Blog
Zaginieni Przed Laty

Gdzie jest ksiądz Krzysztof?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był miłośnikiem górskich wypraw. Zaginął 17 sierpnia 2017 roku w Alpach Lepontyńskich. Kiedyś powiedział: “W razie wypadku szukajcie mnie, nie ciała“.

Życiorys

Ksiądz Krzysztof urodził się 17 października 1962 roku w Koźlu. Do Wyższego Seminarium Duchownego w Nysie wstąpił w 1983 roku, później przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Alfonsa Nossola, było to dokładnie 17 czerwca 1989 roku. Służył jako wikary w Parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu. Kochał góry, zaczął wspinać się w 1981 roku, wstąpił więc do Klubu Wysokogórskiego Gliwice. Należał do wąskiego grona osób, które zdobyły największą liczbę czterotysięczników. W 1991 podjął studia doktoranckie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, tytuł oczywiście obronił. 

Okoliczności

Kapłan ostatni raz widziany był w schronisku przy szlaku prowadzącym na Bortelhorn w Alpach Szwajcarskich. Tam zostawił informacje na temat celu swojej wyprawy. Bezpośrednio przed zaginięciem rozmawiał z właścicielką ośrodka, dopytywał o sytuację w górach i przeglądał jadłospis. Kobieta była przekonana, że ksiądz Krzysztof wróci do schroniska na posiłek i zostanie na noc. Niestety, tak się nie stało i tu właśnie urwał się trop.

Zniknięcie zauważono dopiero kolejnego dnia, kiedy to ksiądz nie stawił się na poranną mszę. Od razu wszczęto poszukiwania z użyciem śmigłowców, niestety bezskutecznie. Ostatnim śladem jest pozostawione przed szlakiem auto. Nic więcej nie wiadomo.

Już 23 sierpnia 2017 roku zakończono poszukiwania. Niedługo później oficjalnie uznano księdza Krzysztofa Grzywocza za zmarłego.

Co więcej, to co stało się z kapłanem, nadal pozostaje zagadką.

 

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/

https://zaginiecia.fandom.com

http://www.kskrzysztofgrzywocz.pl/

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl