Blog
Zaginieni Przed Laty

Iran. Alireza Monfared-młody gej nie żyje, sprawca odciął mu głowę

Alireza Monfared - Młody gej nie żyje w Iranie, sprawca odciął mu głowę

Alireza Monfared miał 20-lat. Młody mężczyzna zamordowany został przez przyrodniego brata ze względu na swoją orientację seksualną. Prawdopodobnie od dłuższego czasu otrzymywał groźby. Do brutalnego morderstwa doszło, gdy młody chłopak otrzymał zwolnienie ze służby wojskowej.

Młody chłopak

20-letni Ali Fazeli Monfared, znany rodzinie i znajomym jako Alireza mieszkał w Ahvaz w Iranie. Lubił podróżować, a w licznych zdjęciach i nagraniach zamieszonych w mediach społecznościowych zdradzał, że interesuje się modą. Młody mężczyzna chciał uciec z rodzinnego Iranu do Turcji, ponieważ miał problemy związane ze swoją orientacją seksualną.

Alireza Monfared - Młody gej nie żyje w Iranie, sprawca odciął mu głowę
Fot. Alireza Monfared

 

Alireza Monfared 4 maja 2021 roku został podstępem zwabiony do samochodu i wywieziony za miasto przez swojego przyrodniego brata i kuzynów. Według niektórych doniesień krewni odcięli mu głowę, a ciało pozostawili pod drzewem w pobliżu stolicy prowincji Ahvaz. Następnie zadzwonili do matki chłopaka, żeby powiedzieć jej, gdzie może znaleźć ciało swojego syna.

 

Związek

Alireza miał zamiar opuścić kraj. Te informacje, potwierdził jego partner Aghil Abyat, który obecnie przebywa w Turcji. Mężczyzna powiedział, że Fazeli 8 maja miał udać się do Turcji, aby do niego dołączyć. Zeznał również, że zamordowanemu groził jego przyrodni brat. Mężczyźni natychmiast zostali zatrzymani po brutalnym morderstwie.

 

Dowiedzieli się o orientacji przez zwolnienie z wojska

Przyrodni brat Alirezy dowiedział się o jego orientacji po tym, jak zobaczył kartę zwolnienia ze służby wojskowej. Homoseksualni mężczyźni w Iranie nie mogą służyć w wojsku. Mężczyzna skarżył się wielokrotnie ojcu na wygląd swojego brata i sposób, w jaki mężczyzna się ubierał. Mówił, że „zhańbił” i „zawstydził” rodzinę.

W nagraniu audio uzyskanym przez BBC Fazeli Monfared powiedział, że jego rodzina zagroziła mu śmiercią i że planuje uciec z Iranu, aby ubiegać się o azyl w Norwegii lub Szwecji. W Iranie homoseksualizm jest karany śmiercią. Udowodnienie, że miał miejsce akt seksualny, nie jest łatwe i wymaga zeznań czterech dorosłych mężczyzn.

 

Źródło:Młody gej zamordowany w Iranie. Z powodu orientacji seksualnej brat miał obciąć mu głowę (msn.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl