Blog
Zaginieni Przed Laty

Tajemnicze zaginięcie 15-letniej Emanueli Orlandi w Rzymie

Tajemnicze zaginięcie 15-letniej Emanueli Orlandi w Rzymie. Nastolatka ostatni raz była widziana 22 czerwca 1983 roku jak wsiada do samochodu nieznajomego. Pomimo upływu lat dla śledczych zaginięcie Emanueli wciąż jest nie lada zagadką.

Tajemnicze zaginięcie 15-letniej Emanueli

Chyba każdy z Was słyszał o zaginięciu 15-letniej Emanueli. Co jakiś czas przypominamy o tych nierozwiązanych sprawach z nadzieją, że być może tym razem uda się dotrzeć do informacji, które pomogą chociaż częściowo odpowiedzieć na pytanie co wydarzyło się tamtego dnia…

Był 22 czerwiec 1983 roku kiedy Emanuela Orlandi przepadła bez śladu mając zaledwie 15 lat. Niestety pomimo intensywnych poszukiwań do dnia dzisiejszego nieudało się rozwiązać tej sprawy. Co wydarzyło się 22 czerwca 1983 roku? Śledczy szukają odpowiedzi na to pytanie już 40 lat.

Emanuela Orlandi mieszkała w Watykanie z rodzicami oraz czwórką rodzeństwa. Ojciec nastolatki był świeckim urzędnikiem kurii rzymskiej. Dziewczyna uczyła się w liceum w Rzymie. Była uzdolniona muzycznie, dlatego brała udział w zajęciach pozalekcyjnych z gry na flecie w szkole Tommaso Ludovico Da Victoria- prestiżowej placówce, połączonej z Papieskim Instytutem Muzyki Sakralnej. Emanuela należała również do watykańskiego chóru kościelnego.

 

Nieznajomy

 

22 czerwca 1983 roku Emanuela wyszła z domu i miała udać się na zajęcia z gry na flecie. Jakiś czas przed zaginięciem nastolatka zadzwoniła do swojej siostry powiedziała jej, że dostała propozycję pracy od przedstawiciela firmy Avon. Emanuela dotarła na zajęcia i po zakończonych lekcjach koleżanka odprowadziła Emanuelę na przystanek. 15-latka wsiadła do dużego samochodu marki BWM. Od tamtej pory losy Emanueli są nieznane.

Kiedy dziewczyna długo nie wracała do domu i nie odbiera telefonu zaniepokojeni rodzice zadzwonili do szkoły muzycznej i do koleżanek córki. Jednak nikt nie wiedział gdzie jest Emanuela. Następnego dnia bliscy zgłosi zaginięcie dziewczyny na policję.

Poszukiwania nastolatki

Mundurowi do sprawy podeszli bardzo poważnie. Natychmiast wizerunek zaginionej został opublikowany w mediach. W Watykanie i Rzymie Został rozwieszone plakaty. Co jest zastanawiające w tej sprawie?

Trzy dni po zaginięciu Emanueli jej rodzice odebrali tajemniczy telefon. Chłopak przedstawił się jako Pierluigi. Powiedział, że ma 16 lat, a zaginiona Emanuela jest jego narzeczoną. Opowiedział rodzicom zaginionej, że ich córka uciekła z domu, zmieniła fryzurę i przedstawia się jako Barbarella. Chłopak dodał, że dziewczyna pracuje jako konsultantka Avon. Dla uwiarygodnienia podawał liczne szczegóły dotyczące wyglądu i zwyczajów dziewczyny, które sprawiły, że rodzice uznali rozmowę z chłopakiem za wiarygodną.

Kolejny telefon

28 czerwca do rodziców zaginionej zadzwonił niejaki Mario przedstawił się, że jest właścicielem baru w Pante Vittorio. Bar znajdował się blisko szkoły muzycznej do, której uczęszczała zaginiona dziewczyna. Mężczyzna powiedział, że do baru przychodzi tajemnicza dziewczyna, która wyznała, że uciekła z domu. Czy telefon od tajemniczego 16-latka i mężczyzny z baru mogły tak naprawdę dotyczyć zaginionej dziewczyny? Czy ktoś próbował zmylić trop?

Jedną z hipotez śledczych było to, że Emanuela została porwana, ponieważ rodzice nastolatki dostali telefon od anonimowego informatora, który twierdził, że ich córkę uprowadziła grupa terrorystyczna.

Terroryści mieli wykorzystać Emanuelę, by wymusić uwolnienie więźnia- Mehmeta Ali Agcy- zamachowcy, który w 1981 postrzelił papieża. Anonimowe telefony zaczęły się powtarzać. Nieznani informatorzy powiedział, że ,,Pierluigi’’ i ,,Mario’’ to członkowie organizacji terrorystycznej. Podczas jednego z połączeń, państwo Orlandi usłyszeli nawet głos córki odtworzony z taśmy.

6 lipca 1983 roku agencja ANSA otrzymała telefon z żądaniami porywaczy Emanueli. Tajemniczy informator oferował wysłanie dowodów na to, że Emanuela Orlandi jest w rękach grupy. To miała być kserokopia legitymacji szkolnej nastolatki, paragon i notatka pisana przez nią samą. Sędzia uznał, że niema podstawy, by wierzyć rozmówcy i nie podjął żadnych czynności.

 

Gdzie jest zaginiona Emanuela?

Jest wiele teorii odnośnie losów zaginionej 15-latki. Wedle jednej z nich, dziewczyna rzeczywiście miała paść ofiarą grupy terrorystycznej. Więzień Mehmet Ali Agca sam potwierdzał tę wersję. Według niego nastolatka była przetrzymywana żywa w nadziei na wymianę. Śledczy zamknęli jednak tę sprawę w 1997 roku z powodu braku dowodów. W 2000 roku pojawiły się doniesienia, że Emanuela zasymilowała się ze społecznością muzułmańską. Miała wieść nowe życie w Paryżu- cała i zdrowa.

W 2010 roku, kiedy Mehmet Ali Agca przebywał już na wolności, udzielił wywiadu telewizji  TRT. Mówił wówczas, że to Watykan zorganizował zamach, a sama Emanuela była przed długi czas przetrzymywana w malutkim kraju. Ponoć później trafiła do katolickiego zakonu poza granicami państwa, a jej rodzina może ją tam odwiedzać.

Inne spekulacje zakładały, że Emanuelę porwał włoski gang Banda della Magliana. Pojawiła się też wersja o porwaniu dziewczyny przez watykańskiego żandarma, który zmuszał ją do udziału w orgiach z kapłanami. Po pewnym czasie miała ona zostać zamordowana.  Co jednak istotne, żadna z tych wersji nie została oficjalnie potwierdzona.

 

W sprawie zaginionej Emanueli pojawiało się bardzo dużo informacji, które miały wskazywać , że nastolatka została porwana przez siatkę watykańskich pedofilii. Członek sycylijskiej mafii twierdził, że zaginiona dziewczyna zmarła podczas jednego z organizowanych przez wysokiej rangi duchownego seks przyjęcia. Ciało zaginionej rzekomo miało zostać pochowane na terenie Watykanu. Nigdy żadna z tych przypuszczeń i informacji nie przyczyniła się do odnalezienia nastolatki.

Źródło: Tajemnicze zaginięcie Emanueli Orlandi w Rzymie. Poważne zarzuty pod adresem Watykanu (msn.com)

Tajemnicze zaginięcie Emanueli Orlandi. Głównymi podejrzanymi są księża – WP Kobieta

Sekret Emanueli | Newsweek

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Czy można zapobiec zaginięciom seniorów? (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl