Blog
Zaginieni Przed Laty

Sarah Everard – porwana i zamordowana przez policjanta?

3 marca 2021 roku zaginęła 33-letnia Brytyjka, Sarah Everard. Niedługo później znaleziono jej ciało. Podejrzanym o morderstwo jest 40-letni policjant. Bez wątpienia, to właśnie zawód podejrzanego wzbudza w tej sprawie największe kontrowersje.

Zaginięcie Sarah Everard

3 marca 2021 roku Sarah odwiedziła swojego przyjaciela, mieszkającego w południowej części Londynu. Około 21.00 kobieta postanowiła wrócić do domu, co zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Niestety, nie udało jej się do niego dotrzeć.

Następnego dnia zaniepokojony chłopak Sarah zgłosił jej zaginięcie. Kobieta rozmawiała z nim przez telefon poprzedniego wieczoru, planowali spotkanie, na które jednak nie przyszła.

Fot. Plakat z poszukiwań Sarah Everard

Policjant- porywacz

Londyńska policja przyjęła wstępne ustalenia, że Everard mogła zostać porwana. W związku z tą sprawą, 9 marca aresztowano 40-letniego policjanta, Wayne’a Couzens . Mężczyzna w dniu zaginięcia 33-latki miał dzień wolny od służby. Co istotne, już wcześniej budził on swoją osobą pewien niepokój. Podejrzewano go  o publiczne obnażanie się.  W sprawie zaginięcia Everard zatrzymano także jego żonę, która prawdopodobnie pomagała porywaczowi.

Fot. Wayne Couzens

Morderstwo

Zaledwie dzień po zatrzymaniu podejrzanego policjanta, w Hoad’s Wood odnaleziono ludzkie szczątki, zapakowane w dużą torbę. Tego samego dnia Couzens stał się podejrzany już nie o samo porwanie, a morderstwo. 12 marca, na podstawie dokumentacji dentystycznej, udało się zidentyfikować ciało. Niestety, była to Sarah Everard. Tymczasem, z aresztu za kaucją wyszła żona Couzens’a.

Czuwanie dla Sarah i przepychanki z policją

Morderstwo 33-latki wstrząsnęło Wielką Brytanią. Ludzie gromadzili się, aby zapalić znicze w intencji zamordowanej. Zorganizowano czuwania, będące wyrazem wsparcia dla jej rodziny. Na jednym z nich pojawiła się nawet księżna Kate, żona księcia Williama.

Bez wątpienia, wydarzenie zszokowało Brytyjczyków, a wręcz wywołało niechęć do policji. Podczas czuwania, doszło do przepychanek z funkcjonariuszami, którzy z powodu restrykcji związanych z koronawirusem, próbowali przerwać zgromadzenie.

Fot. Kwiaty złożone podczas czuwania

Źródło:

  1. https://en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Sarah_Everard
  2. https://www.telegraph.co.uk/news/2021/03/10/scotland-yard-officer-arrested-suspicion-murder-sarah-everard/

 

 

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl