Blog
Zaginieni Przed Laty

Wyszła pobawić się z dziećmi, została brutalnie zamordowana

Mieszkańcy Babbling Book Drive w Saginaw w Teksasie często widywali dwie osoby, które samotnie przemierzały ulice. Jedną z nich była 6-letnia Alanna Gallagher, przyjazna dziewczynka, która uwielbiała Veggie Tales i fioletowy kolor.

Bawiła się sama na dworze

Była za mała, by przebywać sama na dworze, ale pomimo to często można ją było spotkać na jej fioletowym rowerze, gdy szukała przyjaciół. „Alanna była towarzyskim dzieckiem, znanym wielu sąsiadom. Była też znana z tego, że samotnie przemierzała okolicę, wzywając przyjaciół do zabawy” – wspominała jedna z sąsiadek.

Dziewczynka mieszkała w domu z matką, ojcem i drugim partnerem matki. Tworzyli związek poliamoryczny i wspólnie wychowywali Gallagher i jej rodzeństwo. Chociaż rodzina należała raczej do lubianych, fakt, że pozwalali swojej małej córce bawić się samej bez nadzoru, wzbudzał wiele pytań ze strony sąsiadów.

Rodzice 6-letniej Alanny Gallagher

Po okolicy włóczył się również 17-letni Tyler Lane Holder,. Dawni koledzy z klasy i przyjaciele Holdera opisywali go jako “społecznie niezręcznego” nastolatka. Często żartował na temat gwałtu i sprawiał, że ludzie czuli się zaniepokojeni. „Był dzieciakiem, dla którego zawsze było się miłym, bo nie wiedziało się, czy nie przyjdzie strzelać do szkoły” – wspominała Mikayla Dawson, jedna z jego koleżanek z klasy. 

Alanna Gallagher
6-letnia Alanna Gallagher

Pewnego fatalnego popołudnia Gallagher jak zwykle szukała kogoś do zabawy. Około 14:00 zapukała do drzwi sąsiadów i zapytała, czy może pobawić się z ich wnukiem. Chłopiec jednak szedł z babcią do centrum handlowego i nie mógł bawić się z Gallagher. Dziewczynka powiedziała, że poczeka na jego powrót. To był ostatni raz, kiedy ktoś widział ją żywą.

Morderstwo

Alanna Gallagher nie została nawet zgłoszona jako zaginiona, gdy kilku chłopców znalazło jej ciało na Roundrock Drive i Cindy Lane, zaledwie kilka mil od jej domu. Dziewczynka była częściowo naga, owinięta w szarą plandekę i brązowy skórzany pas. Ktoś przywiązał wokół jej szyi i głowy plastikowe torby. Ciało upchnął w worku na śmieci. Zgwałcił Alannę, a potem udusił. Autopsja wykazała, że przed lub po zabójstwie Gallagher  zanurzono w wodzie, prawdopodobnie w celu zmycia dowodów. Niemniej jednak policja pobrała z miejsca zbrodni nasienie i inne ślady z DNA.


Ciało pozostało niezidentyfikowane aż do później nocy, kiedy matka Gallagher zgłosiła zaginięcie. Holder jednak już podobno wcześniej mówił ludziom, że ciało należy do małej Gallagher. Gdy policja i sąsiedzi zebrali się na ulicy, Holder zachowywał się podejrzanie. Chodził w górę i w dół ulicy. W związku z dziwnym zachowaniem policja przeszukała jego dom.
Kilka dni później okazało się, że DNA Holdera jest zgodne z tym, które znaleziono na miejscu zbrodni.

Aresztowanie

Na podstawie zebranych dowodów policja zdecydowała aresztować Holdera. Kiedy policjanci zbliżyli się do drzwi, Holder powiedział, że nie zamierza z nimi rozmawiać. Następnie wyciągnął zza pleców pistolet i otworzył ogień do funkcjonariuszy. Postrzelił detektywa policji Arlingtona Charlesa Lodattę w pachwinę, po czym powalił go na ziemię inny funkcjonariusz. Podczas starcia Holder otrzymał ranę postrzałową głowy. Oficerowie mieli nadzieję, że Holder podda się pokojowo. Nie sądzili, że konieczne będzie użycie oddziału SWAT do doręczenia nakazu aresztowania. Zarówno Lodatto jak i Holder pojechali do szpitala, gdzie w pełni powrócili do zdrowia.

Alanna Gallagher
Alanna Gallagher

Jak się wkrótce okazało, Holder zwabił Gallagher do swojego domu, gdy jego matka była w pracy. Gdy dziewczynka weszła do środka, torturował ją seksualnie, a następnie udusił paskiem i kilkoma plastikowymi torbami.

Pogrzeb Alanny Gallagher odbył się w Calvary Lutheran Church w Richland Hills. Dziewczynka została pochowana na cmentarzu Greenwood. Ze względu na młody wiek Holder uniknął kary śmierci. W 2012 r. Sąd Najwyższy uznał, że wyroki dożywocia bez możliwości zwolnienia warunkowego są niezgodne z konstytucją w przypadku osób poniżej 18 roku życia. Holder przyznał się do winy pod zarzutem morderstwa i został skazany na dożywocie. Przyznał się również do zarzutu usiłowania zabójstwa za zastrzelenie policjanta i otrzymał wyrok 40 lat pozbawienia wolności.

Holder musi odsiedzieć co najmniej 50 lat, zanim otrzyma szansę na zwolnienie warunkowe. Podczas jego procesu matka Alanny, Laura Gallagher, wygłosiła oświadczenie na temat wyroku:

„To nie przywraca nam jej z powrotem. Bez względu na to, jak bardzo będziesz cierpiał w więzieniu, nie będzie to tak wielkie cierpienie, jak cierpienie wszystkich ludzie, którzy znali i kochali Alannę. Mam nadzieję, że będziesz o tym pamiętał i że będziesz żył ze wstydem za to, co zrobiłeś.”

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl