Blog
Zaginieni Przed Laty

Mężczyzna w fioletowym stroju do joggingu był ostatnią osobą, który widział zaginioną 4-latkę

Mężczyzna w fioletowym stroju do joggingu był ostatnią osobą, która widziała zaginioną 4-latkę. Nyleen Kay Marshall zaginęła podczas wycieczki w góry Elkhorn z matką Nancy i ojczymem.

Mężczyzna w fioletowym stroju do joggingu

Na całym świecie każdego dnia ginie bez śladu wiele osób. Niestety nie wszystkie osoby udaje się odnaleźć od razu. Jest wiele spraw, które pomimo upływu lat wciąż  pozostają nierozwiązane.

Jedną z tych trudnych spraw dla śledczych jest zaginięcie 4-letniej Nyleen Kay, która zaginęła 1983 roku.

Nyleen Marshall

 

25 czerwca 1983 roku 4-letnia Nyleen Kay Marshall z mamą- Nancy i ojczymem- Kim wyjechała na wycieczkę w góry Elkhorn. Nikt nawet przez krótką chwilę nie przypuszczał, że zaplanowana wycieczka okaże się największym ich koszmarem. Tamtego upalnego czerwcowego dnia Nancy i jej partner oraz 4-letnia córeczka udali się z kilkoma innymi rodzinami na teren piknikowy w Helena National Forest. Około godziny 16:27 mała Nyleen i kilkoro innych dzieci bawili się wzdłuż brzegów płytkiego potoku. W pewnym momencie nieznany mężczyzna w fioletowym stroju do joggingu podszedł do małej Nyleen. Mężczyzna nakłaniał dziewczynkę do gry, którą nazwał “Follow the Shadow”. To on był ostatnią osobą, która widziała 4-latkę. Nyleen przepadła jak kamień w wodę. Kiedy wszystkie dzieci wróciły do swoich rodziców oprócz Nyleen zaniepokojona matka dziewczynki natychmiast powiadomiła policję o zaginięciu córki.

 

Porywacz

Przez dziesięć dni mundurowi intensywnie przeczesywali obszar, w którym Nyleen była widziana po raz ostatni. Niestety po dziewczynce nie było najmniejszego śladu. Rodzice 4-latki byli pewni, że została ona porwana przez tajemniczego mężczyznę w stroju do joggingu. Bliscy chodzili po ulicach i rozdawali tysiące ulotek z wizerunkiem zaginionej Nyleen. Mundurowi dostali zgłoszenie z różnych miejsc, że dziewczynka była tam widziana.

Od 1985 listopada do 1990 roku National Center for Missing and Exploited Children otrzymało anonimowe telefony od mężczyzny, który twierdził, że porwał małą Nyleen. Dwa miesiące później organizacja o nazwie “Child Find of America” otrzymała od niego list napisany na maszynie. Mężczyzna napisał, że wychowuje teraz dziewczynkę jak własne dziecko i że teraz on nazywa ją “Kay”. Opisał jak bardzo kocha ją i nie ma zamiaru oddać jej rodzicom. Mężczyzna wspomniał, że wykorzystał dziewczynkę seksualnie.

W ciągu następnych sześciu miesięcy Child Find of America otrzymało dwa kolejne listy i dwa telefony od mężczyzny. Listy były wysyłane z Madison w stanie Wisconsin. Połączenia telefoniczne też. FBI prześledziło niektóre połączenia, które były jak się okazało wykonane z budek telefonicznych. Jednak to nie pomogło śledczym namierzyć porywacza.

Co stało się z 4-latką?

Mężczyzna napisał w listach, że podróżował z Nyleen do kilku różnych miejsc w kraju.  Zgadza się to z tym gdzie wcześniej była widziana dziewczynka.

Mężczyzna, który skontaktował się z kilkoma agencjami zajmującymi się osobami zaginionymi, jest podejrzany o uprowadzenie dziewczynki.

Porywacz był widziany jak podróżuje z dziewczynką do San Francisco, Nowego Jorku, Oklahoma City, Nowego Orleanu, Nashville, Chicago, Portoryko, Kanady i Wielkiej Brytanii. Mężczyzna w listach przekazywał ważne informacje, między innymi, że jego rodzice i 9-letnia siostra zginęli w wypadku samochodowym. Wujek zaginionej dziewczynki zeznał, że widział pierwszego dnia po zaginięciu 4-latki podejrzanego mężczyznę i kobietę.

Zdjęcie ze strony https://morbidology.com/the-disappearance-of-nyleen-marshall/

W mediach ukazał się apel z wizerunkiem zaginionej dziewczynki. Na krótko po tym jeden z widzów skontaktował się z telecentrum i powiedział, że jedną z jego uczennic jest zaginiona Nyleen. Jednak kiedy policja udała się do jej domu, okazało się, że w rzeczywistości było to inne zaginione dziecko- Monica Bonilla.

Monica została porwana przez ojca kilka lat wcześniej. Dzięki widzowi dziewczynka mogła ponownie spotkała się ze swoją matką.

Fragmenty listów

Wziąłem “KAY” na drodze w okolicy Elkhorn Park między Heleną a Boulder. Płakała i była przerażona, a kiedy ją trzymałem, trzęsła się i postanowiłem, że zatrzymam ją i pokocham. Zabrałem ją ze sobą do domu.

Mam niezły dochód z inwestycji i mogę pracować w domu, więc dbam o nią przez cały czas. Uczę ją w domu, a ona lubi chodzić ze mną, kiedy podróżuję. Chętnie opowie Ci o wycieczkach do San Francisco, Nowego Jorku, Oklahoma City, Nowego Orleanu, Nashville, Chicago, Puerto Rico i Kanady. W zeszłym roku byliśmy nawet w Wielkiej Brytanii przez miesiąc i bardzo jej się to podobało. Nikt nie kwestionuje paszportów.

Jej włosy są teraz krótkie i kręcone i naprawdę urosła. Ma około 45 cali i około 50 funtów. W tej chwili ma wszystkie cztery stałe górne i dwa dolne siekacze. Codziennie bierze kąpiel i myje zęby.

Codziennie rano daję jej lekarstwa z łazienki. W rzeczywistości jest to łyżka mojego nasienia. Nie wpływa to na nią fizycznie. NIGDY NIE “molestowałem” jej w żaden inny sposób.

Jest słodką małą dziewczynką i to z powodu tego, jak bardzo ją pokochałem, zdaję sobie sprawę, jak bardzo jej rodzina musi za nią tęsknić. Ale dostosowała się i wydaje się szczęśliwa. Ufa mi i się nie boi. Dużo się bawimy, a ona śmieje się, kiedy się błaznujemy. Uśmiecha się i zachowuje nieśmiało, kiedy jej dokuczam. Chichocze, kiedy się przytulamy i przytula mnie czasami bez wyraźnego powodu. Kocham ją i mam ją. Po prostu nie mogę pozwolić jej odejść.

 

 

Mała Nyleen została zamordowana?

W sierpniu 1991 roku 42-letni Richard James Wilson przyznał się do zabicia Nyleen i innej kobiety. W 1984 roku został skazany za gwałt na nieletnią. Mężczyzna miał również rozpoznaną choroby psychicznej. 42-latek w więzieniu spędził tylko tydzień. Następnie został zwolniony po tym, jak władze stwierdziły, że nie mają wystarczających dowodów, aby go oskarżyć.

Po przyznaniu się do winy udzielił śledczym wskazówek, gdzie pochował niezidentyfikowaną kobietę, ale nie udało im się zlokalizować żadnych szczątków. Śledczy zabrali go również w góry Elkhorn i poprosili, aby zabrał ich do miejsca, w którym rzekomo pozbył się Nyleen. Niestety znowu, ta próba odkrycia ciała była bezowocna. “Opierając się na informacjach, które nam przekazał, wypada nam śledzić i ustalać prawdziwość tego, co pan Wilson miał do powiedzenia” – powiedział jeden ze śledczych

 

Zdjęcie ze strony https://int-missing.fandom.com/wiki/Nyleen_Marshall

W 1995 roku Nancy została znaleziona martwa w pokoju hotelowym w Mexico City. Na początku władze uznały, że kobieta popełniła samobójstwo. Jednak status sprawy został później zmieniony na “nieokreślony/w trakcie dochodzenia”. Partner Nancy Kim twierdzi, że została ona zgwałcona i zamordowana.

W 1998 roku śledczy pobrali DNA od  19-letniej kobietę z Oklahomy nazywająca siebie “Helena” to Nyleen. Młoda kobieta rodziła w szpitala w Nowym Orleanie. Kiedy była przesłuchiwana cały czas mieszała się w zeznaniach.  Wynik testu DNA jednak  wykluczył, że jest zaginioną Nyleen.

Niestety, zniknięcie Nyleen pozostaje tajemnicą. Jeśli żyje ma 44 lata.

Źródło: Nyleen Marshall – Polska | International Missing Persons Wiki | Fandom

Zaginięcie Nyleen Marshall – Wikipedia, wolna encyklopedia

Zaginięcie Nyleen Marshall • Morbidologia (morbidology.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Jezioro Osiek. Zabójstwo i kanibalizm. Oskarżono czterech sprawców (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl