Blog
Zaginieni Przed Laty

Marianna czy padła ofiarą księdza- Jaka jest prawda?

Ksiądz brutalnie gwałcił i okaleczał nożem 12-latkę

Marianna czy padła ofiarą księdza? Jaka jest prawda? Prokuratura wyjaśnia tą sprawę. Według zeznań dziewczyny- do brutalnego gwałtu i okaleczania nożem miało dojść w 2013 roku. Jej koszmar trwał półtora roku. Dzisiaj dziewczyna ma 19-lat.

Dziewczynka

Marianna- czy dziewczyna padła ofiarą? Według zeznań pokrzywdzonej ksiądz brutalnie gwałcił dziewczynkę przez półtora roku. Z jej zeznań wynika, że wszystko zaczął się w 2013 roku. Wtedy 12-letnia Marianna była na kółku biblijnym. Wcześniej bez wątpienia uchodziła za pogodną dziewczynką.

Ksiądz brutalnie gwałcił i okaleczał nożem 12-latkę
Fot. Pixabay.com

Czy to prawda, że duchowny dopuszczał się tego czynu w każdy piątek i brutalnie gwałcił małoletnią, a na koniec groził dziewczynce, że ją zabije?  Marianna zeznawała, że po każdym brutalnym gwałcie ciął nożem jej plecy oraz miejsca intymne, okaleczał jej ciało, zadając przy tym ból. W tej sprawie pojawiają się ogromne wątpliwości co do winy księdza.

Podczas wywiadu do Onet Marianna powiedziała: „Brał nożyk, po prostu kazał mi się położyć. I tak jeździł po ciele, dopóki nie przeciął. Już wolałam ten nóż, bo to przynajmniej nie sprawiało, że czułam się taka okropnie brudna po prostu, tak strasznie się wstydziłam” – opowiadała 19-latka.

Koszmar Marianny

Marianna dziś jest 19-letnią dziewczyną i próbuje ułożyć sobie życie. Istotne w tej sprawie jest to, że prokuratura ma ogromne wątpliwości co do winy duchownego. Dziewczyna chciała popełnić samobójstwo.

Pewnego dnia prawdopodobnie była tak bardzo załamana, że już nie chciała tak dalej żyć. Chciała rzucić się pod ciężarówkę. Marianna miała dużo szczęścia w nieszczęściu. Na jej drodze stanął wtedy człowiek, któremu zawdzięcza, że żyje. Osoba, która w tamtym okresie wyszła z więzienia, odwiodła ją od dalszego planu odebrania sobie życia. Dziewczynka zwierzyła się nieznanej osobie ze swojego problemu, który ciążył jej na sercu niczym tonowy głaz. Czy jednak doszło do gwałtu? dlaczego nikt nic nie zauważył. Nieznajoma osoba namówiła, by dziewczyna opowiedziała o wszystkim swojej mamie.

Zgłoszenie sprawy

Wszystko zostało zgłoszone przez mamę Marianny do prokuratury w Miechowie. Niestety sprawę bardzo szybko umorzono. Prawnikiem i pełnomocnikiem pokrzywdzonej dziewczynki został Artur Nowak. To bardzo znany adwokat, który reprezentuje ofiary pedofilii. Adwokat złożył skargę, zażalenie.

Przesłuchania

W sprawie brutalnego gwałtu prawdopodobnie dokonanym na nieletniej przesłuchano kilku świadków. W tym była przesłuchiwana sama Marianna. Na koniec padły sugestie śledczych, że może ona sama świadczyła usługi seksualne.

W oświadczeniu Prokuratury Okręgowej w Krakowie było zaznaczone, że konieczne było przedłużenie śledztwa do 23 maja 2021 roku. Co do agresywnego sposobu przesłuchania dziewczyny uzasadniono, że prokurator ma prawo zadawać pytania niezależnie od tego, czy udzielenie na nie odpowiedzi jest dla świadka wygodne, czy też nie.

 

AKTUALIZACJA:

2021-03-31 Komunikat Prokuratury Okręgowej w Krakowie w sprawie publikacji Gazety Wyborczej z dnia 31 marca 2021 roku

   W odpowiedzi na publikację Gazety Wyborczej z dnia 31 marca 2021 roku dodatek Wyborcza Kraków artykuł zatytułowany „Protest pod prokuraturą”, Prokuratura Okręgowa w Krakowie informuje, że publikacja ma charakter jednostronny i wykazuje sprzeczność z faktycznym przebiegiem postępowania.

   Wbrew treści publikacji, która wybiórczo odwołuje się do dowolnych fragmentów zeznań pokrzywdzonej, zgromadzone dotychczas dowody nie pozwalają na wskazanie jako sprawcy osoby duchownej. W publikacji całkowicie pominięto fakt, że pierwotnie jako sprawcę przestępstwa wskazano inną osobę.  Kwestią kluczową dla dalszego biegu postępowania jest więc zweryfikowanie wiarygodności pokrzywdzonej, tym bardziej, że opinia psychologiczna wskazuje na poważne wątpliwości w tym zakresie.

   Przesłuchanie pokrzywdzonej odbyło się przed sądem, w obecności jej pełnomocnika. Również biegłego psychologa. Przesłuchanie było ono kontynuowane na wyraźny wniosek pokrzywdzonej. Pytania, które zadawał prokurator były konieczne dla ustalenia przebiegu zdarzenia oraz wyjaśnienia rozbieżności w  zeznaniach pokrzywdzonej, a także sprzeczności między jej zeznaniami a zeznaniami innych świadków. Przesłuchanie to zostało przeprowadzone wnikliwie, szczegółowo, a zarazem z poszanowaniem praw i godności pokrzywdzonej. Wbrew twierdzeniom zawartym w materiale, prokurator działał w celu ochrony praw pokrzywdzonej i zabezpieczenia jej interesu prawnego.

   Systematycznie odbywają się przesłuchania świadków. Zlecono przeprowadzenie opinii biegłym. Tak więc czas trwania postępowania jest uzasadniony ilością wykonywanych czynności i ich rodzajem.

 

Źródło:Ksiądz przez półtora roku gwałcił i okaleczał 12-latkę. Materiał w TVN – Wiadomości (onet.pl)

Prokuratura Okręgowa w Krakowie | 2021-03-31 Komunikat Prokuratury Okręgowej w Krakowie w sprawie publikacji Gazety Wyborczej z dnia 31 marca 2021 roku

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl