Blog
Zaginieni Przed Laty

12-letnia Anastazja zgwałcona i zabita. Zaginęła w drodze do szkoły

12-letnia Anastazja zgwałcona i zabita. Zaginęła w drodze do szkoły

12-letnia Anastazja zaginęła w drodze do szkoły. Dziewczynka została zgwałcona i zadźgana na śmierć we wsi pod Niżnym Nowogrodem w Rosji. W związku z tym okrutnym czynem policjanci zatrzymali 49-letniego Siergieja Matyushina, który wcześniej był karany za gwałty.

Dziewczynka

12-letnia Anastazja Guzwina była pogodną, lubianą wśród rówieśników dziewczynką.

„To była bardzo bystra, miła dziewczyna. Bardzo uśmiechnięta i sympatyczna. Miała dwa warkoczyki. Nie mogę nawet uwierzyć, że jej już nie ma” – powiedziała jej przyjaciółka.

Dziewczynka zaginęła w drodze do szkoły. Kilka godzin później jej ciało znaleziono w lesie, kilkaset metrów od domu. Tragedia dotknęła mieszkańców wsi Bolszoje Kozino w regionie Niżnego Nowogrodu. Zaczęło się od zgłoszenia zaniepokojonych rodziców, których córka nie wróciła do domu po lekcjach.

12-letnia Anastazja zgwałcona i zabita. Zaginęła w drodze do szkoły
Fot. Anastazja i morderca

Poszukiwania trwały krótko. Ciało 12-letniej Anastazji odnaleziono w pobliskim lesie. Sekcja zwłok potwierdziła najgorsze przypuszczenia – dziecko zostało zgwałcone i brutalnie zamordowane przy użyciu noża.

Morderca

Sprawca wpadł w ręce policji kolejnego dnia. Okazało się, że był to 49-letni Siergiej Matuszin, recydywista z Regionu Powołżańskiego. Mężczyznę karano wcześniej za gwałty i inne przestępstwa seksualne na nieletnich, w więzieniach spędził 21 lat. Mordercę zidentyfikowano dzięki nagraniom monitoringu. Do wsi Anastazji przyjechał pociągiem i kręcił się w okolicy, polował, szukał ofiary.

 

Z relacji śledczych wynika, że mężczyzna zauważył dziewczynkę, gdy jeździł na rowerze po wiosce w poszukiwaniu kolejnej ofiary napaści. Przez kilka następnych dni śledził 12-latkę. W czwartek 13 maja 2021 roku zaatakował Anastazję w lesie. Dziewczynka została zgwałcona i zamordowana. Na jej ciele ujawniono liczne rany kłute.

Sprawca

12-letnia Anastazja na swojej drodze napotkała bestię, która odebrała okrutnie dziewczynce życie. 49-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie w sprawie zabójstwa. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Jeśli oprawcę 12-latki skażą na 15 lat, to wyrok będzie śmieszny, ponieważ za tak okrutną zbrodnię kara powinna być najgorsza ze wszystkich.

Nie ma usprawiedliwienia dla takich działań. Rząd regionu jest gotowy udzielić rodzinie wszelkiej niezbędnej pomocy, zarówno materialnej, jak i psychologicznej. Jednak żadna pomoc nie zwróci bliskim ukochanego dziecka.

Według regionalnego ministerstwa polityki społecznej rodzina zmarłej dziewczynki otrzymała pomoc finansową w wysokości 200 tys. rubli.

Źródło:12-letnia Anastazja zgwałcona i zabita w lesie. Zaginęła w drodze do szkoły – Wiadomości (radiozet.pl)

Gwałt na 12-letniej Anastazji wstrząsnął Rosją. Sprawcę zabójstwa schwytano (msn.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl