Blog
Zaginieni Przed Laty

Etan Patz – chłopiec z kartonu na mleko

Etan Patz. Zaginięciem 6-latka żył cały świat. Zbrodnia doskonała!

Etan Patz. Zaginięciem 6-latka żył cały świat. Etan był pierwszym zaginionym dzieckiem, którego zdjęcie zostało umieszczone na kartonach z mlekiem. Pomimo że morderca chłopca odsiaduje wyrok, ciała nadal nie ma. Zbrodnia doskonała!

Etan Patz

Etan Patz 25 maja 1979 roku wyszedł ze swojego domu w Nowym Jorku i przepadł bez śladu. Jego zaginięciem żyła cała Ameryka. Historia tego 6-latka zmieniła cały świat, a wiele osób pomimo upływu lat, wciąż żyje tą sprawą, szukając odpowiedzi.

25 maja 1979 roku 6-letni Etan Patz wyszedł ze swojego domu w Nowym Jorku przed godziną 8:00 rano na autobus. Tamtego dnia chłopiec pierwszy raz miał samodzielnie pojechać do szkoły. Rodzice zaczęli się bardzo martwić o syna, gdy ten po skończonych lekcjach nie wrócił do domu. Jak się okazało, Etan nigdy nie dotarł do szkoły. W związku z tym o zaginięciu 6-latka została powiadomiona policja.

Etan Patz. Zaginięciem 6-latka żył cały świat. Zbrodnia doskonała!
Etan Patz zdjęcie ze strony Fakt.pl

Chłopiec miał wtedy na sobie czarną koszulkę „Future Flight Captain”, czapkę pilotkę, niebieską sztruksową kurtkę, niebieskie dżinsy i niebieskie trampki z fluorescencyjnymi paskami.

Pomimo że poszukiwania małego Etana były na szeroką skalę, nie przyniosły oczekiwanego efektu. Dzień zaginięcia Etana, obchodzony jest jako Narodowy Dzień Dzieci Zaginionych. W 2001 Etan został oficjalnie uznany za zmarłego, chociaż śledztwo zostało zawieszone już dużo wcześniej. W 2010 roku wznowiono śledztwo.

Pedro przyznał się do morderstwa

W 2012 roku technicy FBI wraz z policją zlecili zerwanie betonowej podłogi w piwnicy kilka domów od miejsca, gdzie 6-latek mieszkał z rodzicami – w pomieszczeniu znaleziono wówczas plamy krwi. Wtedy cień podejrzenia padł na Othaniela Millera. Mężczyzna miał tam swój warsztat, a dzień przed zniknięciem Etana dał mu jednodolarówkę za pomoc w pracy. Stolarz, do którego należała wówczas piwnica, cały czas zapewniał, że nie miał nic wspólnego ze zniknięciem chłopca.

Etan Patz. Zaginięciem 6-latka żył cały świat. Zbrodnia doskonała!
Etan Patz zdjęcie z wikipedia

Ogromny i niespodziewany przełom w sprawie nastąpił w 2012 roku. Pedro Hernandez, mieszkaniec New Jersey, pewnego dnia opowiedział komuś z rodziny, że zrobił coś strasznego, że zabił dziecko! Te informacje dotarły do śledczych. Mężczyzna został zatrzymany i podczas przesłuchania zeznał, że zwabił chłopca do sklepu, obiecując mu, że kupi dla niego butelkę coli. Następnie porwał i zamordował 6-letniego Etana. Jego zwłoki wrzucił do dużego czarnego worka i wrzucił do kosza na śmieci.

Etan Patz. Zaginięciem 6-latka żył cały świat. Zbrodnia doskonała!
Poszukiwania. Zdjęcie ze strony Fakt.pl

W 2017 roku ława przysięgłych uznała Hernandeza za winnego. W związku z tym Petro został skazany na 25 lat więzienia. Pomimo upływu lat, ciała chłopca nie znaleziono… Od jego tajemniczego zaginięcia minęły 42 długie lata. Czy kiedykolwiek uda się rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia małego Etana?

Twarz małego Etana jako pierwsza pojawiła się na kartonach z mlekiem z nadzieją, że ktoś rozpozna małego chłopca i dzięki temu rozwikła się ta ogromna zagadka zaginięcia.

Zaginięcie dziecka. Co robić?

Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP przygotowało krótki poradnik, jak postępować, gdy zaginie dziecko. Zawiera on pięć podstawowych kroków, które trzeba podjąć jak najszybciej po zaginięciu.

  1. Jak najszybciej powiadom o zaginięciu najbliższą jednostkę Policji – telefon alarmowy 112.
  2. Sprawdź, czy twoje dziecko nie przebywa u kolegów, przyjaciół, sąsiadów czy u rodziny. Poproś o pomoc w poszukiwaniach.
  3. W przypadku zaginięcia małego dziecka natychmiast sprawdź w okolicy wszystkie miejsca, które mogą stanowić dla niego zagrożenie (oczka wodne, studzienki, kanały, ulice, miejsca, gdzie mogą znajdować się niebezpieczne dla niego maszyny czy substancje).
  4. Zawsze miej przy sobie aktualne zdjęcie swojego dziecka, choćby w telefonie komórkowym – będzie potrzebne Policji.
  5. W miarę możliwości zachowaj spokój, tylko wtedy możesz pomóc Policji w poszukiwaniach i udzielić policjantom wszystkich istotnych informacji, które pomogą w odnalezieniu twojej pociechy.

 

Źródło: Zniknięcie Etana Patza (wikicore.net)

Etan Patz. Jego zaginięciem żyła cała Ameryka. Historia 6-latka zmieniła świat – WP Kobieta

Tajemnica sprzed 33 lat rozwiązana? Mają zabójcę Etana – TVN24

Wyszedł pierwszy raz sam do szkoły. Zabił go zboczeniec (fakt.pl)

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli. Ponieważ. Dlatego

Może zainteresować Cię również: 13-letnia Luana Ketlen regularnie gwałcona przez ojca, zmarła po porodzie (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl