Blog
Zaginieni Przed Laty

Odtworzono wygląd ofiary zabójstwa sprzed ponad dwóch dekad

Odtworzono wygląd ofiary zabójstwa sprzed ponad dwóch dekad. Małopolska policja zwraca się do czytelników o pomoc.

Otworzono wygląd zamordowanego mężczyzny

Policja prosi o pomoc w identyfikacji i zgłaszanie się świadków.
W czerwcu 2020 roku pod posadzką budynku znajdującego się na krakowskiej Olszy znaleziono szkielet mężczyzny. Już wstępne oględziny wskazywały, że człowiek ten, został zabity strzałem w głowę z broni palnej.
Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa, a policjanci z KWP w Krakowie rozpoczęli analizowanie wszelkich pojawiających się informacji oraz wątków. Ustalenia w śledztwie wykazały, że ofiara wywodziła się ze środowiska przestępczego działającego w Krakowie w latach 90-tych. Te ustalenia pokrywały się z wynikami badania szczątków przez specjalistów Zakładu Medycyny Sądowej jak również Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, które określały czas zabójstwa na lata 90-te (1995-1999). Śledztwo jest na biegu i trwają ustalenia dotyczące sprawcy bądź sprawców zabójstwa.
DNA denata porównano z bazą DNA osób zaginionych, ale to nie przyniosło pozytywnego rezultatu. Na podstawie opinii biegłych, z zakresu medycyny sądowej jak również antropologii (w tym m.in. na podstawie właściwości zapisanych w kodzie genetycznym) wykonano rekonstrukcję twarzy ofiary. Udało się również ustalić, że mężczyzna w chwili zabójstwa miał około 40 lat, 176 cm wzrostu oraz ważył około 70 kg. Informację tę wraz ze zdjęciem zrekonstruowanej twarzy denata dostały wszystkie jednostki Policji na terenie kraju. Jak dotąd tożsamość denata nie została ustalona.

Odtworzony wygląd zamordowanego
Wszystkie osoby mające informacje dotyczące tożsamości mężczyzny, okoliczności i sprawcy bądź sprawców tej zbrodni, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.  – tel. 47 835 86 90.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: To miała być szczęśliwa rodzina, lecz los napisał dla nich inny scenariusz (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl