Blog
Zaginieni Przed Laty

Boliwia. Dziadek zgwałcił swoją 11-letnią wnuczkę.

Boliwia. Dziadek zgwałcił swoją 11-letnią wnuczkę.

Boliwia. Dramat 11-letniej dziewczynki. Gwałcicielem okazał się jej dziadek, który opiekował się nią pod nieobecność rodziców. Dziewczynka jest w ciąży!

Boliwia

Do wstrząsającego zdarzenia i dramatu dziecka doszło w miejscowości Yapacani w departamencie Santa Cruz w Boliwii. 11-letnia dziewczynka została zgwałcona przez swojego dziadka, w wyniku czego zaszła w ciążę. Miało dojść do aborcji, lecz matka 11-latki pod wpływem nacisku księży nie zgodziła się na usunięcie ciąży córki.
11- latka na początku powiedziała swojej kuzynce, że dziwnie się czuje. Nie wiedziała co się z nią dzieje, mówiła, że cierpi na silny ból brzucha. W związku z tym jej 15-letnia kuzynka wiedziała, że coś jest nie tak i powiedziała o tym matce, która wezwała służby.
Sprawa zaczęła się wyjaśniać, kiedy okazało się, że przyczyną gorszego samopoczucia dziecka jest ciąża. Po tym rodzice poznali przerażającą prawdę dramatu ich córki. Dziewczynka została zgwałcona, a gwałcicielem 11-latki okazał się jej dziadek, który opiekował się dziewczynką pod nieobecność rodziców. Sprawą zajęła się też organizacja pozarządowa broniąca praw kobiet. Dziewczynka do końca nie jest świadoma swojego stanu. Cały czas powtarza, że chce kontynuować naukę, być zdrowa i usunąć to, co ma w swoim ciele. 11-latka nie używa słowa dziecko ani ciąża. Dla niej ten cały dramat jest niezrozumiały, a krzywda bardzo bolesna.

Boliwia. Dziadek zgwałcił swoją 11-letnią wnuczkę.
zdjęcie ze strony WEBNIUSY

Matka 11-latki nie zgadza się na aborcję

Boliwijskie prawo dopuszcza aborcję, jeśli doszło do czynu zabronionego. Podjęto już decyzję o aborcji 11-latki, matka dziewczynki zapisała córkę na zabieg. Niestety kobieta zmieniła zdanie i podjęła decyzję, że jednak jej córka urodzi dziecko, następnie zabrała dziewczynkę do schroniska prowadzonego przez Kościół.

Wszystkie media piszą o tym, że matka 11-latki skontaktowała się z grupą duchowną, która namówiła ją na to, by jej córka urodziła. Prawdopodobnie matka 11-latki za zmianę decyzji, dostała pieniądze. Podjęcie decyzji matki wzburzyło mocno mieszkańcami Boliwii. W piątek dziesiątki osób wyszło na ulicę boliwijskiego miasta La Paz, które jest siedziba rządu.  Ludzie trzymali w rękach transparenty z napisami: “Dziewczynka-nie matka”, “Ciąża dziecka jest torturą”. Protestowali, by przerwać koszmar 11-latki. Obecnie dziewczynka jest w 21 tygodniu ciąży.

Jej 61-letni oprawca został zatrzymany i trafił do aresztu, gdzie czeka na wyrok.

 

Źródło:Boliwia. Zgwałcona 11-latka urodzi dziecko. Matka dziewczynki, po namowach Kościoła, nie godzi się na aborcję (msn.com)

Boliwia. 11-latka zgwałcona przez swojego dziadka. Rodzina odmawia zgody na aborcję – Fakty TVN online (tvn24.pl)

Dziadek zgwałcił 11-letnią wnuczkę. Dziewczynka zaszła w ciążę, rodzina jest przeciwna aborcji (webniusy.com)

Nagranie z protestu: DW News na Twitterze: „”She is a girl, not a mother.” The fate of an 11-year-old rape victim who was prevented from having an abortion has led to protests and unleashed a fierce debate between activists and the Catholic church in Bolivia. https://t.co/XPuQhMCPew” / Twitter

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również:Masten Milimo Wanjala morderca dzieci. Okrzyknięty wampirem z Kenii (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl