Blog
Zaginieni Przed Laty

Berlin. Afganka została zamordowana przez swoich braci

Berlin. Afganka została zamordowana przez swoich braci

Berlin. Młoda Afganka zamordowana przez swoich braci. Motywem zbrodni był zachodni styl życia kobiety. Śledztwo w tej makabrycznej zbrodni jest w toku.

Berlin

Maryam H. od dwóch lat mieszkała z dziećmi 9 i 13 lat w ośrodku dla uchodźców w Berlinie-Lichtenbergu. Mieszkańcy schroniska często mówili, że jej bracia wielokrotnie wywierali presję na 34-latce. Uniemożliwiali jej kontakt z innymi osobami. W związku z tym kobieta żyła w ciągłym strachu, że ją zabiją.

Afganka była po rozwodzie, ale od jakiegoś czasu miała nowego partnera. Kobieta dbała o siebie, nosiła makijaż i ubierała się w stylu zachodnim. Nie nosiła już chusty na głowie. Braciom nie odpowiadało to, jak kobieta się ubiera, nie odpowiadał im również jej styl życia.

Bracia zabili siostrę

Do okrutnej zbrodni doszło w połowie lipca 2021 roku. Młoda Afganka Maryam H. z dnia na dzień przepadła bez śladu, dlatego uznano ją za zaginioną. Niestety każdego dnia pojawiały się coraz silniejsze przesłanki, że kobieta mogła zostać zabita. Dziesięć dni po jej zaginięciu, śledczy z wydziału zabójstw i technicy kryminalistyczni postanowili przeszukać mieszkanie kobiety.

W trakcie dochodzenia okazało się, że kobietę zamordowali jej bracia. Motywem tej okrutnej zbrodni było ich niezadowolenie ze stylu życia siostry, ponieważ nie żyła tak ściśle po islamsku, jak jej bracia. Po dokonanej zbrodni mężczyźni wywieźli ciało siostry w walizce pociągiem do Bawarii i tam ją pochowali.

Berlin. Afganka została zamordowana przez swoich braci
Brutalne morderstwo kobiety

Po przeprowadzeniu szczegółowego śledztwa w Bawarii wspólnie z tamtejszymi władzami, na początku sierpnia 2021 rok, znaleziono ciało kobiety w pobliżu domu starszego z braci w Neuburg an der Donau. Podejrzanymi o zabójstwo kobiety stali się bracia. Prokuratura uzyskała natychmiastowy nakazy aresztowania obu mężczyzn. W ubiegłym tygodniu trafili do aresztu.

Czołowa polityk berlińskiej socjaldemokratycznej partii SPD Franziska Giffey napisała w niedzielę na Twitterze: “Jestem głęboko wstrząśnięta okrutnym morderstwem młodej żony i matki Maryam. Jej życie zostało odebrane z powodu zranionego poczucia honoru, ponieważ żyła tak, jak chciała”. Zdaniem Giffey “trzeba jasno powiedzieć, że to nic innego jak straszne zabójstwo honorowe. Tylko wtedy (…), gdy przymusowe małżeństwa i zabójstwa honorowe, a także ich religijne i kulturowe pochodzenie nie będą tematami tabu, będziemy mogli skutecznie walczyć z przyczynami”.

 

Źródło:Berlin: Afganka została zamordowana przez braci, bo żyła “zbyt zachodnio” (msn.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl