Blog
Zaginieni Przed Laty

50-latek zamordowany przez sąsiada.

50-latek zamordowany przez sąsiada. Sprawca pozostaje bezkarny!

50-latek zamordowany przez sąsiada. Sprawca pozostaje bezkarny! 50- letni Tomasz Zdrojek został zamordowany przez sąsiada. Policja zatrzymała sprawcę, którym był Tomasz P. Sąd jednak wypuścił go na wolność- sprawą zajął się sąd apelacyjny. Sędzia stwierdził, że morderca nie może przebywać na wolności, w związku z czym zabójca został ponownie zatrzymany.

50-latek zamordowany przez sąsiada

Pan Tomasz Zdrojek pochodził z okolic Warki, ale od dawna mieszkał w Warszawie. Mężczyzna pracowała jako ochroniarz w stołecznym metrze. Mieszkał w bardzo skromnym mieszkaniu w bloku na Ursynowie. Wśród znajomych i sąsiadów uchodził za spokojnego i skromnego człowieka.

50-latek zamordowany przez sąsiada. Sprawca pozostaje bezkarny!
Fot. Tomasz Zdrojek

 

Uciążliwy sąsiad. 50-latek zamordowany przez sąsiada

Kilka lat temu do mieszkania obok wprowadził się nowy sąsiad- 41-letni Tomasz P. Mężczyzna od razu stał się bardzo uciążliwy dla innych. Dochodziło do niszczenia mienia, gróźb i rękoczynów. W wyniku takiego zachowania wszyscy sąsiedzi jednoznacznie stwierdzili, że jest to człowiek niebezpieczny. Policja często podejmowała wobec niego interwencje.

Tragiczny dzień

28 lipca 2020 roku w bloku na Ursynowie doszło do morderstwa. Około północy Pan Tomasz Zdrojek szykował się do snu. Chwilę później ktoś zapukał do jego mieszkania. Mężczyzna otworzył i wówczas okazało się, że za drzwiami stał uciążliwy sąsiad Tomasz P. Wszystko działo się bardzo szybko. Pan Tomasz Zdrojek wyszedł na korytarz. Po chwili został zaatakowany nożem. Zabójca wymierzył niespodziewane, lecz silne ciosy. Uderzył ofiarę ataku nożem w twarz. Uszkodził także tętnicę szczękowo- szyjną ofiary. Mężczyzna nie miał żadnych szans na przeżycie. W ciągu kilku minut wykrwawił się na klatce schodowej.

 

50-latek zamordowany przez sąsiada. Sprawca pozostaje bezkarny!
Fot. Zamordowany Tomasz Zdrojek

Zatrzymanie Tomasza P.

41-letni Tomasz P. został natychmiast zatrzymany. Mężczyzna twierdził, że działał w obronie własnej. Sąd mu uwierzył i wypuścił mordercę na wolność. Dostał on wyłącznie zakaz zbliżania się do mieszkania zamordowanego. Po nagłośnieniu sprawy o morderstwie na Ursynowie, Sąd apelacyjny uznał, że Tomasz P. nie może przebywać na wolności.

Ponowne rozpatrzenie sprawy

Mężczyzna został ponownie zatrzymany. Sąd apelacyjny uznał go za winnego. Możliwe jednak, że Tomasz P. wyjdzie na wolność za parę miesięcy. Nieudolność śledczych staje się bez wątpienia zagrożeniem dla warszawskiej społeczności. Rodzina zamordowanego obawia się, że sprawca wyjdzie szybko na wolność i skrzywdzi kolejną osobę. W tej chwili wiadomo, że Tomasz P. miał trafić na oddział psychiatryczny, gdzie psychiatrzy mieli ocenić, czy w chwili zbrodni mężczyzna był poczytalny.

Bezkarność

Bliscy ofiary, pogrążeni w głębokiej rozpaczy, wciąż obawiają się, że sąd nie wymierzy mordercy odpowiedniej kary. Tomasz P. bez wahania i z zimną krwią odebrał życie niewinnej osobie. Nie poczuwa się do winy. Jednak czy za takie okrutne morderstwo wymierzona kara będzie odpowiednia? Rodzina zamordowanego wierzy, że sąd wymierzy sprawcy karę dożywocia, chociażby po to, by inni czuli się bezpiecznie.

 

ŹRÓDŁO: Sąsiedzka kłótnia zakończona tragedią. Mężczyzna wykrwawił się na klatce – Interwencja (polsatnews.pl)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli. Dlatego

Może zainteresować Cię również: Niespodziewane samobójstwo czy morderstwo? – sprawa JoAnn Matouk Romain (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl