Blog
Zaginieni Przed Laty

Policjanci z Archiwum X znaleźli sprawcę zabójstwa kobiety sprzed 36 lat

Policjanci z Archiwum X znaleźli sprawcę zabójstwa kobiety sprzed 36 lat. To mieszkańcy znaleźli wówczas zakrwawione i na wpół rozebrane ciało 52-latki. Kim jest zabójca?

Policjanci z Archiwum X

To kolejny sukces Archiwum X.

Przez wiele lat policjanci próbowali znaleźć choćby najmniejszy trop, który doprowadziłby do rozwiązania sprawy tajemniczej zbrodni. Dzięki policjantom z Archiwum X udało się znaleźć sprawcę zabójstwa kobiety sprzed 36 lat, do którego doszło w miejscowości Bychawka Druga-Kolonia w woj. lubelskim.

https://lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/138038,Zatrzymany-za-zbrodnie-sprzed-35-lat.html

Kluczem do rozwiązania tej sprawy okazała się czapka na której zabezpieczono ślady DNA i złapanie pijanego kierowcy. Mundurowi apelują do osób, które mogą posiadać informacje związane z tą zbrodnią o kontakt.

1987 rok

Sprawa zabójstwa 52-latki nie jest do końca rozwiązana, ponieważ śledczy szukają świadków tego zdarzenia. Wciąż nie jest znany motyw zbrodni. Do zabójstwa 52-latki doszło późnym wieczorem 24 listopada 1987 roku w miejscowości Bychawka Druga-Kolonia (woj. lubelskie, powiat lubelski). Mieszkańcy znaleźli wówczas przy drodze zakrwawione i na wpół rozebrane ciało kobiety.

Sekcja zwłok wykazała, że kobieta zmarła z powodu zadanych licznych ciosów nożem na całym ciele. Ustalono, że kobieta próbowała się bronić przed napastnikiem.
Policja na miejscu zbrodni zabezpieczyła ślady, wśród nich była czapka, mogąca należeć do sprawcy brutalnego zabójstwa. Niestety w tamtych latach nie było możliwości pobrania i porównywania profili genetycznych DNA. Dlatego zabójca przez lata był nieuchwytny.

Kiedy po latach sprawa trafiła do lubelskiego Archiwum X nastąpił oczekiwany przełom. Śledczy pobrali ślad DNA z czapki znalezionej na miejscu zbrodni w 1987 roku i w 2017 roku umieścili je w policyjnej bazie danych.
A w 2021 roku policjanci zatrzymali do kontroli pijanego kierowcę w miejscowości Zdrapy, sąsiadującej z miejscowością, gdzie doszło do brutalnego zabójstwa 52-letniej kobiety. Mundurowi pobrali od mężczyzny wymaz do badań genetycznych oraz odciski palców. Po kilku miesiącach okazało się, że materiał jest zgodny z tym, który pochodził ze znalezionej na miejscu zbrodni czapki.

Podejrzany usłyszał zarzuty

Podejrzany ma 60-lat, został tymczasowo aresztowany i usłyszał zarzut zabójstwa.

Policjanci apelują o kontakt każdą osobę, która dysponuje, chociażby małą wiedzą o okolicznościach tego zabójstwa. “Wyjaśnienie okoliczności może okazać się bezcenne” – przekazała policja. Mężczyźnie grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

 Pobierz plik Archiwum_X_.mp3 (format mp3 – rozmiar 399.59 KB)

Zatrzymany za zbrodnię sprzed 35 lat! – Aktualności – Policja Lubelska

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Dawn Walker zniknęła tuż po ślubie. Jej ciało znaleziono w walizce (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl