Blog
Zaginieni Przed Laty

13-letnia Luana Ketlen regularnie gwałcona przez ojca, zmarła po porodzie

13-letnia Luana Ketlen przez kilka lat była gwałcona przez ojca. Dziewczynka przeszła prawdziwe piekło, zmarła po porodzie

13-letnia Luana Ketlen

Do zdarzenia doszło w grudniu 2019 roku w Brazylii. 13-letnia Luana Ketlen przeżyła niewyobrażalny koszmar, który zgotował jej własny ojciec. Dziewczynka przez kilka lat była systematycznie gwałcona przez 36-letniego ojca. Dramat dziewczynki wyszedł na jaw, kiedy Luana zaczęła rodzić. Jak się okazuje, rodzina wiedziała, że dziewczynka jest w ciąży, lecz nie wiedzieli, kim jest ojciec jej nienarodzonego dziecka.

– Luana nie zdawała sobie sprawy, że jest w ciąży, aż do piątego miesiąca. Wtedy też rodzina zaczęła podejrzewać, że dziewczynka spodziewa się dziecka – powiedział na konferencji prasowej Jose Barradas, szef policji w Coario.

Jak dodał, krewni 13-latki nalegali, by ta zdradziła, kto jest ojcem. Dziewczynka otworzyła się w końcu przed ciotką, a następnie prawdę wyznała matce. Ta jej jednak nie uwierzyła.

Pytanie… Jak to możliwe, że ojciec gwałcił przez lata dziewczynkę, a reszta domowników nic nie podejrzewała i zlekceważyli krzywdę 13-latki?

Dramat 13-latki

11 grudnia 2019 roku 13-letnia Luana Ketlen trafiła do szpitala. Dziewczynka nagle dostała silnych bólów brzucha. Podczas badań, lekarze odkryli, że dziewczynka jest w siódmym miesiącu ciąży. Stan dziewczynki był bardzo zły, miała ostrą anemię. W związku z tym lekarze podjęli decyzję o wywołaniu porodu. Luana urodziła zdrowego chłopca. Niestety chwilę po porodzie stan zdrowia 13-latki drastycznie się pogorszył. Okazało się, że nastolatka miała również marskość wątroby, wodę w płucach i niskie ciśnienie krwi.

Lekarze niezwłocznie podjęli decyzję o przetransportowaniu dziewczynki helikopterem do oddalonego o 360 kilometrów specjalistycznego szpitala w Manaus. Niestety podczas transportowania dziewczynka zmarła. Jej ostatnie słowa przed śmiercią zdradziły okrutną prawdę. Dziewczynka powiedziała lekarzom, że ojcem dziecka jest jej własny ojciec, 36-letni Tome Faba i że przez lata była przez niego gwałcona. Niezwłocznie powiadomiono o tym policję.

Oskarżenie

Po śmierci Luany policja zaczęła poszukiwania jej ojca. Przez jakiś czas było to utrudnione, ponieważ mężczyzna w obawie przed karą postanowił się ukrywać. Po tygodniu-18 grudnia 2019 roku Fabę udało się zatrzymać w mieście Coari, nieopodal miejsca, gdzie mieszkała jego rodzina. Tome Faba 27 grudnia 2019 roku stawił się przed sądem. Tam usłyszał zarzuty molestowania seksualnego dziecka oraz zabójstwa.

Z ustaleń śledczych wynika, że ojciec gwałcił dziewczynkę prawdopodobnie przez 4 lata, czyli gdy Luana miała 9-lat. Śledczy ustalili również, że do gwałtów dochodziło, gdy zabierał ją „na ryby”. Mężczyzna za każdym razem groził córce, że jeśli komukolwiek powie o tym, to ją zabije.

Pixabay.com

Nie wiadomo, jaki zapadł wyrok, ani też kto zajął się synkiem Luany.

Jedno jest pewne, żaden wyrok za tak okrutny czyn nie będzie odpowiedni. Przerażające jest to, że dramat dzieci trwa w wielu krajach za zamkniętymi drzwiami mieszkań, a do gwałtów na nieletnich dochodzi częściej, niż zdajemy sobie z tego sprawę. Jak się okazuje większość sprawców to osoby z bliskiego kręgu ofiary.

Źródło: Brazylia: 13-latka zmarła podczas porodu. Była molestowana przez ojca (fakt.pl)

Brazylia: 13-latka gwałcona przez ojca. Luana Ketlen zmarła podczas porodu | WP parenting

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Może zainteresować Cię również: 13-letnia Luana Ketlen regularnie gwałcona przez ojca, zmarła po porodzie (zaginieniprzedlaty.com) […]

[…] Może zainteresować Cię również: 13-letnia Luana Ketlen regularnie gwałcona przez ojca, zmarła po porodzie (zaginieniprzedlaty.com) […]

[…] Może zainteresować Cię również: 13-letnia Luana Ketlen regularnie gwałcona przez ojca, zmarła po porodzie (zaginieniprzedlaty.com) […]

[…] Może zainteresować Cię również: 13-letnia Luana Ketlen regularnie gwałcona przez ojca, zmarła po porodzie (zaginieniprzedlaty.com) […]

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl