Blog
Zaginieni Przed Laty

Tajemnicze zaginięcie i zabójstwo Polaka w Niemczech

Tajemnicze zaginięcie i zabójstwo Polaka w Niemczech. Ciało mężczyzny znaleziono w 1994 roku. Jego tożsamość przez wiele lat była dla śledczych nie lada zagadką. Dopiero w 2020 roku udało się ustalić kim był brutalnie zamordowany mężczyzna. Jak zginął Pan Ryszard? Kto dopuścił się tej tajemniczej zbrodni?

Tajemnicze zaginięcie

Dzisiaj przedstawimy Wam sprawę  naszego rodaka, który przepadł bez śladu. Niestety jego poszukiwania przez wiele lat nie przynosiły żadnych rezultatów.

Ryszard Gorczyca został bestialsko zamordowany w marcu 1994 roku. Dla śledczych jego tożsamość była ogromną zagadką i dopiero w sierpniu 2020 roku mężczyzna został poprawnie zidentyfikowany.

Znalezienie zwłok

3 marca 1994 roku pracownicy leśni dokonali przerażającego odkrycia. Znaleźli w płytkim grobie zmasakrowane ciało mężczyzny. Ciało zamordowanego było owinięte w śpiwór armii niemieckiej i niebieskie worki na śmieci. W pobliżu ciała znaleziono zieloną kamizelkę bez rękawów, jednak nie było pewności czy kamizelka należała do zmarłego.

kamizelka

Blisko zwłok leżały również dwie łopaty, które zostały użyte do pochowania ciała.

Tajemnicze zaginięcie i zabójstwo Polaka w Niemczech
łopata znaleziono w pobliżu

 

 

Autopsja wykazała liczne obrażenia, które doprowadziły do śmierci mężczyzny. Według biegłych sądowych mężczyzna został brutalnie zamordowany.

Ustalono, że do jego śmierci doszło najprawdopodobniej w okresie od października 1993 roku do marca 1994 roku. Z całą pewnością morderstwa dokonano w innym miejscu niż to w którym znaleziono jego ciało. Według śledczych mordercy podrzucili ciało zamordowanego do lasu. Wykluczone jest to, że morderca był tylko jeden.

 

Niestety pomimo tego, że przeprowadzono szeroko zakrojone dochodzenie, nie udało się zidentyfikować zamordowanego mężczyzny ani tym bardziej osób odpowiedzialnych za jego śmierć.

Tajemnicze zaginięcie i zabójstwo Polaka w Niemczech
Rekonstrukcja gliny

 

Rekonstrukcja cyfrowa

Przełom

Dopiero w 2020 roku dzięki postępowi technologicznemu jego odciski palców dopasowano do tych, które znajdowały się w polskiej bazie danych.

Szkic jak wyglądał zamordowany

Według wyników śledztwa w Idar-Oberstein znaleziono Ryszarda Gorczycę. Mężczyzny jednak nie szukał, nikt  oficjalnie nie zgłosił jego zaginięcia.

Dlaczego?

Ryszard mieszkał w Gdańsku do 1989 roku i przeniósł się z rodziną do Idar-Oberstein w Niemczech. Według ustaleń śledczych mężczyzna przyjechał tam z rodziną w 1989 roku. Krótko po tym małżeństwo jego się rozpadło, a kontakt z żoną i dziećmi został całkowicie zerwany.

Pozostawiony samemu sobie nie czuł się najlepiej w obcym kraju w związku z tym bardzo często wracał do rodzinnej Polski. Z tego powodu jego rodzina nigdy go nie szukała ponieważ myśleli, że Ryszard najzwyczajniej wrócił do Polski.

Niestety prawda była zupełnie inna, mężczyzna został bestialsko zamordowany. Nikt się nawet przez krótką chwilę nie pomyślał o tym, że mogło spotka go coś złego. Powodem tego mógł być fakt, że Ryszard nie miał wrogów.

Z kolei jego rodzina i znajomi z Polski od dłuższego czasu nie mieli z nim kontaktu i pomimo wielu prób skontaktowania się z zaginionym na przeróżne sposoby, był on nieosiągalny.

 

Rysopis:

 • Waga: 50-55 kg.
 • Wysokość: ok. 168 cm.
 • Ciemne blond włosy.
 • Czasami nosił brodę.
 • Tatuaże:
  • Na piersi: krzyż ze stylizowanymi promieniami.
  • Na lewym przedramieniu:
   • Twarz diabła przebita sztyletem.
   • Wewnątrz: miecz opleciony wężem. Poniżej słowo “Miłość”.
  • Na lewym ramieniu: po prostu dźgnięty głową kobiety, w której był nóż.

 

Mężczyzna był ubrany w:

 • Ciemne sztruksowe spodnie.
 • Beżowe podkolanówki.
 • Koszula z jasnym rękawem.
 • Czarne buty.

Policja z niemieckiego Trewiru pracuje nad sprawą zabójstwa, do którego doszło 29 lat temu. Ryszard Gorczyca w chwili śmierci miał 46 lat.

Tajemnicze zaginięcie i zabójstwo Polaka w Niemczech

Policja zaapelowała do osób, które mogą posiadać informacje o zmarłym i zabójcach. Wyznaczono również nagrodę w wysokości 5 tys. euro za pomoc w rozwiązaniu tej sprawy.

Wszystkie informacje można podawać, kontaktując się ze specjalnym telefonem zaufania (nr 0152 28854968). Świadkowie mają zapewnioną anonimowość.

 

Źródło: Zabójstwo Polaka w Niemczech. Kto zamordował Ryszarda Gorczycę (fakt.pl)

Ryszard Gorczyca | Unidentified Wiki | Fandom

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli

Może zainteresować Cię również: Stefan R. umówił się na randkę. Zabił, następnie zjadł część zwłok (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl