Blog
Zaginieni Przed Laty

Heather Teague ostatni raz przed zaginięciem widziana na plaży

Heather Teague ostatni raz przed zaginięciem widziana na plaży

26 sierpnia 1995 roku w tajemniczych okolicznościach porwano 23-letnią Heather Teague. Młoda kobieta samotnie opalała się na plaży Newburg w hrabstwie Henderson w stanie Kentucky. W dniu zaginięcia Timothy Walthall był jedynym świadkiem, który twierdził, że widział całe zdarzenie.

Heather Teague była zdolną oraz pogodną kobietą. Wychowywała się w stanie Kentucky, gdzie uczyła się w liceum, a następnie na uniwersytecie Western Kentucky. Heather była bardzo dobrą studentką. Uzyskiwała wysokie wyniki oraz stypendium. Kobieta była ambitna i miała swój plan na siebie. Cała jej przyszłość została przekreślona.

Heather Teague ostatni raz przed zaginięciem widziana na plaży
Fot. Heather Teague

Atak na kobietę

Był gorący, letni dzień. Heather Teague opalała się, leżąc na brzuchu. W tym czasie podczas swojego obiadu Timothy Walthall, który mieszkał po drugiej stronie rzeki, zaczął obserwację plaży przez swój teleskop. W pewnym momencie zauważył uzbrojonego mężczyznę, który zbliża się do kobiety i chwyta ją za włosy. Następnie zaciągnął do pobliskiego lasu. Około 30 minut po całym zdarzeniu, Timothy zadzwonił na policję, aby zgłosić sprawę. Mężczyzna wyjaśnił, dlaczego tak długo zwlekał z wykonaniem telefonu. Powiedział, że chciał się upewnić, że kobieta faktycznie nie wróci. Mężczyzna, który porwał kobietę, według Walthalla, był wysoki i dobrze zbudowany. Miał brązowe włosy oraz brązową, krzaczastą brodę.

 

Po zgłoszeniu sprawy, władze udały się na plażę z psami poszukiwawczymi, aby przeszukać plażę i lasy. Według Walthall to tam kobieta została zaciągnięta. Na miejscu znaleziono górną część stroju kąpielowego i ślady, które wskazywały na popełnienie przestępstwa. Pomimo poszukiwań Heather Teague nigdy nie odnaleziono.

 

Dill – pierwszy podejrzany

Pierwszym podejrzanym był Marvin Dill. W dniu zaginięcia 23-latki zaparkował swój samochód na plaży obok auta Teague. Po przeszukaniu policja znalazła w nim: linę, dwa noże, taśmę izolacyjną, a także gumowe rękawiczki. Opis mężczyzny zgadzał się z tym, co przedstawił Walthall. Policja udała się do domu Dilla, aby przesłuchać mężczyznę. Kiedy przybyli, znaleźli jego martwe ciało. Mężczyzna popełnił samobójstwo.

Below

Drugim podejrzanym był Christopher J. Below. Mężczyzna był łączony z tajemniczymi zaginięciami i morderstwami kilku innych kobiet: Shaylene Marie Farrell, Mary Kushto i Kristiny Porco. W 2004 roku przyznał się do nieumyślnego spowodowania śmierci Kathern Fetzer z 1992 roku. Below powiedział, że zabił ją, po czym wyrzucił jej zwłoki. Jednak nigdy ich nie odnaleziono. Kiedy zamordowano Teague, Below przebył na terenie stanu Kentucky, ale opuścił go, kiedy Dill popełnił samobójstwo. Below nigdy nie odpowiedział przed sądem w sprawie Heather.

 

Timothy Walthall

Kolejnym podejrzanym był sam Timothy Walthall. Mężczyzna w dniu zaginięcia przypadkowo patrzył przez swój teleskop. Walthall długo czekał, aby zadzwonić na policję. Jednak nie znaleziono dowodów wskazujących na popełnienie przestępstwa. Mężczyznę wykluczono ze sprawy.

 

Zażalenie

W lutym 2013 roku matka Heather – Sarah Teague złożyła zażalenie przeciwko władzom lokalnym i stanowym w związku z zaginięciem jej córki. Zarzuciła im tuszowanie.

Teague twierdziła, że organy ścigania zbytnio skupiają się na niewłaściwym podejrzanym, nie sprawdzając innych tropów, które mogłyby poprowadzić śledztwo w innym kierunku.

Matka Heather – Sarah Teague

Od zaginięcia Heaher minęło 26 lat. Sprawa nadal pozostaje nierozwiązana. Istnieje tylko nadzieja, że pewnego dnia jej porywacz zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

Źródło:Prawdziwa zbrodnia: Zniknięcie Heather Teague – ALGONQUIN HARBINGER (arhsharbinger.com)

ZAGINIĘCIE HEATHER TEAGUE | KRYMINALNA AMERYKA | ZANIM ZASNIESZ – YouTube

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl