Blog
Zaginieni Przed Laty

Policja aresztowała podejrzanego o zabójstwo 9-letniej Valerii

Policja aresztowała podejrzanego o brutalne zabójstwo 9-letniej Valerii. Mają niepodważalne dowody i motyw zbrodni.

Policja aresztowała

 

Od 3 czerwca 2024 roku całe Döbeln żyło nadzieją na odnalezienie dziewięcioletniej Valerii, która zniknęła bez śladu w drodze do szkoły. Niestety, poszukiwania zakończyły się tragedią. Tydzień temu mundurowi odnaleźli ciało dziewczynki w lesie niedaleko miasta. W związku z tą sprawą zatrzymano mężczyznę, który jest głównym podejrzanym o dokonanie brutalnego morderstwa.

Kim jest zatrzymany?

Prokuratura w Chemnitz potwierdziła, że ​​dysponują mocnymi dowodami na to, że zatrzymany Mołdawianin jest odpowiedzialny za śmierć 9-latki. Po odnalezieniu ciała dziecka śledczy wszczęli poszukiwania mężczyzny na podstawie krajowych i europejskich nakazów, został on aresztowany około godziny 10:15 w praskiej restauracji. Aktualnie przebywa w czeskim areszcie, skąd ma być przetransportowany do Niemiec.

Valeriia zniknęła 3 czerwca rano, kiedy była w drodze do szkoły. Po kilku dniach intensywnych poszukiwań, jej ciało zostało odnalezione w lesie. Śledczy potwierdzili, że dziewczynka padła ofiarą przestępstwa.

Wiadomo, że zatrzymany mężczyzna to były chłopak matki Valerii, który od niedawna przebywał w czeskiej miejscowości Mlada Boleslav, oddalonej o 200 kilometrów od Döbeln.

Dowody przeciwko podejrzanemu

Śledczy dysponują mocnymi dowodami przeciwko 36-letniemu mężczyźnie. Ustalono, że w dni zaginięcia 9-latki telefon mężczyzny logował się w miejscy zaginięcia dziecka. Dodatkowo, kamery monitorujące uchwyciły go w pobliżu domu dziewczynki. W dniu zaginięcia Valerii około godziny 9:40 mężczyzna skontaktował się z jej matką przez komunikator, prosząc o pilną odpowiedź.

 

Jaką odpowiedz miała mu dać kobieta? Śledztwo wciąż  trwa, a mundurowi są prawie pewni, że mężczyzna chciał, żeby matka Valerii znów się z nim związała. 36-latek od jakiegoś kobietę i nachodził. Mężczyzna chcąc zemścić się na matce  dziewczynki Valerii po tym, jak odrzuciła jego zaloty postanowił zamordować jej córkę.

 

Mamy nadzieję, że sąd za tak okrutną zbrodnię na dziecku wymierzy sprawiedliwy wyrok. Tylko czy jakakolwiek kara za zabójstwo dziecka będzie sprawiedliwa?

Źródło: Są podejrzani o zabójstwo 9-latki. To krąg bliski rodzinie (polskiobserwator.de)

Zaginiona 9-latka Valeria nie żyje. Świadek zdarzenia słyszał krzyk – o2

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Anat Kimchi została zamordowana w biały dzień. Zbrodnia zaplanowana? (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl