Blog
Zaginieni Przed Laty

Szukał latami swojej zaginionej siostry

Szukał latami swojej zaginionej siostry, a ona była pochowana jako osoba o nieznanej tożsamości.  Helen była nastolatką kiedy zniknęła bez śladu w tajemniczych okolicznościach w 1978 roku.

Szukałem latami mojej siostry

Mnóstwo osób ginie bez śladu, niestety w wielu przypadkach rodziny czekają latami na rozwiązanie sprawy. Tak było w przypadku o którym dzisiaj napiszemy.

Kilka dni temu po 46- latach Helen Renee Groomes została zidentyfikowana przez Othrama. Latami rozpaczliwie to brat szukał zaginionej siostry, a właściwie jej ciała. Ponieważ jakiś czas temu do jej zabójstwa 15-latki przed śmiercią przyznał się ojczym.

 

Helen od najmłodszych lat nie miała dobrego dzieciństwa. Doświadczała przemocy fizycznej i psychicznej ze strony swojego ojczyma. Miała 15 lat kiedy zniknęła bez śladu w tajemniczych okolicznościach.  Jej ciało zostało znalezione w pobliżu Elsberry w stanie Missouri 31 marca 1978 roku.

Rysopis:

 

Zaginięcie

Helen został odnaleziona kilka miesięcy po zaginięciu w rzece Mississippi niedaleko Elsberry w stanie Missouri. Wstępna sekcja zwłok wykazała, że zmarła co najmniej cztery miesiące wcześniej. Ustalono, że przyczyną jej śmierci najprawdopodobniej było utonięcie. W momencie odkrycia jej ciała szacowano, że kobieta miała od 30 do 40 lat, co skłoniło władze do przeszukania raportów osób zaginionych w niewłaściwej grupie wiekowej. Śledczy nie mieli w tej sprawie wielu wskazówek. Charakterystycznym znakiem był tatuaż i pierścionek z kocim okiem. Pomimo wielu prób ustalenia tożsamości wyłowionych zwłok, śledczym nie udało się ustalić do kogo należało ciało. W związku z tym zwłoki Helen zostały pochowane na cmentarzu jako osoba o nieznanej tożsamości.

Po odnalezieniu szczątków w 1978 roku zostały one pochowane na cmentarzu w Troy City pod nazwą “Lincoln County Jane Doe”. (Zdjęcie od koronera hrabstwa Lincoln.)

Brat rozpaczliwie szukał swojej siostry nie wiedząc nawet, że została ona pochowana jako osoba NN. Mężczyzna bardzo często się kontaktował ze śledczymi pytając czy są jakieś nowe informacje w sprawie jego siostry. Za każdym razem słyszał odpowiedź, że poszukiwania nie przyniosły oczekiwanego efektu.

Do sprawy wrócono po latach. Jej szczątki zostały ekshumowane końcem 2023 roku w celach dalszych badań i to one poprawnie zidentyfikowały ją jako zaginioną nastolatkę, co skłoniło Othrama do przeprowadzenia testów DNA na potrzeby genealogii genetycznej.

Wyniki testów  zostały ogłoszone w kwietniu 2024 roku i potwierdziły, że wyłowione z rzeki ciało należało do zaginionej 15-letniej Helen.  Po jej identyfikacji w 2024 roku jej brat potwierdził, że na tatuażu widnieje “Del”, imię jej chłopaka.

Helen została zamordowana

 

Brat i wujek zaginionej twierdzą, że Helen została zamordowana przez ojczyma, który w przeszłości znęcał się fizycznie nad dziećmi w rodzinie. Według nich ojczym przyznał się do zbrodni swojej córce przed śmiercią.

Źródło: Helena Groomes | Niezidentyfikowana Wiki | Fandom

Dowody DNA pomagają zidentyfikować ciało znalezione w Missouri w 1978 roku jako zaginioną dziewczynkę z Iowa (siouxlandnews.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli

Może zainteresować Cię również: Stefan R. umówił się na randkę. Zabił, następnie zjadł część zwłok (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl