Blog
Zaginieni Przed Laty

Colin Pitchfork. W latach 80-tych zgwałcił i zabił dwie 15-latki

Colin Pitchfork-W latach 80-tych zgwałcił i zabił dwie 15-latki

Colin Pitchfork, który w latach 80-tych zgwałcił i zabił dwie 15-latki, został skazany na dożywocie. Utworzony w 2019 roku Parole Board uznał, że dzisiaj 61-letni morderca może wyjść na wolność.

Morderca

Colin Pitchfork jest pierwszym mordercą skazanym na podstawie dowodów z wykorzystaniem DNA. Mężczyzna za zabicie Lyndy Mann i Dawn Ashworth w hrabstwie Leicestershire został skazany na dożywocie. Brutalny morderca w więzieniu spędził już 33 lata i na mocy brytyjskich przepisów został uznany za groźnego przestępcę. Według tamtejszego prawa, morderca powinien spędzić resztę swojego życia w więzieniu. Jednak specjalna rada do rozpatrywania ułaskawień uznała, że więzień pozytywnie przeszedł proces resocjalizacji i w każdej chwili może wrócić do życia w normalnych warunkach.

Colin Pitchfork-W latach 80-tych zgwałcił i zabił dwie 15-latki
Fot. Colin Pitchfork

Zmiana wyroku jest dla pokrzywdzonych rodzin nieakceptowalna.

Ułaskawienie?

Colin Pitchfork pomimo dożywotniego wyroku może wcześniej opuścić więzienie. Ułaskawienia są sprawdzane z ekstremalną uwagą. Czy w tym przypadku nie dojdzie do niewyobrażalnej pomyłki, wypuszczając na wolność brutalnego mordercę.

-Ochrona społeczeństwa jest naszym najważniejszym priorytetem – przekazał rzecznik Parole Board.

Ostateczna decyzja nabierze mocy po 21 dniach od jej ogłoszenia. W dokumentach dołączonych do werdyktu rady stwierdzono, że w momencie przyjęcia do zakładu karnego Colin Pitchfork był kimś, kto „dużo myśli o seksie” i wykorzystuje „przemoc oraz siłę” do „seksu i demonstrowania władzy i kontroli nad kobietami”. Uznali, że po latach spędzonych w więzieniu morderca i gwałciciel zmienił swoje zachowanie. W związku z tym stwierdzono, że „nadaje się do wypuszczenia”.

Czy mężczyzna pomimo wielu lat spędzonych w więzieniu tak naprawdę się zmienił? Czy z bezwzględnego mordercy stał się przykładnym obywatelem?

Obawa

Kto poniesie odpowiedzialność za, to gdy Colin znów kogoś skrzywdzi? Według rady Colin z bezwzględnego mordercy stał się przykładnym człowiekiem. Czy tak naprawdę jest? Poseł z Leicestershire Alberto Costa w rozmowie z BBC wyraził swoje oburzenie werdyktem przyjętym przez radę ds. ułaskawień.

-Nawet po upływie 30 lat to nie jest rodzaj przestępstwa, które można kiedykolwiek zapomnieć – podkreślał Poseł z Leiceestershire. – Wypuszczenie mordercy tej dwójki dzieci byłoby niemoralne, złe i po prostu niebezpieczne – dodawał. Zapewniał, że będzie lobbował za zablokowaniem decyzji o wypuszczeniu zabójcy.

Źródło:Zgwałcił i zabił dwie uczennice, wychodzi na wolność. Był pierwszym skazanym na podstawie DNA (msn.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl