Blog
Zaginieni Przed Laty

11-letni Karol uciekł z domu, był bity przez matkę

11-letni Karol uciekł z domu, był bity przez matkę.

11-letni Karol uciekł z domu, był bity przez matkę. Chłopak 7 km dalej zapukał do obcych ludzi i prosił o pomoc.

11-letni Karol

W ostatnim czasie coraz częściej słyszymy o bestialskim zachowaniu dorosłych wobec dzieci. Wiele razy pisaliśmy o podobnych sprawach na naszej stronie i za każdym razem pęka serce. Osoba, która krzywdzi dzieci, jest niczym bestia w ludzkiej skórze. Przykro pisać w ten sposób, ale niestety to jest brutalna rzeczywistość.

 

18 sierpnia 2022 roku, przerażony 11-letni Karol uciekł z domu, który mieści się na granicy Skrzypna i Bańskiej Wyżyny w Małopolsce. Chłopiec był pobity i obawiał się o swoje życie, nie wiedział dokąd pójść, ale chciał być jak najdalej od piekła, które zgotowała mu matka. 7 km od domu w nocy chłopak zapukał do jednego z budynków w Zębie.

Kiedy właściciele budynku zobaczyli pobitego i przerażonego oraz zapłakanego chłopca, natychmiast udzielili mu pomocy. 11-latek obcych ludzi poprosił o jedzenie i wodę. Opowiedział im, że uciekł z domu po tym, jak po raz kolejny został pobity przez adopcyjną matkę.

 

Mundurowi

Właściciele budynku niezwłocznie powiadomili policję o zaistniałej sytuacji. Mundurowi wysłuchali historii chłopca i zdecydowali, że 11-latka musi zbadać lekarz. Tego samego dnia w Szpitalu Powiatowym w Nowym Targu wykonano obdukcję pobitego dziecka. Badania wykazały liczne ślady pobicia, wiele z nich było starymi ranami, a to oznaczało, że chłopak od dłuższego czasu był brutalnie bity.

Szokujące w tym wszystkim jest to, że kobieta nie zgłosiła na policję, że chłopak nie wrócił do domu, nie martwiła się o jego losy w żaden sposób. W domu z kobietą, która biła 11-latka, przebywają jeszcze dwie dziewczynki w wieku 9 i 8 lat oraz 7-letni chłopiec. Niewykluczone, że kobieta również znęcała się nad pozostałymi dziećmi.

O całej sprawie natychmiast powiadomiono Sąd Rodzinny w Nowym Targu, prokuratura i urzędnicy. Chłopca umieszczono w rodzinie zastępczej.

Przerażająca rzeczywistość

Jak wynika ze śledztwa, w tej rodzinie od dawna było źle. 11-letni Karol nagminnie opuszczał szkołę, był przestraszony i posiniaczony. Nauczyciele zgłaszali sprawę kuratorium… Rodzina, od której uciekł chłopiec kilka lat temu adoptowała czwórkę dzieci – rodzeństwo. Do adopcji doszło po tym, jak ich własne dzieci zamarły. Biologiczni rodzice dzieci byli uzależnieni od narkotyków.

"<yoastmark

– Oni te dzieci adoptowali i dali swoje nazwisko. Dlatego w świetle prawa to są ich dzieci i my nie mieliśmy żadnych podstaw prawnych, by kontrolować taką rodzinę ot tak sobie. Interwencję można zrobić, gdy są sygnały o czymś niepokojącym. My wcześniej takich nie mieliśmy – powiedziała w rozmowie z mediami Aneta Wójcik, dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu.

Zastanawiające jest to dlaczego kuratorium nie zareagowało na zgłoszenie?

Źródło: Podhale. 11-letni Karol uciekł z domu. 7 km dalej zwrócił się do obcych ludzi. Miała pobić go matka (gazeta.pl)

Małopolska: 11-latek uciekł z domu i poprosił o pomoc. Powiedział, że jest bity – Polsat News

11-latek pobity przez matkę. Uciekł z domu i poprosił o pomoc obcych ludzi :: Magazyn :: RMF FM

Szaflary: 11-latni Karol uciekł od rodziców adopcyjnych. Opowiedziało gehennie. W tej rodzinie są jeszcze jego młodsze siostry – Kraków, Super Express (se.pl)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl