Blog
Zaginieni Przed Laty

Rodzeństwo zaginęło w 2019 roku ich zwłoki znaleziono kilka miesięcy później

Rodzeństwo zaginęło w 2019 roku ich zwłoki znaleziono kilka miesięcy później. Ciało 7-latka było zakopane w ogródku. Chłopiec miała zaklejone usta i owinięte ciało taśmą klejącą. Na posesji Daybella w Rexburgu w stanie Idaho znaleziono również szczątki jego 16-letniej siostry, które były rozczłonkowane i częściowo spalone. Kim są mordercy?

Rodzeństwo

Sprawa o której dzisiaj napiszemy mrozi krew w żyłach i jest niczym krwawy urywek z horroru. Jednak to nie są sceny z filmu, wszystko wydarzyła się naprawdę i pomimo upływu lat ta zbrodnia wciąż budzi wiele emocji.

Lori Vallow Daybell jest oskarżona o zabójstwo dwójki swoich dzieci – 7-letniego Joshuy i 16-letniej Tylee. Kobieta od jakiegoś czasu przed zabójstwem dzieci twierdziła, że jest bogiem i ma do wypełnienia ogromną misję przed zbliżającą się apokalipsą. Jej głównym celem stały się jej własne dzieci. Któregoś dnia kobieta uznała, że jej 7-letni synek i 16-letnia córka są zombie i powinny zostać natychmiast zlikwidowane. Lori tak naprawdę jest oskarżona o zabójstwo trzech osób… Kim była jej trzecia ofiara? Ofiarą Lori była żona Chada.  Tammy zmarłą nagle w śnie… Jak okazuje się później kobieta została uduszona.

Lori Vallow zbrodni dokonała wspólnie ze swoim kochankiem- Chadem Daybellem.  Po śmierci swoich małżonków Lori i Chad uciekli na Hawaje, a na początku listopada 2019 roku wzięli ślub. Pod koniec listopada 2019 roku zaniepokojeni dziadkowie Joshuy i Tylee zgłosili policji zaginięcie wnuków. Od tamtej pory rozpoczęły się intensywne poszukiwania dzieci. W lutym 2020 roku policja aresztowała Lori i Chada Daybellowów. Stali się głównymi podejrzanymi po tym jak śledczy dotarli do świadków, którzy twierdzili, że Lori wspominała już wielokrotnie, że musi zabić swoje dzieci.

Lori i Chad zdjęcie ze strony https://people.com/crime/lori-vallow-daybell-trial-chad-daybell-told-police-hardly-knew-her/

Śledczy przesłuchali bliskich Lori. Te zeznania mocno pogrążyły kobietę. Według siostrzenicy Lori kobieta twierdziła, że jej dzieci są zombie i dlatego musi je szybko zabić. Lori opowiadała znajomym o zabójstwie swoich dzieci. Dlaczego każdy milczał cały czas? Czy można było uniknąć zabójstwa niewinnych dzieci.

Zaginięcie rodzeństwa

7-letnii Joshua i 16-letnia Tylee Ryan zaginęli bez śladu we wrześniu 2019 roku, czyli przed ślubem swojej matki. Dopiero w czerwcu 2020 roku policja i FBI zdecydowali się na przeszukanie posiadłości Chada Daybella. Przypuszczenia śledczych były trafne… Na posiadłości znaleziono zakopane ciało 7-latka. Chłopiec miał zaklejone usta i był owinięty taśmą klejącą. Tego samego dnia na posesji Chada znaleziono rozczłonkowane i częściowo spalone szczątki 16-latki.

zamordowane rodzeństwo zdjęcie ze strony https://people.com/crime/lori-vallow-daybell-trial-chad-daybell-told-police-hardly-knew-her/

To właśnie wtedy śledczy powiązali Lori i Chada ze śmiercią Tammy, która zmarła we śnie. Mąż Lori, Charles został zamordowany. Jego mordercą okazał się brat Lori- Alex Cox.

Wkrótce po tym Alex zmarł na zator płucny. Jego ciało zostało znalezione w grudniu 2019 roku w Arizonie. Uznano, że śmierć była z przyczyn naturalnych. Jednak w jego organizmie znaleziono lek Narcan.

Przed sądem w stanie Idaho cały czas toczy się proces Lory Daybell. 10 kwietnia 2023 roku Prokurator zarzucił jej, że zabiła swoje dzieci, ponieważ były przeszkodą w zaspokojeniu jej pragnień, czyli pieniędzy, władzy i seksu. Okazało się, że para pobrała pieniądze z polis na życie swoich dzieci i byłej żony Chada.

Zawzięta fanka książek Chada

Według śledczych Lori i Chad Daybellowie szybko eliminowali osoby, które uznawali za przeszkodę. Para poznała się w październiku 2018 roku. Lori była zawziętą fanką książek Chada o tematyce religijnej. Mężczyzna uchodził za przywódcę sekty zagłady.

Oboje byli w związku małżeńskim, ale to nie było dla nich przeszkodą. Wierzyli, że nadchodzi zagłada i mają przewodzić w czasie apokalipsy 144 tys. wierzących. Uważali, że od ludzi bije “jasne” lub “ciemne światło”. Osoby z tej drugiej grupy według nich były pod władzą złych duchów i mogły stać się zombie, dlatego powinni zostać “zniszczeni”. Prokurator Lindsey Blake stwierdziła, że Lori i Chad wierzyli, że od jej córki Tylee bije “ciemne światło”. – Oskarżona i Chad swoimi przekonaniami religijnymi usprawiedliwiali swe działania przed innymi – romans i morderstwo – powiedziała w rozmowie z mediami Prokurator Lindsey Blake.

Adwokat Lori- Jim Archibald powiedział, że jego klientki nie było w pobliżu jej dzieci, kiedy zostały zabite. Nikt mu jednak nie uwierzył… Kobiecie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Chad jest sądzony w osobnym procesie.

Źródło: Matka miała zabić dwoje swoich dzieci. “Wierzyła, że są być zombie” (msn.com)

USA: Zamordowała dwoje swoich dzieci. Myślała, że są zombie – WIDEO | Portal i.pl

Proces Lori Vallow Daybell: Chad powiedział policji, że “prawie nie wiedział” Lori (people.com)

Detektyw z Idaho opowiada ławie przysięgłych Lori Vallow o mrożącej krew w żyłach scenie po odkryciu ciał dzieci | Daily Mail Online

Aktualizacja na żywo procesu Lori Vallow: “Kultowa mama” nagle opuszcza sąd po zeznaniach na temat zwłok JJ i Tylee | Niepodległa (independent.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Po 68 latach od ich ślubu, prawda na temat losów męża została wyjawiona (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl