Blog
Zaginieni Przed Laty

Aktorka Theresa Saldana zaatakowana przez psychofana

Aktorka Theresa Saldana miała 28 lat, gdy została napadnięta przez swojego psychofana. Kobieta cudem przeżyła, choć sprawca zadał jej 10 ciosów nożem. Sprawa do złudzenia przypomina historię innej aktorki – Rebeccy Schaeffer, o której pisaliśmy niedawno (link na dole).

Podstęp

Saldana była młodą, obiecującą aktorką. Po raz pierwszy na ekranie pojawiła się w wieku 16 lat, w serialu “Wszystkie moje dzieci”. Każda kolejna jej rola odnosiła coraz większy sukces. W 1980 roku zagrała w filmie: “Wściekły byk”, postać, w którą się wcieliła, przyciągnęła uwagę nieodpowiedniego człowieka.

Aktorka Theresa Saldana
Aktorka Theresa Saldana w filmie “Wściekły byk”

Arthur Richard Jackson zainteresował się aktorką. Niedługo po obejrzeniu filmu wynajął detektywa, któremu zlecił zdobycie numeru telefonu matki Saldany Później, podając się za asystenta reżysera Martina Scorsesego, wyciągnął od kobiety informację o aktualnym miejscu zamieszkania jej córki. 15 marca 1982 roku przybył pod dom aktorki i przy pierwszej możliwej okazji podszedł do niej i zapytał, czy nazywa się Theresa Saldana. Gdy kobieta próbowała uciec, ten z ogromną siłą wymierzył jej 10 ciosów nożem (świadczyło o tym wygięte ostrze narzędzia).

Świadkiem tego wydarzenia był tłum gapiów, jednak tylko jeden mężczyzna odważył się ruszyć na ratunek – odciągnął napastnika, a później zadzwonił na policję. Finalnie Jackson trafił do więzienia, a później do szpitala psychiatrycznego, gdzie zmarł w 2004 roku.

Trauma

Theresa Saldana walczyła z ogromną traumą. By wrócić do normalnego życia, potrzebowała kilku miesięcy rehabilitacji. Mimo poniesionej krzywdy aktorka przekuła złe wspomnienia w coś, co pomogło innym – założyła Victims for Victims, organizację pomagającą ofiarom prześladowania. Aktywnie walczyła także o wprowadzenie nowego prawa, które w odpowiedni sposób chroniłoby poszkodowanych przez stalkerów.

U Jacksona zdiagnozowano schizofrenię, cierpiał również na obsesyjny schemat myślowy, który skutkował zachowaniem kompulsywnym. Nie mógł więc wpłynąć na swoje zachowania. Mężczyzna wierzył, że działa w imieniu „Zakonu Rycerzy św. Michała” i „Królestwa Niebieskiego”. Zeznał, że miał boską „misję”, by zabić Saldanę i zabrać ją „ze sobą do zasłyszanego, lepszego życia, królestwa Bożego”.

Za usiłowanie zabójstwa, Arthur Richard Jackson usłyszał 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za poważne uszkodzenie ciała wymierzono mu kolejne 3 lata.

Źródło

https://law.justia.com/

https://film.org.pl/a/czesc-to-ja-twoj-przesladowca-aktorzy-i-ich-psycho-fani-105188

Podobne

https://zaginieniprzedlaty.com/archiwum-zbrodni/aktorka-rebecca-schaeffer-zginela-bo-stracila-niewinnosc/

https://zaginieniprzedlaty.com/artykuly/agnieszka-kotlarska-miss-international-zamordowana-przez-psychofana/

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, odwiedzaj nas częściej!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl