Blog
Zaginieni Przed Laty

Wznowiono sprawę zaginięcia 14-latki sprzed 20 lat

Wznowiono sprawę zaginięcia 14-latki sprzed 20 lat. Według śledczych dziewczyna została zamordowana przez dwóch mężczyzn. Głównym dowodem w sprawie było nagranie z monitoringu, na którym jeden z podejrzanych mężczyzn powiedział: “Zabiłem ją, zabiłem dziewczynę… Byłem po prostu zły”. Odpowiedzieć kolegi: “Nic z niej nie zostało. Była tutaj, umarła, naprawdę nic już nie ma”. Ostatecznie podejrzani zostali wypuszczeni na wolność. Sąd uznał, że nagranie było słabej jakości.

Wznowiono sprawę zaginięcia 14-latki

Są zaginięcia, które pomimo upływu lat wciąż pozostają nierozwiązane. Dla bliskich te wszystkie lata stają się niewyobrażalnym koszmarem. Niewiedza wdziera się w ich życie każdego dnia i doprowadza do szaleństwa. Prosimy, nie oceniajcie, że zaginięcie nie jest z Polski… Z takimi tragediami zmagają się ludzie na całym świecie i liczą na każdy apel, na każde przypomnienie o swoich bliskich, którzy wyszli z domu i przepadli bez śladu…

Dzisiaj przypomnimy o tajemniczym zaginięciu 14-latki. Chociaż Charlene Downes zaginęła w brytyjskim Blackpool 1 listopada 2003 roku ta sprawa wciąż budzi wiele emocji. Śledczy przypuszczają, że nastolatka mogła zostać poćwiartowana i dodana do sprzedawanych na wybrzeżu kebabów.

 

14-letnia Charlene Dawnes

Charlene mieszkała razem z rodzicami w nadmorskim, brytyjskim miasteczku Blackpool. Na pozór rodzina prowadziła spokojny tryb życia. Na krótko przed zaginięciem nastolatka zaczęła sprawiać kłopoty wychowawcze. Wyrzucono ją ze szkoły, zaczęła zadawać  się z podejrzanymi osobami, które widywano wokół barów szybkiej obsługi w mieście.

Charlene Dawnes zaginęła bez śladu 1 listopada 2003 roku. Śledczy mieli wielu podejrzanych w tej sprawie, jednak pomimo tego nikogo nie udało się skazać. Czy wznowienie śledztwa po 20-latach wyjaśni co stało się z zaginioną nastolatką?

 

Zaraz po zaginięciu 14-latki śledczy odkryli, że właściciele jedenastu restauracji typu fast food nakłaniali małoletnie dziewczynki do czynności seksualnych, zdobywając ich zaufanie poprzez dawanie im jedzenia, papierosów i alkoholu. To zjawisko nazwano child grooming, a Charlene najprawdopodobniej była jedną z ich ofiar.

 

Tamtego dnia w godzinach wieczornych 14-latka wyszła z domu, aby spotkać się ze znajomymi. To był ostatni raz, kiedy rodzice widzieli swoją ukochaną córkę. Jej zaginięcie zostało zgłoszone na policję następnego dnia.  Pomimo intensywnych poszukiwań nie udało się odnaleźć zaginionej nastolatki.

Przełom

Dopiero w 2008 roku nastąpił przełom w sprawie. Prokuratura postawiła przed sądem dwóch pracowników miejscowego kebaba: Iyada Albattkhi oraz jego kolegę Mohammeda Reveshi.

Iyada usłyszał zarzut zabójstwa Charlene. Mohammed został oskarżony o pomoc w pozbyciu się ciała zaginionej nastolatki.

Według ustaleń śledczych mężczyźni dobrze zaplanowali co zrobią ze zwłokami 14-latki. Ciało Charlene mieli poćwiartować i dodać do sprzedawanych na wybrzeżu kebabów. Głównym dowodem w sprawie było nagranie z monitoringu, na którym jeden z podejrzanych miał mówić: “Zabiłem ją, zabiłem dziewczynę… Byłem po prostu zły”. Na co Reveshi miał odpowiedzieć: “Nic z niej nie zostało. Była tutaj, umarła, naprawdę nic już nie ma”. Podejrzani szybko zostali wypuszczeni na wolność. Sąd uznał, że nagranie jest słabej jakości.

Wznowiono śledztwo

Od tajemniczego zaginięcia 14-letniej Charlene Dawnes mija w tym roku 20 lat. Śledczy wracają do sprawy z nadzieją, że uda im się rozwiązać tę sprawę.

POLICYJNE MATERIAŁY Z KAMER PRZEMYSŁOWYCH, KTÓRE PRAWDOPODOBNIE POKAZUJĄ CHARLENE (PODŚWIETLONE) OSTATNIEGO DNIA, W KTÓRYM BYŁA WIDZIANA.

Funkcjonariusze, którzy prowadzili wcześniej śledztwo dotyczące morderstwa Charlene Downes są niemalże pewni, że dziewczynka padła ofiarą pedofilskiego gangu z miasta. Jednak przez te wszystkie lata nie udało się im tego udowodnić. Teraz do sprawy wraca jednostka ds. nierozwiązanych z Leeds Trinity University. Zespół badaczy poprowadzi dr Kirsty Bennet we współpracy z organizacją “Justice for Charlene Downes”. Mają nadzieję, że uda im się znaleźć nowe dowody, których nie udało się zdobyć do tej pory.

-Naszym głównym celem jest przeanalizowanie sprawy Charlene i sprawdzenie, gdzie są niedociągnięcia, a następnie zdobycie nowych dowodów – mówił w wywiadzie z mediami Ronay Crompton, przedstawiciel organizacji.

Jednostka ma również przyjrzeć się zjawisku child grooming w Wielkiej Brytanii, a szczególnie w hrabstwie Lancashire, z którego pochodziła nastolatka. “Charlene została zawiedziona przez wszystkich, którzy byli odpowiedzialni za zapewnienie jej bezpieczeństwa. Policja, służby socjalne – wszyscy ją zawiedli” – dodał Crompton.

Nadal oferowana jest nagroda w wysokości 100 000 funtów za informacje prowadzące do skazania zabójcy (zabójców) Charlene Downes lub odzyskania jej ciała. Pieniądze pozostają sankcjonowane przez komisarza policji i przestępczości, Andrew Snowdena.

Każdy, kto ma informacje, powinien skontaktować się z pokojem incydentów pod numerem 01253 607370 lub Crimestoppers pod numerem 0800 555 111 lub wysłać e-mail na charlenedownesinvestigation@lancashire.police.uk

Źródło:

Blackpool: Przełom w sprawie morderstwa Charlene Downes. Zatrzymano podejrzanego (fakt.pl)

Jej ciało mieli ukryć w kebabie. Wznowiono sprawę morderstwa nastolatki sprzed 20 lat (msn.com)

Morderstwo Charlene Downes, uczennicy, która zniknęła bez śladu (vice.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli

Może zainteresować Cię również: Stefan R. umówił się na randkę. Zabił, następnie zjadł część zwłok (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl