Blog
Zaginieni Przed Laty

Tajemnicze zaginięcie 17- latki. Czy została skrzywdzona przez osobę, którą znała?

Tajemnicze zaginięcie 17- latki. Przed zaginięciem dziewczyna została napadnięta i brutalnie pobita przez znajomą. Zgłosiła sprawę na policje i na krótko po tym ginie bez śladu. Czy tajemnicza znajoma ma coś wspólnego ze zniknięciem Brianny?

Tajemnicze zaginięcie 17-latki

Od zaginięcia Brianny minęło 19 lat. Często zadajemy sobie pytanie… Jak to możliwe, że ludzie giną bez śladu? Niestety takich spraw jak ta jest wiele. Nie wszystkie osoby zaginione udaje się odnaleźć, bywa tak, że na rozwiązanie sprawy bliscy czekają wiele lat.

Sprawa o której dzisiaj napiszemy nie była bardzo nagłośniona. Mimo, że śledczy badali intensywnie sprawę zaginionej 17-latki nie udało się im wiele ustalić. Brianna Maitland przepadła jak kamień w wodę.

Nastolatka zniknęła w bardzo tajemniczych okolicznościach w 2004 roku w Vermont. Ostatni raz była widziana jak 19 marca 2004 roku wychodzi z pracy w Montgomery. Miała jechać od razu do domu, ale od tamtej pory nikt już jej nie widział.

 

Othram, Inc. (amerykańska korporacja specjalizująca się w genealogii genetycznej w celu rozwiązywania nierozwiązanych morderstw, zaginięć i identyfikacji niezidentyfikowanych zmarłych) nawiązała współpracę z policją stanową Vermont w celu ponownego zbadania dowodów znalezionych w dochodzeniu z 2020-ego roku.

Brianna

Brianna urodziła się w Burlington w stanie Vermont.  Mieszkała na farmie z rodzicami oraz starszym bratem w East Franklin w stanie Vermont. Kiedy miała 17 lat zdecydowała, że chce być niezależna i wyprowadziła się z domu.

17-latka zapisała się do liceum. W lutym 2004 roku Brianna rzuciła szkołę i zamieszkała ze swoją przyjaciółką z dzieciństwa- Jillian Stout w Sheldon w tym samym stanie.  Zapisała się na program GED (GED to zestaw egzaminów, których zdanie skutkuje otrzymaniem przez zdającego dyplomu. Certyfikat jest alternatywą dla amerykańskiej matury i zastępuje tradycyjny dyplom ukończenia szkoły średniej). Dzień zniknięcia nastolatki był również dniem w którym ów test pisała.

 

Zaginięcie

Brianna pracowała na zmywaku w Black Latern Inn. 19 marca między 23:20 a północą wyszła z pracy. Współpracownicy namawiali ją, żeby zjadła z nimi przed wyjściem, ale 17-latka odmówiła. Była zmęczona, a wczesnym rankiem miała udać się do swojej drugiej pracy gdzie pracowała jako kelnerka w St. Albans w stanie Vermont.

Black Lantern Inn, miejsce pracy Maitland i ostatnie miejsce, w którym widziano ją żywą

Dziewczyna miała jechać prosto do domu, ale nigdy tam nie dotarła. Jej znajoma- Jillian myślała, że Brianna wróciła do domu rodziców. Po jakimś czasie jednak dowiedziała się, że jej przypuszczenia były błędne. Wówczas powiadomiła policję o jej zaginięciu.

Odnaleziono samochód nastolatki

Samochód jasnozielony czterodrzwiowy sedan Oldsmobile z 1985 roku, który należał do Brianny został znaleziony przy East Berkshire Road i Route 118, położonym około mili od Montgomery. Pojazd był zaparkowany częściowo wewnątrz opuszczonej stodoły. W samochodzie znajdowały się ubrania nastolatki, leki na migrenę oraz prawo jazdy. Po nastolatce nie było najmniejszego śladu.

 

Stodoła gdzie był zaparkowany samochód zaginionej

Jak się okazuje przed zaginięciem 17-latka została napadnięta przez tajemniczą znajomą i brutalnie pobita. Dziewczyna doznała wstrząs mózgu. Brianna złożyła sprawę na policję. Jednak prokurator szybko po zaginięciu 17-latki wycofał skargę.

Rodzice zaginionej uważają, że ich córce stała się krzywda. Nie wierzą w ucieczkę, ponieważ Bianna była samodzielna i bardzo dobrze dawała sobie radę w życiu. Szybko się usamodzielniła i była pracowita. Czy znajoma z którą miała zatarg ma coś wspólnego z zaginięciem 17-letniej Brianny? Śledczym nigdy nie udało się tego ustalić.

 

Zdjęcie ze strony https://www.nbcnews.com/feature/cold-case-spotlight/police-family-ask-public-help-14-year-old-missing-persons-n852866

Rysopis:

  • Brązowe włosy.
  • Piwne oczy.
  • Słaba blizna rozciągająca się od lewej brwi do czoła.
  • Kolczyk w lewej dziurce nosa.

Sprawa zaginionej 17-latki utkwiła w martwym punkcie. Śledztwo doprowadziła tak naprawdę donikąd. Co stało się z zaginioną nastolatką? Niestety w tej sprawie pozostaje więcej pytań niż odpowiedzi. Mamy nadzieję, że pomimo upływu lat śledczym uda się rozwiązać tę sprawę.

 

Źródło: Brianna Maitland – Polska | International Missing Persons Wiki | Fandom

Zaginięcie Brianny Maitland – Wikipedia, wolna encyklopedia

Police, family ask the public for help in the 14-year-old missing persons case of teenager Brianna Maitland (nbcnews.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! dlatego

Może zainteresować Cię również: Rodzice zamordowali córkę po tym, jak została porwana i zgwałcona (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl