Blog
Zaginieni Przed Laty

Jason Landry zaginął w tajemniczych okolicznościach

13 grudnia 2020 roku 21-letni Jason Landry opuścił kampus swojej uczelni, by spędzić ferie bożonarodzeniowe w rodzinnym domu. Niestety, chłopak nigdy do niego nie dotarł. Mimo upływu czasu,  brak jakichkolwiek informacji o tym, co mogło stać się z Jasonem.

Jason  Landry- nauka, plany i marzenia

Jason Landry pochodził z  Missouri City. W 2020 roku rozpoczął studia na Uniwersytecie San Marcos w Teksasie. Chłopak traktował naukę bardzo poważnie. Mimo, iż dopiero zaczynał swoje studenckie życie, starał się o przyjęcie do prestiżowego programu Sound Recording Technology. Miał wiele planów na przyszłość i nie bał się walczyć o spełnienie marzeń.

Fot. Janson Landry

Wypadek Jasona

Kiedy nadszedł okres przedświąteczny, większość studentów opuszczała akademik, by spędzić czas ze swoimi rodzinami. 13 grudnia, około godziny 22.55, Jason wyszedł ze swojego pokoju, a następnie wyruszył w samochodową podróż do rodzinnego domu. Wedle planów, droga powinna mu zająć 2-3 godziny, w zależności od warunków jazdy. Mimo to, chłopak nie dojechał do celu. Podczas trasy korzystał z aplikacji GPS- Wase.  Później wjechał autostradą do miasta Luling, gdzie wyłączył aplikację. Zamiast tego, zalogował się do Snapchata. Cyfrowy ślad Jasona urwał się na East Austin Street.

Strażak przejeżdżający drogą Salt Flat Road w Luling w Teksasie zauważył na poboczu drogi porzucony, uszkodzony samochód. Jego światła wciąż były włączone. Mężczyzna postanowił sprawdzić, czy w okolicy nie ma rannego kierowcy, jednak nikogo nie znalazł. Co ciekawe, kluczyki samochodowe znajdowały się w stacyjce, a drzwi od strony kierowcy były zamknięte. Strażak bezzwłocznie zawiadomił policję o swoim odkryciu.

Fot. Samochód Jasona po wypadku

Ustalenia policji

Policja ustaliła, iż znaleziony samochód należał do Jasona Landry. Funkcjonariusze przypuszczali, że prawdopodobnie miał miejsce wypadek, spowodowany nierównościami na drodze. Kierowca, omijając dziury na drodze, miał stracić panowanie nad pojazdem i uderzyć w drzewo. Nic nie wskazywało jednak, by odniósł on poważne obrażenia ciała, czy krwawiące rany. Nieopodal porzuconego samochodu policjanci znaleźli plecak Jasona, a także jego przybory toaletowe i czapkę z daszkiem. W plecaku znajdował się laptop, przenośna konsola do gier oraz niewielka ilość marihuany.

Kiedy powiadomieni rodzice studenta dotarli na miejsce wypadku, jego ojciec dokonał kolejnego odkrycia w związku ze zniknięciem syna. W okolicy pojazdu znalazł on ubrania Jasona, w tym jego spodenki, skarpetki, bieliznę, koszulkę, buty i zegarek na rękę. Należy jednak podkreślić, iż koszulka znaleziona przez ojca chłopaka była tą samą, którą Jason miał na sobie podczas podróży.

Poszukiwania Jasona wciąż trwają!

W związku z tajemniczym zaginięciem Jasona Landry, rozpoczęły się jego poszukiwania. Okolica, w której doszło do wypadku, została przeszukiwana przez policjantów i psy tropiące. Wykorzystano także helikoptery z kamerami termowizyjnymi. Szczególną uwagę poświęcono pobliskiej rzece, która została przeszukana przez nurków. Ochotnicy, którzy zgłosili się do poszukiwań, wykorzystywali drony, quady, a nawet przemierzali okolicę konno. Do mediów trafił następujący rysopis chłopaka:

– młody mężczyzna rasy białej;

– wzrost około 182 cm;

– waga około 77 kg;

-brązowe włosy i brązowe oczy.

Dodatkowo, rodzice zdecydowali się upublicznić wizerunek syna z nadzieją, że ktoś rozpozna go na podstawie fotografii i przekaże im cenne informacje.

Fot. Jason Landry- zdjęcia z zapisu wideorozmowy z dnia 13.12.2020. Uwaga: to najbardziej aktualne fotografie zaginionego.

Czy Jason Landry żyje?

Jason Landry zaginął bez śladu. Policja przyznaje, że jego poszukiwania stoją w miejscu ze względu na niewystarczającą ilość dowodów i informacji. Ojciec chłopaka wierzy, że syn po wypadku postanowił wezwać pomoc, jednak zgubił się w nieoświetlonej okolicy. Policja natomiast nie wyklucza, że Jason mógł być ścigany przez innego kierowcę, choć  z powodu braku śladów innego lakieru, nie podejrzewa by auta się zderzyły, lub Jason został zepchnięty z drogi.

 

Źródła:

  1. https://www.nbcnews.com/dateline/father-hopes-newly-released-evidence-will-lead-safe-return-missing-n1256424
  2. https://foxsanantonio.com/news/yami-investigates/exclusive-someone-has-to-know-something-parents-of-missing-texas-state-student-speak

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl