Blog
Zaginieni Przed Laty

6-letnia Isabel Celis zaginęła. Po latach znaleziono jej ciało!

6-letnia Isabel Celis zaginęła. Po latach znaleziono jej ciało!

6-letnia Isabel Celis zaginęła w 2012 roku. Po latach znaleziono ciało dziewczynki. To tajemnicze zaginięcie do złudzeń przypomina zniknięcie małej Maddie McCann.

6-letnia Isabel Celis

Kochani sprawę, którą Wam dzisiaj opiszemy, do złudzeń przypomina zniknięcie małej Maddie McCann. Jedno co różni te zaginięcia to to, że ciało Isabeli odnaleziono po latach.

6-letnia Isabel Celis przepadła bez śladu w 2012 roku. Z ustaleń śledczych od początku wynikało, że ktoś porwał małą Isabelę z jej własnego pokoju. Przez kilka lat działania śledczych były na szeroką skalę. Niestety sprawa była bardzo trudna, nie było żadnych śladów, które ułatwiłyby poszukiwania funkcjonariuszom.

Rozpacz bliskich trwała i z czasem nabierała na sile. Dopiero po latach mundurowym udało się odnaleźć szczątki zaginionej Isabeli. Niestety nie udało się ustalić, w jaki sposób dziewczynka zmarła i pomimo czasu nie udało się ustalić, kim jest morderca małej dziewczynki.

6- letnia Isabel Celis zaginęła. Po latach znaleziono jej ciało!
6-letnia Isabela zdjęcie ze strony Fakt.pl

6-letnia Isabel Celis… Tajemnicze znikniecie

6-letnia Isabel Celis mieszkała wraz z rodzicami w Tucson. Dziewczynka była zawsze radosnym dzieckiem, nigdy nie sprawiała problemów. Nagle w tajemniczych okolicznościach zaginęła w nocy z 19 na 20 kwietnia 2012 roku. Rano ojciec Isabeli udał się do pokoju córki… Łóżko dziewczynki było puste, a okno szeroko otwarte. Rodzice natychmiast powiadomili policję o zaginięciu 6-latki.

Funkcjonariusze policji natychmiast przystąpili do akcji poszukiwawczej. Okazało się, że porywacze weszli do pokoju dziewczynki przez okno. Usunęli również  zewnętrzną ramę z siatką ochronną.

Przesłuchania

W trakcie dochodzenia funkcjonariusze policji zweryfikowali ponad 2 tysiące tropów, przesłuchali setki osób. Jeden z sąsiadów zeznał, że w noc, kiedy Isabela została porwana, słyszał głośne szczekanie psa oraz męskie głosy na zewnątrz. Tamtej nocy sąsiad nie wyszedł na zewnątrz, by sprawdzić, kto krąży w pobliżu domu Celisów.

Policja nie przez przypadek natrafiła na ciało zaginionej Isabeli. Śledczy dowiedzieli się o miejscu, w którym ukryte są szczątki 6-latki od anonimowego informatora. Jednak ta osoba w żadnym wypadku nie miała nic wspólnego z uprowadzeniem i zabiciem 6-latki.

Zwłoki Isabeli zostały odnalezione w 2017 roku… Znajdowały się bardzo blisko miejsca, w którym 6 czerwca 2014 roku znaleziono zwłoki młodej dziewczyny. Stan szczątków nie pozwolił na ustalenie, w jaki sposób Isabel zginęła ani kto stał za jej śmiercią.

Podejrzany

14 września 2018 roku detektywi z Tucson aresztowali 36-letniego Christophera Clementsa. Mężczyzna dokonał dwóch morderstw. Clements został oskarżony o dwa morderstwa pierwszego stopnia, dwa zarzuty porwania nieletniego poniżej 15 roku życia, jak również dwa zarzuty włamania drugiego stopnia, jeden zarzut kradzieży poprzez kontrolowanie skradzionego mienia, jeden zarzut handlu skradzionym mieniem i 14 zarzutów wykorzystywania seksualnego nieletniego.

6- letnia Isabel Celis zaginęła. Po latach znaleziono jej ciało!
Isabela zdjęcie ze strony Fakt.pl

Według szefa policji w Tucson Chrisa Magnusa, FBI otrzymało w 2017 roku wskazówkę o człowieku, który może posiadać informacje o zniknięciu Isabel Celis. Tym człowiekiem był Christopher Clements. Dokładne szczegóły dotyczące tego, dlaczego Clements przekazał informacje o lokalizacji szczątków Isabel i co ostatecznie doprowadziło do jego oskarżeń, nie są do końca jasne.

Proces

Christopher Clements ma długą historię zbrodni. W 1998 roku mając 15 lat, został skazany za przestępstwo seksualne w stanie Oregon. Mężczyzna po opuszczeniu zakładu karnego zmieniał ciągle miejsca zamieszkania. Pobyt w więzieniu nie dał mu nic do myślenia, ciągle wdawał się w konflikt z prawem.

Przed zniknięciem małej Isabeli lokalizacją jego pobytu był kompleks apartamentów oddalony o mniej niż dwie mile od domu Celis.

Clements miał zostać oskarżony o zabójstwo Isabeli i innej dziewczynki o imieniu-Maribel, 24 września 2021 roku. Niestety nie wiemy, jak zakończył się proces. Prokurator hrabstwa Pima Barbara LaWall przydzieliła trzech prokuratorów do sprawy i stwierdziła:  “Jestem naprawdę zadowolona, że mogę powiedzieć, że prokuratorzy hrabstwa Pima i wszystkie organy ścigania nigdy nie zrezygnowały z polowania na zabójcę tych dwóch małych dziewczynek.

6- letnia Isabel Celis zaginęła. Po latach znaleziono jej ciało!
6-letnia Isabela zdjęcie ze strony Fakt.pl

Przypomnijmy:

3 czerwca 2014 roku trzynastoletnia Maribel Gonzalez udała się do przyjaciółki. Maribel nigdy nie wróciła do domu. Ustalono, że tamtego dnia dziewczyna nie dotarła do swojej przyjaciółki. Zaledwie trzy dni później, 6 czerwca, szczątki Maribel zostały znalezione w pobliżu North Trico Road i West Avra Valley Road. Nie było żadnych podejrzanych ani żadnych wskazówek, kto mógł zamordować trzynastolatkę. W przypadku Isabeli i Maribel potrzeba było czasu, by prawda się obroniła.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli. Dlatego. Lecz

Może zainteresować Cię również: Monika Wilgorska-Stanewicz. Tajemnicze zaginięcie 42-latki (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl