Blog
Zaginieni Przed Laty

Macocha winna śmierci sześciorga dzieci. Właśnie wyszła na wolność

W maju 2012 r. świat obiegła szokująca informacja. W miejscowości Derby w Anglii wybuchł pożar, w wyniku którego zginęło sześcioro dzieci: Jade (10 lat) i jej bracia John (9 lat), Jack (8 lat), Jesse (6 lat), Jayden (5 lat), i Duwayne (13 lat).

Jade, John, Jack, Jesse, Jayden i Duwayne

Ojcem dzieci był 56-letni wówczas Mick Philpott, dobrze znany tamtejszej pomocy socjalnej. Mężczyzna nie pracował, a pomoc czerpał od państwa. Po wybuchu pożaru policja rozpoczęła śledztwo. Aby upewnić się, że Mick oraz jego żona Mairead nie są winni podłożenia ognia, w ich pokoju hotelowym zamontowano podsłuch. Okazało się, że Philpottowie zaplanowali podłożenie ognia, by zemścić się na byłej kochance Micka. Małżeństwo zdecydowało się podpalić dom, a o podłożenie ognia oskarżyć Lisę Willis – byłą partnerkę Philpotta chcącą pozbawić go opieki nad wspólnymi dziećmi. Małżeństwo liczyło, że za zniszczenia spowodowane ogniem dostaną od Państwa nowe, większe mieszkanie socjalne. Niestety plan się nie udał. Płomienie okazały się być zbyt potężne, aby para mogła je ugasić. Na miejsce została wezwana straż pożarna. Dla dzieci Philpotta było już za późno.

Pogrzeb dzieci Micka Philpotta

W trakcie czynności procesowych ustalono, że Mike Philpott ma w sumie 17 dzieci z pięcioma kobietami. Swoje potomstwo mężczyzna uznawał za główne źródło utrzymania. Taką możliwość zapewniał mu system opieki socjalnej działający w Wielkiej Brytanii. Roczna suma zasiłków jakie 56-latek pobierał na dzieci sięgała kwoty 60 tysięcy funtów. Zapewne dlatego mężczyzna nie chciał tracić praw rodzicielskich.

W kwietniu 2013 r. zapadł wyrok. Mick Philpott został skazany na karę dożywotniego więzienia. Jego wspólnicy – żona, 31-letnia wówczas Mairead, i przyjaciel rodziny Paul Mosley – otrzymali karę 17 lat więzienia.

Mairead i Mick Philpott

Zaledwie kilka dni temu świat obiegła kolejna sensacyjna informacja. 38-letnia Mairead Philpott została zwolniona z odbywania kary. Po wyjściu na wolność Philpott dla swojego bezpieczeństwa otrzymała nową tożsamość.

Pauline Latham, konserwatywna posłanka z Mid Derbyshire, zapowiedziała, że ​​z tą sprawą zgłosi się wprost do prokuratora generalnego, ponieważ uważa, że ​​kobieta nigdy nie powinna opuścić więziennych murów. Latham stwierdziła:

Jestem zniesmaczona, że ta wstrętna kobieta ma swoją wolność, podczas gdy jej córka i pięciu synów leżą w grobach. Osiem i pół roku więzienia to mniej niż 18 miesięcy dla każdego z tych biednych dzieci. Jak to możliwe?”

 

Źródła:

https://wiadomosci.wp.pl/dozywocie-dla-ojca-ktory-podpalil-dom-zginela-szostka-dzieci-6031562503287937a

https://tvn24.pl/swiat/podpalili-dom-ze-swoimi-dziecmi-patrzyli-jak-gina-ra316256-3429683

https://polonia24.uk/informacje/wielka-brytania/kobieta-wyszla-na-wolnosc-po-odsiedzeniu-polowy-wyroku-za-zabicie-dzieci-w-pozarze

https://kobieta.wp.pl/wzniecila-pozar-w-ktorym-zginela-6-jej-dzieci-mieszkancy-oburzeni-przedterminowym-zwolnieniem-6580877147323328a

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl