Blog
Zaginieni Przed Laty

Ciało dwuletniego Vladka znaleziono w jeziorze w Antoninie.

Ciało dwuletniego Vladka znaleziono w jeziorze w Antoninie. Jest akt oskarżenia przeciwko jego rodzicom.

Ciało dwuletniego Vladka

15 lipca 2021 roku śmierć małego Vladka wstrząsnęła Polską. Rodzicami chłopczyka są obywatele Ukrainy. Rodzina wypoczywała w jednym z domków letniskowych na terenie ośrodka wypoczynkowego Lido. Małżeństwo z dwójką dzieci 12-letnią dziewczynką i 2-letnim Vladkiem wynajęło domek na dwa dni. Wraz z nimi w domku nr. 32 zamieszkał znajomy z 12-letnią córką. Jezioro Szperek (znane potocznie wśród miejscowych jako zalew w Antoninie albo jezioro w Antoninie), położone jest między Ostrowem Wielkopolskim a Ostrzeszowem. Znajdują się tam domki wypoczynkowe ośrodka Lido.

Tego dnia wieczorem rodzice chłopca brali udział w zakrapianej imprezie ze znajomymi. Podczas zabawy spożyli łącznie 1 litr wódki i 16 piw. Po jej zakończeniu opiekunowie położyli się spać. Byli pod wpływem alkoholu i nie zatroszczyli się o bezpieczeństwo malca. Kładąc się spać, pozostawili otwarte drzwi wejściowe do domku letniskowego. W efekcie chłopczyk opuścił budynek i poszedł nad pobliskie jezioro, gdzie spadł z pomostu i utonął.

Zakrapiana impreza i nieodpowiedzialność rodziców doprowadziła do tragedii

 

Po tej strasznej tragedii strażacy otrzymali informację około godziny 7:00 rano, że na jeziorze unosi się ciało dziecka. Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiła się Policja, Straż Pożarna i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Ratownicy medyczni reanimowali chłopca półtorej godziny… Niestety nie udało się go uratować. Lekarz stwierdził zgon dwulatka. Rodzice nawet się nie zorientowali, że malca nie ma i nie szukali go. Dopiero policja, szukając rodziców, dotarła do domku nr 32, który zamieszkiwali.

Ciało dwuletniego Vladka znaleziono w jeziorze w Antoninie.
zdjęcie ze strony Fakt.pl

Mundurowi zbadali trzeźwość rodziców. U matki badanie wykazało 1,96 promila alkoholu w organizmie. Natomiast ojciec miał około 0,08 promila, a więc zgodnie z przepisami kodeksu karnego w chwili badania był trzeźwy.

Sprawą zajęła się prokuratura

“Sekcja zwłok dwulatka wykazała, że zmarł z powodu gwałtownego uduszenia. Oboje rodzice przyznali się do zarzucanego im czynu” – poinformował media rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

– Oni przez całą noc imprezowali, było bardzo głośno, ale nie było żadnej kłótni ani awantury. Siedzieli na tarasie do ok. piątej rano – opowiadał mediom sąsiadka z domku obok. – Nawet się nie zorientowali, że dziecko wyszło, więc nie wiadomo, kiedy chłopiec opuścił domek. Ja słyszałam, jak około drugiej w nocy płakał – dodaje.

W grudniu 2021 roku Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko rodzicom chłopca, którzy zostali zatrzymani.

Rodzicom 29-letniej kobiecie i jej 33-letniemu partnerowi postawiono zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Grozi im do 5 lat więzienia.

Źródło: Tragedia w Antoninie. Do sądu wpłynął akt oskarżenia wobec rodziców Vladka (fakt.pl)

Tragedia w Wielkopolsce. Z jeziora Szperek wyłowiono martwe dziecko! (fakt.pl)

Antonin: Matka i ojciec dwulatka, który utonął w jeziorze Szperek, pili alkohol (fakt.pl)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli. Dlatego

Może zainteresować Cię również: Łukasz Skrzeczkowski zaginął- zagadkowa śmierć w Białej Podlaskiej (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl