Blog
Zaginieni Przed Laty

Małgorzata Wnuczek. Funkcjonariusze wznowili przeszukiwanie rzeki

Małgorzata Wnuczek. Funkcjonariusze wznowili przeszukiwanie rzeki Soar w rejonie mostu Mill Lane. 27-latka zaginęła bez śladu w Anglii siedemnaście lat temu.

Małgorzata Wnuczek

Są zaginięcia, o których pomimo upływu lat nie da się zapomnieć. Właśnie jednym z nich jest zaginięcie Małgosi.

Małgorzata Wnuczek siedemnaście lat temu zaginęła w Anglii. Przez te wszystkie lata śledczy próbowali ustalić co tak naprawdę spotkało zaginioną kobietę. W maju 2023 roku policja z Leicester zatrzymała 39-letniego mężczyznę, który jest podejrzany w związku z zaginięciem 27-latki. Obecnie funkcjonariusze wznowili przeszukanie rzeki Soar w rejonie mostu Mill Lane.

Sprawę zaginięcia Małgosi prowadziła prokuratura w Bydgoszczy. Według nich Małgosia prawdopodobnie została zamordowana, a jej ciało zabójca mógł wrzucić do rzeki Soar. Zatrzymany mężczyzna to Polak, bliski znajomy kobiety.

39-latek mieszkający w Anglii ma postawione zarzuty zacierania śladów przestępstwa. Po przedstawieniu zarzutów został zwolniony za kaucją i jest na wolności.

Na podstawie ustaleń polskiej policji, Anglicy jakiś czas temu przeprowadzili poszukiwania na rzece Soar blisko Leicester. Celem poszukiwań było odnalezienie szczątków zaginionej, lub przedmiotów, które mogły pomóc w rozwiązaniu tej sprawy. Wówczas nic nie odnaleziono.

Wznowiono poszukiwania

Policja w Leicester właśnie wznowiła poszukiwania nad rzeką Soar.

— Nurkowie skupią się na niezidentyfikowanych nadal obiektach w korycie rzeki — pisze BBC. Jenni Greenway, starsza oficer śledczy, powiedziała BBC: — Podczas poprzednich przeszukań w korycie rzeki znaleziono pewne przedmioty, których nie byliśmy w stanie zidentyfikować. Kolejnym etapem śledztwa jest ustalenie, co to jest i czy dostarczy nam informacji na temat losu Małgorzaty.

Przypomnijmy:

W skład galerii życia codziennego przeciętnego człowieka wchodzą setki często prozaicznych obrazków tworzących rutynę. Większość z nich wypada ze świadomości niemal równie szybko, jak się do niej dostaje. Są jednak widoki robiące na tyle głębokie wrażenie, że pozostają z nami na dłużej. Do takich z pewnością można zaliczyć stopklatki filmiku zamieszczonego w 2009 roku w serwisie YouTube, na którym zasmucona, 6-letnia dziewczynka o imieniu Ola, błaga internatów o pomoc w odnalezieniu swojej mamy, Małgorzaty.

 

 

Studencka miłość Małgorzata

Małgorzata Wnuczek (wówczas jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Smółka) pochodzi z Inowrocławia. Studiuje geologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po dwóch latach nauki, mimo sprawnego zaliczania kolejnych egzaminów, dochodzi do konkluzji, iż dalsze kształcenie na dotychczasowym kierunku w jej przypadku nie ma już większego sensu. Podejmuje decyzję o przejściu na wydział turystyki i rekreacji. Tam wkrótce poznaje chłopaka, Dariusza. Wzajemna fascynacja obojga studentów szybko przekształca się w uczucie. Związek z Darkiem wywiera ogromny wpływ na Małgosię. Dziewczyna ku zaskoczeniu rodziców staje się wyjątkowo aktywna towarzysko, obficie korzystając z uroków życia studenckiego. Z każdym miesiącem opada jej dawny zapał do nauki. Początkowo przenosi się wspólnie z Dariuszem na studia zaoczne, aby w końcu definitywnie porzucić edukację przed uzyskaniem dyplomu.

Małgorzata Wnuczek. Lata niewiedzy!

Zaginiona Małgorzata Wnuczek

Małżeństwo na odległość Małgorzata

W marcu 2003 para postanawia sformalizować swój związek i bierze ślub. Niebawem na świat przychodzi ich córka, Ola. Młoda rodzina rozpoczyna szczęśliwe życie, osiedlając się w podarowanym przez rodziców Małgosi, inowrocławskim mieszkaniu. Wejście Polski do UE w maju 2004 otwiera nowe perspektywy zarobkowe przed rzeszą naszych rodaków. Z szansy na lepsze życie korzysta wówczas Dariusz, który wyjeżdża do Wielkiej Brytanii.

Małgosia wraz z małą Olą pozostaje w kraju. Po wyjeździe ku rozgoryczeniu żony, Dariusz ogranicza kontakt z rodziną do minimum. Nie łoży też na utrzymanie córki. Osamotniona Małgorzata znajduje oparcie w swoich rodzicach, Ryszardzie i Bożenie, próbując równocześnie wyjaśnić, co jest powodem zaistniałej sytuacji. Dwukrotnie pojawia się w Anglii (luty i maj 2005). Obie wizyty, mimo iż przebiegły w stosunkowo dobrej atmosferze, nie przyczyniają się do unormowania stosunków z mężem i pozyskania od niego finansowych środków na życie w Polsce. Ostatecznie w czerwcu 2005 Małgorzata postanawia na stałe dołączyć do Dariusza.

Małgorzata Wnuczek. Lata niewiedzy!
Zaginiona Małgorzata Wnuczek

Razem nad Tamizą

Para wraz z córką zamieszkują w Leicester, w dużym lokalu, wspólnie z inną polską rodziną. Na miejscu bardzo szybko okazuje się, że Darek popadł w nałóg alkoholowy. Pojawienie się żony z córką wywiera na niego jednak pozytywny wpływ. Nieco ogranicza spożycie wysokoprocentowych trunków. Z początkiem 2006 roku Dariusz podpisuje ze swoim pracodawcą atrakcyjny kontrakt, zapewniający wynagrodzenie pozwalające na wyprowadzkę ze wspólnego mieszkania. Wkrótce zięć przywozi dziadkom małą Olę z prośbą o zaopiekowanie się wnuczką przez okres dwóch tygodni. Argumentuje to potrzebą dopełnienia wszelkich niezbędnych formalności związanych z przeprowadzką do lepszego mieszkania. Dziadkowie z radością przystają na propozycję.

 

 

Małgorzata Wnuczek. Lata niewiedzy!
Zaginiona Małgorzata Wnuczek z córką Olą

Sceny zazdrości

Planowane dwa tygodnie wkrótce urosły do kilku. W marcu 2006 roku, w domu rodzinnym pojawiła się Małgorzata. Odwiedzając Olę, udziela rodzicom informacji o rozstaniu z mężem i wyprowadzce z ich wspólnego mieszkania. Państwo Smółkowie zaproponowali wówczas córce powrót na stałe. Ta jednak, rozważając możliwość pogodzenia się z Dariuszem, wraca do Anglii. Po powrocie nad Tamizę, Małgorzata poznaje Piotra z Torunia. Rodziców zapewnia o koleżeńskim charakterze relacji. Nieoczekiwanie w kwietniu 2006 roku Małgorzata i Dariusz pojawią się w Inowrocławiu razem.

W czasie pobytu w rodzinnych stronach, przypadkowo na jaw wyszła ukrywana w tajemnicy przed mężem znajomość Małgorzaty z Piotrem. Zazdrosny Dariusz w obecności teściów wszczyna gwałtowną awanturę, podczas której kilkukrotnie uderza żonę. Przerażeni rodzice Małgosi zażądali, aby pozostała w Inowrocławiu razem z córką. Kobieta odmawia i powraca z Dariuszem do UK. Mijają kolejne tygodnie wypełnione małżeńskimi awanturami, których świadkami są polscy współlokatorzy Wnuczków (małżeństwo po pogodzeniu się powróciło do dawnego, współdzielonego mieszkania).

Małgorzata Wnuczek. Lata niewiedzy!
Zaginiona Małgorzata Wnuczek

Nieodebrane życzenia

Nadchodzi 1 czerwca 2006 roku. Dzień Dziecka. Małgorzata nie nawiązuje kontaktu z Olą, aby złożyć jej życzenia. Milczy też przez kolejne dwa dni. 4 czerwca przypadały 27 urodziny Małgorzaty Wnuczek. Ryszard i Bożena bezskutecznie próbują dodzwonić się do córki z życzeniami. Wkrótce do teściów oddzwania Dariusz, zapewniając, iż Małgorzata nie odbiera, gdyż świętuje urodziny. Sytuacja powtarza się przez kilka kolejnych dni. Zmieniają się tylko powody, dla których Małgorzata ma nie nawiązywać kontaktu z rodziną. 20 czerwca 2006 Dariusz pojawia się u teściów z prezentem dla Oli. Na pytanie o to, co się dzieje z Małgorzatą, stwierdza, iż nie widział jej od trzech tygodni. 26 czerwca zrozpaczeni Smółkowie zgłaszają zaginięcie córki na policję.

Epilog

Sprawę z racji miejsca zaginięcia kobiety przejmuje policja brytyjska. W toku dochodzenia wychodzi na jaw, iż kilka tygodni po zniknięciu ktoś użył karty płatniczej Małgorzaty. Niestety nie udaje się ustalić tożsamości dokonującego płatności. Nieznana jest nawet dokładna data zaginięcia. Wiadomo jedynie, iż z jej pokoju zniknęły wszystkie pozostawione w nim rzeczy osobiste. Policja brytyjska kontynuuje poszukiwania. Ufundowała nagrodę w wysokości 10 tysięcy funtów. Co jakiś czas negatywnie weryfikuje anonimowe donosy mówiące o tym, iż ktoś gdzieś widział Małgorzatę. Od wydarzeń z 2006 roku mija 16 lat. Ola z pewnością boleśnie odczuła brak matki, szczególnie w trudnym okresie dojrzewania.
Czy kiedyś będzie jej dane wspólnie z nią nadrobić stracony czas? Niezmiennie stoimy na stanowisku, iż nawet po wielu latach może nastąpić oczekiwany przełom, gdyż wbrew pozorom czas często staje po stronie ofiar, dlatego wołamy i będziemy wołać w ich imieniu. Do skutku.
Zawracamy się z prośbą do wszystkich, którzy mogą dysponować wiedzą o losie zaginionej (w szczególności do przedstawicieli Polonii z Leicester zamieszkującej miasto w latach 2005-2006) o przekazanie informacji polskiej lub brytyjskiej policji, naszej redakcji bądź rodzinie zaginionej.

Zobacz wideo:

https://youtu.be/7apDYexD9JI

D. F.

Źródło: CZTERNAŚCIE LAT OCZEKIWAŃ | (crime.com.pl)

Małgorzata Wnuczek (fakt.pl)

Czy Małgorzata Wnuczek żyje? (polishexpress.co.uk)

Irlandia Zaginieni na życzenie w Irlandii Wydarzenia Irlandia (nadajemy.ie)

Małgorzata zaginęła w 2006 r. Przerażająca hipoteza. Teraz znaleźli coś w rzece (msn.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Jason Anthony Jolkowski zaginął w drodze na miejsce spotkania. (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl