Blog
Zaginieni Przed Laty

Zabójca oskarżony o zamordowanie i okaleczenie nastolatki

Zabójca oskarżony o zamordowanie i okaleczenie nastolatki. Został aresztowany po dopasowaniu DNA.

Zabójca oskarżony

W 2013 roku został zatrzymany brutalny morderca nastoletniej dziewczyny. Wiele lat rodzina musiała czekać na schwytanie sprawcy, bo aż 30 lat.

 

Niestety nie posiadamy informacji czy morderca wciąż żyje. W chwili uznania go winnym morderstwa miał 66-lat. Colin Campbell odsiadywał wówczas wyrok dożywocia za zabójstwo Deirdre Sainsbury. Mężczyzna nie przyznał się do zabójstwa nastoletniej Claire Woolterton. Śledczy jednak uważają, że DNA pozostawione na ciele nastolatki wskazuje, że należą do Calina.

W sierpniu 1981 roku nagie ciało 17-latki zostało znalezione przez mężczyznę, który w godzinach porannych szedł do pracy na promenadzie nad Tamizą na Barry Avene w Windsor w hrabstwie Barkshire. Dziewczyna została napadnięta, brutalnie zgwałcona i dźgnięta nożem.

 

Zabójca: Colin Campbell sfotografowany przez policję w 1981 roku odsiaduje już wyrok dożywocia za zabójstwo Deirdre Sainsbury, ale zaprzecza, że zamordował Claire

 

Deirdre Sainsbury zginęła w grudniu 1984 roku, a jej ciało porzucono na polu golfowym w Denham w hrabstwie Bucksinghamshire

Na tym zdjęciu jest Deirdre Sainsbury, która  została zamordowana w grudniu 1984 roku, a jej ciało morderca porzucił na polu golfowym w Buckinghamshire.

 

Według śledczych Campbell zabił Claire Woolterton, trzy lata wcześniej.

Claire Woolterton

 

Obie kobiety zostały zamordowane w ten sam sposób

Prokurator Peter Wright QC jest pewny, że 17-latka został zaatakowany w zupełnie innym, które niestety było nieznane. Podczas rozprawy sądowej powiedział przysięgłym jak brutalnie odebrano życie nastoletniej dziewczynie, która miała jeszcze przed sobą całe życie. Oprócz tego pokazał zdjęcia zmasakrowanego ciała nastolatki.

“Jedna z nich, za którą oskarżony przyznał się już do odpowiedzialności, a mianowicie Deirdre Sainsbury.

“W tamtych czasach porównywanie DNA nawet nie istniało.

Przez 32 długie lata tożsamość jej zabójcy pozostawała nieznana, a jej morderstwo nierozwiązane. Ale jej zabójca odcisnął swoje piętno na jej ciele. Nie wiedział wtedy, że postęp w naukach medycznych i technologii naukowej w końcu stanie się jego zgubą.

Pan Wright powiedział sądowi, że na ciele Claire użyto taśmy klejącej, aby usunąć “zanieczyszczenia z powierzchni jej skóry. Następnie był przechowywany przez policję przez 30 lat, aż do ponownego rozpatrzenia sprawy w 2011 roku.

Sąd dowiedział się, że Claire, która mieszkała w północno-zachodnim Londynie, była ostatnio widziana żywa, idąc w kierunku Hanwell po spędzeniu wieczoru na Ealing ze starszym żonatym mężczyzną, z którym się spotykała
Claire
Campbell przyznał się do nieumyślnego spowodowania śmierci autostopowiczki Sainsbury z powodu zmniejszonej odpowiedzialności, zabił 29-latka w grudniu 1984 roku
29-latka

 

Za kratkami: Colin Campbell odsiaduje obecnie wyrok dożywocia za morderstwo Deirdre Sainsbury

 Colin Campbell

Polował na młode kobiety

Claire, która mieszkała w Northolt, w północno-zachodnim Londynie, z matką i partnerem matki, ostatni raz była widziana żywa około godziny 10:27 1981 sierpnia roku, gdy szła w kierunku Hanwell po spędzeniu wieczoru na Ealing ze starszym żonatym mężczyzną, z którym się spotykała.

Mężczyzna po spotkaniu odwoził dziewczynę wysadzając ją w pobliżu jej domu.

Pan Wright mówił dalej: “Niestety, tej nocy, po nieporozumieniu między nią a nim, postanowiła sama wrócić do domu i wyruszyła około godziny 10 wieczorem.

– Niestety, nie ukończyła tej podróży.

Claire porzuciła szkołę w wieku 16 lat. Nastolatka tamtego feralnego dnia nie wróciła do domu. W związku z tym zaniepokojona matka  zgłosiła jej zaginięcie na policję następnego dnia. Niestety poszukiwania zakończyły się tragicznie.  Tego wieczoru znaleziono ciało dziewczynki.

Według ustaleń prokuratora Campbell przyznał się do nieumyślnego spowodowania śmierci autostopowiczki Sainsbury, zabił 29-latkę w grudniu 1984 roku. Cały czas powtarzał, że jest niewinny śmierci 17-letniej Claire.

29-latka i 17-latka zostały zabite w ten sam sposób. Obie kobiety zostały okaleczone ostrymi narzędziami, zostały pozbawione ubrań przez napastnika i oba ciała zostały pozostawione w miejscach publicznych, gdzie można je było łatwo znaleźć.

Źródło: Killer accused of murdering and mutilating a teenage girl 30 years ago ‘was arrested after a DNA match’ | Daily Mail Online

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Zabiła i zamroziła pięć noworodków, trzymała zwłoki w beczce – Zaginieni Przed Laty

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl