Blog
Zaginieni Przed Laty

16 października 2021 roku minęło 11 lat od zaginięcia Mateusza Kozaka

16 października 2021 roku minęło 11 lat od zaginięcia Mateusza Kozaka. Chłopak w dniu zaginięcia miał 13 lat. Co wydarzyło się tamtego dnia? Gdzie jest Mateusz? Wciąż na te pytania nie ma odpowiedzi. Ponawiamy apel!

16 października 2010 roku zaginął 13-latek

Kochani kolejny raz przypominamy o sprawie nierozwiązanej do dziś. Jednak wierzymy, że któregoś dnia dowiemy się, gdzie jest zaginiony Mateusz.

Brwinów to małe miasto w powiecie pruszkowskim odległe 25 km od centrum Warszawy.

16 października 2010 r. około godziny 18:15 Mateusz wyszedł z domu, mówiąc mamie, że jest z kimś umówiony. To właśnie wtedy to po raz ostatni kobieta widziała swojego syna. Rozpacz bliskich nie ma końca, zwłaszcza gdy niewiedza boleśnie wkrada się każdego dnia. Co można jeszcze zrobić? Jak pomóc? Prosimy o liczne udostępnianie artykułu dalej… Być może dotrze on do osób, które coś wiedzą w tej sprawie, ale z jakiegoś powodu milczą… Jeśli są takie osoby i teraz czytają ten apel, prosimy, pomyślcie o rodzinie, która każdego dnia przeżywa niewyobrażalny ból… Ból, nie do opisania!

16 października 2021 roku minęło 11 lat od zaginięcia Mateusza Kozaka
Zaginiony Mateusz kozak

Mateusz zabrał ze sobą charakterystyczny ciemnoszary rower górski obklejony naklejkami.
Z tego, co udało się ustalić, chłopiec był w pobliskim sklepie „U Jacka”, co zarejestrowały kamery monitoringu.

16 października 2021 roku minęło 11 lat od zaginięcia Mateusza Kozaka
Fot. Monitoring sklepowy

 

Fot. Monitoring sklepowy

 

Fot. Monitoring sklepowy

Relacja  16 października 2010 roku zaginął 13-latek

Wg. relacji pracownicy Mateusz był niespokojny, rozglądał się na boki, jakby kogoś się obawiał. Przed sklepem spotkał się z 2 lata starszym kolegą, od którego wziął 2 papierosy. Chłopcy rozstali się 400 metrów od sklepu przy ul. Grudowskiej. Jak wspomina kolega, przy Mateuszu zatrzymał się biały samochód Opel Astra Kombi.
Od tej pory ślad się urywa… Pomimo zakrojonych na dużą skalę poszukiwań przy użyciu psów tropiących, jak również śmigłowca z kamerą termowizyjną, nie udało się ustalić, co stało się z Mateuszem. Nie udało się też potwierdzić wersji wydarzeń z białym autem w tle.

 

Medium 16 października 2010 roku zaginął 13-latek

W sprawie zaginionego wypowiadał się także znany jasnowidz i medium, Marek Szwedowski, według którego Mateusz został zamordowany. Z jego relacji wynika, iż Mateusz sam się z nim skontaktował 20.07.2017 roku. W pewnym momencie mężczyzna poczuł się obserwowany, a po chwili ujrzał postać, która powiedziała: „Znajdź mnie! Nazywam się Mateusz Kozak”.

Marek Szwedowski natychmiast sprawdził te personalia w Internecie i natrafił na sprawę zaginionego siedem lat wcześniej Mateusza Kozaka. Co udało ustalić się medium? Według niego zaginiony nie żyje, a co najgorsze został on brutalnie zamordowany przez trzech sprawców:

,,Po drodze został zaczepiony przez trzech młodych mężczyzn jadących samochodem, którzy go znali. Zabrali Mateusza do samochodu razem z rowerem, jednocześnie coś mu wmawiając, że chcą coś ważnego mu pokazać. Dalej wydarzenia nabrały już tragicznego tempa. Wjechali w ustronne miejsce, wyciągnęli Mateusza z samochodu i brutalnie go pobili. Niestety obrażenia były tak duże, że Mateusz zmarł”.

Rysopis sprawców

Według jasnowidza sprawcy wrzucili ciało do miejsca wypełnionego wodą. Dlaczego chłopak miał paść ofiarą morderstwa? Prawdopodobnie chodziło o narkotyki. Jasnowidz podał nawet szczegółowe rysopisy sprawców. Według jego wizji tak wyglądali w 2010 roku:

Pierwszy– wysoki, szczupły mężczyzna z krostowatą twarzą w wieku ok. 20 lat. Podczas mówienia widoczne liczne braki w uzębieniu. Chód tego człowieka jest dziwny, jakby się unosił na palcach, do góry podnosząc pięty, spojrzenie błędne, bez pozytywnego wyrazu. Ubrany w dniu zabójstwa w szare spodnie i w niebieską bluzę.

Drugi– rudy, niski i tęgi mężczyzna w wieku ok. 22 lat. Twarz piegowata i okrągła taka pucołowata, nos krzywy. W zachowaniu i rozmowie bardzo agresywny, rzucający cały czas przekleństwami. Ubrany był w koszulkę polo w kratkę, spodnie dżinsowe i białe buty Adidasy. Poza tym charakterystyczne jest to, że nosi gruby łańcuch na szyi.

Trzeci– dobrze zbudowany mężczyzna w wieku ok. 19 lat, ogolony na łyso. Jeśli chodzi o naturalne włosy, to prawdopodobne szatyn. Ubrany był w szary sweter i szare spodnie. Nosi okulary, ma poważną wadę wzroku. Dziwnie mówi, niewyraźnie jakby seplenił.”

Według medium dwóch z nich nadal mieszka w Brwinowie, trzeci zaś w Pruszkowie.

Poszukiwania

W sierpniu 2017 roku w Brwinowie odbyły się, pod nadzorem policji poszukiwania szczątków Mateusza. Przeszukany został teren wskazany przez Marka Szwedowskiego. Podczas czynności operacyjnych okazało się, że jest to dawny PGR Brwinowa.
Niestety w ostatnim czasie została wykonana rekultywacja tego obszaru i wszystko zostało wyrównane, a kręgi – w których być może ukryto ciało chłopca – zasypano ziemią. Podjęcie poszukiwań w tym miejscu wiąże się z dużymi kosztami.

Dziś, jeśli Mateusz nadal żyje, ma 24 lata. A według policji tak może wyglądać:

 

16 października 2021 roku minęło 11 lat od zaginięcia Mateusza Kozaka
Progresja wiekowa Mateusza Kozaka

Rysopis: wzrost ok. 170 cm, waga 60 kg, sylwetka szczupła, włosy krótkie blond, oczy niebieskie, twarz owalna, uszy delikatnie odstające. W dniu zaginięcia ubrany był w szarą bluzę w żółto – niebieskie łaty, spodnie dresowe czarne, marki adidas, podkoszulkę koloru niebieskiego, buty sportowe marki Nike.

Znaki szczególne: czerwona kropka na policzku pod prawym okiem.

Jeśli znasz miejsce pobytu Mateusza lub posiadasz wiedzę na temat roweru, którym poruszał się zaginiony, skontaktuj się z numerem policyjnym 22 60 46 213 najbliższą jednostką policji lub numerem alarmowym 112. W tej sprawie można się kontaktować również z naszą redakcją… Zaginieni przed laty gwarantują anonimowość!

 

Autor: ZPL

Źródło: zaginął Mateusz Kozak – YouTube

SPRAWA MATEUSZA KOZAKA: Morderców było trzech! Fundacja “Na tropie” szuka ciała – NewsBook

SPRAWA MATEUSZA KOZAKA: Czy 14-latka uprowadzono i zabito? – NewsBook

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli. Dlatego. Lecz

Może zainteresować Cię: Maciej Krzysztof Maciejowski. Nieustanne oczekiwanie na prawdę! (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl