Blog
Zaginieni Przed Laty

Alicia Navarro odnalazła się po czterech latach. Miała 15 lat, gdy zaginęła w 2019 roku.

Alicia Navarro odnalazła się po czterech latach. Miała 15 lat, gdy zaginęła w 2019 roku. Dziewczyna w ostatnich dniach sama przyszła na posterunek i poprosiła o usunięcie jej z listy osób zaginionych. Co działo się z zaginioną przez te wszystkie lata?

Alicia Navarro

Przypomnijmy:

Alicia Navarro miała 15 lat, gdy zaginęła w 2019 roku. Dziewczynka jest w spektrum autyzmu, jej pasją od dłuższego czasu były gry komputerowe. Czy to właśnie w sieci nastolatka poznała osobę, która pomogła jej zniknąć 2 lata temu?

Uciekłam. Przykro mi, ale wrócę…

Alicia Navarro / Newsy Today
Alicia Navarro / Newsy Today

Alicia była ostatni raz widziana we wczesnych godzinach porannych 15 września 2019 r. Nastolatka mieszkała w Glendale (miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia). 15 września Jessica Nuñez, matka dziewczynki wstała, aby zrobić śniadanie. Około 7 rano, Jessica usiadła przy stole z mężem i dwójką najmłodszych dzieci. Alicia jeszcze nie wstała.

Wtedy Jessica zauważyła, że ​​tylne drzwi domu były otwarte. Kiedy sprawdziła podwórko, zobaczyła kilka krzeseł pod ogrodzeniem. Matka od razu przypuszczała, że nastolatka użyła ich do pokonania ogrodzenia. Sprawdziła sypialnię Alicii. Kobieta miała rację, córki nie było w domu.

Znalazła natomiast krótką notatkę na biurku Alicii – “Uciekłam. Przykro mi, ale wrócę, obiecuję”.

List pozostawiony przez zaginioną / The Arizona Republic
List pozostawiony przez zaginioną / The Arizona Republic

Kobieta zgłosiła zaginięcie córki na policję. Śledczym udało się ustalić, że wraz z Alicią zaginął jej laptop. W pokoju nastolatki zostały natomiast ładowarki do wszystkich sprzętów, telefonu oraz laptopa. Od chwili zaginięcia, wszystkie sprzęty Navarro były nieaktywne.

Po zaginięciu córki matka dziewczynki przyznała, że Alicia wielokrotnie zarywała noce, czatując i grając z ludźmi poznanymi w sieci. Jednak matka Navarro nigdy nie przypuszczała, że internetowe znajomości córki, mogą doprowadzić do tragedii. Teraz kobieta jest pewna, że to właśnie ktoś z kim czatowała córka, doprowadził do jej ucieczki z domu.

Co nieznajomy z sieci mógł zaproponować 15-latce? Czym skusił Alicię? W końcu dziewczynka obiecała, że wróci.

 

Gdzie jest Alicia Navarro?

Po roku od zaginięcia Alicii zorganizowano konferencję prasową. Matka zaginionej powiedziała wtedy: „To nie jest dobra rocznica do świętowania. To był rok, w którym nie mam odpowiedzi na temat tego, gdzie jest moja córka”. 

W trakcie konferencji Nuñez zwróciła się bezpośrednio do potencjalnego porywacza, prosząc o oddanie jej ukochanej córki. “Muszę wiedzieć, gdzie ona jest. Minęło zbyt dużo czasu. Więc proszę, miej trochę współczucia. Naprawdę tęsknię za moim dzieckiem. Bardzo ją kocham.” – powiedziała matka zaginionej.

Obiecałaś, że wrócisz

Sprawa zaginięcia Navarro była nagłaśniana przez policję, media oraz portale zajmujące się zaginięciami. Nie przyniosło to jednak żadnych efektów.

Matka zaginionej postanowiła zwrócić się bezpośrednio do niej, “Alicia, jeśli widzisz tę wiadomość, chcę żebyś wiedziała, że czekam, aż wrócisz, tak jak obiecałaś. Nie jestem na Ciebie zła, chcę tylko wiedzieć, że wszystko z Tobą w porządku. Bardzo za Tobą tęsknię.”

Zaginiona sama przyszła na posterunek

Dziś już prawie 19-letnia Alicia, która zaginęła w Arizonie w 2019 roku w ostatnich dniach sama pojawiła się w Montanie na jednym z komisariatów w małym miasteczku w Montanie, około 40 mil od granicy z Kanadą – i około 1 mil od domu. Dziewczyna weszła na posterunek i powiedziała, że prosił o usunięcie jej z listy osób zaginionych.

“Pojawiła się na policji, przedstawiła się jako Alicia Navarro i zasadniczo poprosiła o pomoc, aby usunąć ją z listy zaginionych nieletnich. Ona według wszystkich relacji poszła z własnej woli, nie ma żadnych kłopotów, nie stoi w obliczu żadnych zarzutów, nie jest nigdzie przetrzymywana. Powiedział w wywiadzie z mediami rzecznik policji.

 

Co działo się z Alicią przez te wszystkie lata?

Alicia Navarro chociaż sama zgłosiła się na posterunek jest nadal uważana za ofiarę.

Zdjęcie https://nypost.com/2023/07/28/az-teen-alicia-navarro-still-in-montana-after-coming-forward/ Tak Alicia wyglądała w chwili przyjścia na posterunek

Porucznik policji Scott Waite powiedział, że bada wszystkie możliwe scenariusze, które mogły doprowadzić do zniknięcia Navarro, w tym porwanie.

“Choć chcielibyśmy powiedzieć, że to koniec”, powiedział Waite, “wiemy, że to dopiero początek tego, dokąd zmierza to dochodzenie”.

Dziewczynka po krótkiej rozmowie z mamą powiedziała, że jest jej bardzo przykro z powodu tego co przeszła jej mama.

Mama Alicii, Jessica Nunez udostępniła na Facebooku poruszający film.

“Czuję, że powinnam nagrać ten film społeczności i Bogu. Przede wszystkim chcę oddać chwałę Bogu za to, że odpowiedział na modlitwy i za ten cud. Dla wszystkich, którzy tęsknią za bliskimi, chcę, abyś użył tego przypadku jako przykładu. Cuda istnieją. Nigdy nie traćcie nadziei i zawsze walczcie. Moja córka Alicia Navarro zaginęła 15 września 2019 roku. Została uznana za bezpieczną” – powiedziała poruszona.

Alicia Navarro powiedziała policji, że nie była przetrzymywana wbrew swojej woli i mogła swobodnie przychodzić i wychodzić, i powiedziała, że nie została ranna.

 

27 lipca członkowie rodziny Alicii wydali oświadczenie, w którym czytamy:

“Chcemy zacząć od powiedzenia, jak bardzo jesteśmy szczęśliwi, że Alicia została znaleziona żywa i bezpieczna. To błogosławieństwo, że po tak długiej zaginięciu Alicji może wrócić do domu. Nasze myśli i modlitwy kierujemy do wszystkich rodzin zaginionych bliskich, którzy jeszcze nie wrócili do domu. Jeśli jest coś, czego nauczyła nas historia Alicii, to tego, że nigdy nie można porzucić nadziei.

Chcielibyśmy również podziękować Departamentowi Policji Glendale, a konkretnie detektywowi Travisowi Darby’emu za jego ciężką pracę i poświęcenie w sprowadzeniu Alicii do domu. Dziękujemy całemu zespołowi Anti-Predator Project nie tylko za ich ciężką pracę i poświęcenie w sprowadzeniu Alicii do domu, ale także za ich zaangażowanie we wspieranie naszej rodziny w tych trudnych czasach. Lokalne i krajowe media były tak ważne w ciągu ostatnich kilku lat w utrzymywaniu historii Alicii przy życiu, a nasza rodzina nie może wystarczająco podziękować za to. Na koniec chcielibyśmy podziękować za całą miłość i wsparcie, które otrzymaliśmy od wszystkich w całym kraju. Pomogło to naszej rodzinie w bardzo mrocznych czasach i nie możemy powiedzieć wystarczająco dziękuję. W tej chwili prosimy o trochę prywatności, aby nasza rodzina mogła rozpocząć proces leczenia i odzyskać trochę normalności. Wszyscy byliście błogosławieństwem w naszym życiu i życzymy wam wszystkiego najlepszego”.

 

 

Źródło:

Glendale PD releases new footage of Alicia Navarro, years after she went missing – YouTube

Alicia Navarro: Dziewczyna z Arizony znaleziona bezpieczna w Montanie po zniknięciu w 2019 roku, mówi PD (fox10phoenix.com)

14-latka zniknęła z domu. Po 4 latach pojawiła się na policji, miała prośbę (msn.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli

Może zainteresować Cię również: Stefan R. umówił się na randkę. Zabił, następnie zjadł część zwłok (zaginieniprzedlaty.com)

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl