Poszukiwania dziewczynki

zdjęcie ze strony https://twitter.com/isearch247/status/1634117057351409665/photo/1

Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania 4-latki i jej matki. Jednak nie natrafiono na żaden ślad. Dopiero w 2019 roku Esmeraldę Lopez-Lopez udało się śledczym namierzyć i aresztować w Meksyku. Kobieta została przetransportowana do Stanów Zjednoczonych. W trakcie przesłuchania przyznała się do kradzieży samochodu i porwania córki. W 2021 roku usłyszała wyrok 20 miesięcy pozbawienia wolności. Jednak po porwanej 4-latce nie było żadnych śladów. Śledczy nadal nie wiedzieli gdzie jest Aranza. W lutym 2023 roku nastąpił przełom. Dziewczynka odnalazła się w meksykańskim mieście Michoacá. W chwili odnalezienia miała 8 lat.  Śledczy nie ujawniają w jakich okolicznościach mała Aranza została odnaleziona. Wiadomo, że dziewczynka wróciła już do USA.

Przez ponad cztery lata FBI i nasi partnerzy nie zrezygnowali z Aranzy. Naszym zadaniem będzie teraz wspieranie Aranzy, gdy rozpocznie ona reintegrację w USA – przekazał w oświadczeniu Richard A. Collodi, agent specjalny kierujący biurem terenowym FBI w Seattle.

Źródło: 8-latkę porwano w 2018 roku. Właśnie się odnalazła (msn.com)

Zaginiona 5 lat temu 8-latka odnaleziona żywa za granicą! Szczęśliwy finał zaginięcia dziewczynki porwanej w centrum handlowym w USA – Super Express – wiadomości, polityka, sport (se.pl)

Eric Thompson na Twitterze: „Girl who was abducted from Washington mall in 2018 found in Mexico | US News – https://t.co/ZE4m6LtGho{ A girl from the United States who went missing in October 2018 has been found alive and well in Mexico, the FBI has said.Aranza Maria Ochoa Lopez, who had bee… https://t.co/53nsfAUOBW” / Twitter