel w oczekiwaniu na powrót do zdrowia Isabel – to był bardzo długi tydzień

Powrót do zdrowia Isabel Perez

„Przez ten tydzień, kiedy przyjeżdżałam do szpitala, bardzo się bałam, że ją też stracę” – dodaje babcia Isabel.

Dziecko, które przeżyło, wybudziło się ze śpiączki kilka dni po strzelaninie. „Wyszła ze śpiączki i ma się dobrze” – relacjonowała jej ciotka. „To dla nas bardzo, bardzo dobra wiadomość”. W chwili wypisania ze szpitala w kwietniu dziecko nie było w stanie chodzić bez pomocy. Pediatryczny specjalista od rehabilitacji stwierdził, że ma jednak „duże szanse” na odzyskanie zdolności chodzenia w przyszłości.

Perez
Isabel w objęciach babci

Isabel może mówić, poruszać rękami i siedzieć już bez pomocy. Nie może jeszcze samodzielnie chodzić.

Lekarz powiedział, że powrót Isabel do zdrowia prawdopodobnie zajmie lata.

Podczas gdy dziewczynka fizycznie powoli wraca do zdrowia, rodzina martwi się o jej stan psychiczny. Za każdym razem, gdy spogląda na fotografie swojej mamy i rodzeństwa, którego tak bardzo jej brakuje, jej stan psychiczny się pogarsza. Ten dzień i ta przerażająca chwila, w której doszło do morderstwa tych, których dziewczynka tak mocno kochała, wraca do niej i powoduje ataki strachu i przerażenia.

Perez
Isabel

Na pewno Isabel czekają długie lata pracy z psychiatrą, aby mogła w przyszłości poradzić sobie i zapanować nad kolejnych nadchodzącym atakiem paniki.

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl