Blog
Zaginieni Przed Laty

Morderstwo Hello Kitty

Morderstwo Hello Kity

„Morderstwo Hello Kitty”,  jedno z najbrutalniejszych zabójstw w historii Hongkongu. 

17 marca 1999 roku pracująca w klubie nocnym hostessa – Fan Man-yee została porwana i torturowana w jednym z apartamentów, w centrum Hong Kongu po domniemanej kradzieży portfela. Kobieta zmarła miesiąc później, jej zwłoki poćwiartowano i wypchano nimi pluszową maskotkę Hello Kitty.

Fan Man-Yee
Brutalnie zamordowana Fan Man-yee

Morderstwo

23-letnią hostessę porwało trzech mężczyzn: 34-letni Chan Man-lok, 27-letni Leung Shing-cho i 21-letni Leung Wan-lun. Czynną uczestniczką wydarzeń była także 13-letnia dziewczyna, która spotykała się z najstarszym z mężczyzn – Chanem Man-lok. Kobietę uprowadzono w ramach kary za kradzież portfela, której rzekomo miała dokonać. W trakcie procesu oprawcy nie poczuwali się do winy, nie okazywali skruchy i wskazywali, że śmierć Fan Man-yee była dla nich ,,zadośćuczynieniem’’ za przywłaszczenie pieniędzy (około 8 tysięcy złotych).

Po miesiącu tortur Fan Man-yee zmarła. Z racji zbezczeszczonych zwłok śledczym nie udało się ustalić czy kobieta została zamordowana, czy zmarła z powodu odniesionych obrażeń. Po śmierci sprawcy poćwiartowali jej ciało, a fragmentami upchano maskotkę popularnej postaci z bajki – Hello Kitty. Pluszaka wyrzucono na peryferiach miasta. 

W międzyczasie rodzina Man-yee zgłosiła zaginięcie kobiety. W Hong Kongu trwały nieustające poszukiwania, w których udział brały liczne oddziały policji, specjalistyczny sprzęt i psy tropiące. Gdy śledczy wskazali, że hostessę najpewniej zamordowano, w mediach rozpoczęły się poszukiwania potencjalnych sprawców. W związku z tym na policję zgłosiła się 13-letnia dziewczyna Chana Man-lok. Nastolatka bała się odpowiedzialności za swoje czyny, wobec czego dla złagodzenia kary współpracowała z prokuraturą. Ze szczegółami opisała zbrodnię, ilość i rodzaj tortur, a także wskazała miejsce w którym wyrzucono pluszaka i pozostałe szczątki kobiety.

Morderstwo Hello Kitty
Maskotka Hello Kitty

Proces

Sprawa wstrząsnęła mieszkańcami Hongkongu, w związku z czym proces był medialnym wydarzeniem. Po 6 tygodniach śledztwa trzem mężczyznom postawiono zarzut porwania, znęcania się i nieumyślnego spowodowania śmierci. Ze względu na zły stan ciała, śledczym nie udało przeprowadzić się pełnej sekcji zwłok. Dlatego nie byli w stanie udowodnić zabójstwa z premedytacją, które według tamtejszego prawa oznaczałoby karę bezwzględnego dożywocia. 13-latka, która zgłosiła się na policję zyskała immunitet i nie została ukarana. 

Sędzia Peter Nguyen w trakcie odczytywania wyroku powiedział: „Nigdy w historii Hongkongu sąd nie słyszał o takim zepsuciu, bezduszności, brutalności, przemocy i okrucieństwie”. Badania psychiatryczne wykazały, że mężczyźni byli w pełni poczytalni, a każdą torturę przemyśleli i zaplanowali.
Chan Mana, Leung Shinga i Leung Wana skazano na 25 lat pozbawienia wolności z możliwością ubiegania się o zwolnienia warunkowego po 20 latach odbycia kary.

Chan Man i Leung Shing
Chan Man i Leung Shing

„Morderstwo Hello Kitty” na świecie rozgłos zyskało przez nawiązania do sprawy  różnych tekstach kultury. Historia między innymi stanowiła inspirację do odcinka popularnego amerykańskiego serialu ,,Kości”.

Źródło: Wikipedia

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

3.6 7 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl