Blog
Zaginieni Przed Laty

14-letnia Anita udała się na przystanek autobusowy i przepadła bez śladu

14-letnia Anita udała się na przystanek autobusowy i przepadła bez śladu. Tamtego dnia miała spotkać się z przyjacielem. Od jej zaginięcia minęło 24 lata.

14-letnia Anita

Jest wiele zaginięć o których w Internecie nie ma za dużo informacji, a z biegiem lat ucicha o nich całkowicie. Wiele rodzin po zaginięciu bliskiej osoby pomimo upływu lat zmaga się z niewyobrażalną traumą, rozpaczą. Kiedy wyczerpują już wszystkie możliwe czynności, które można było zrobić pozostaje im nadzieja… Nadzieja, że być może któregoś dnia bliska ich osoba się odnajdzie.

Co możemy dla Tych rodzin zrobić? Przypominać o ich bliskich. O zaginięciu 14-letniej Anity nie ma za wiele informacji. Ta sprawa nie była, aż tak nagłośniona jak inne.

Anita Richter miała 14 lat kiedy 11 czerwca 1999 roku zaginęła bez śladu w Schwerin w Niemczech. Tego dnia nastolatka udała się z domu rodziców w Raben Steinfeld na przystanek autobusowy około 100 metrów dalej.

Chciała spotkać się z przyjacielem w Schwerin jednak do na spotkanie nie dotarła. Anita przepadła bez śladu w drodze na przystanek. Do dziś nie wiadomo, czy naprawdę jechała autobusem i czy dotarła na przystanek.

Kierowca autobusu nie pamięta Anity i nie był w stanie powiedzieć czy nastolatka była w autobusie tamtego dnia.

Rozpacz rodziców

Kiedy rodzice Anity wrócili ze spotkania do domu ich córki nie było. Czekali na nią i z minuty na minutę niepokój ich narastał, ponieważ nastolatka zawsze wracała punktualnie do domu. Kiedy skontaktowali się z przyjacielem córki, a on potwierdził, że Anita nie przyszła na umówione spotkanie powiadomili policję o zaginięciu córki.

Poszukiwania Anity nie przyniosły oczekiwanego efektu. Po nastolatce nie było najmniejszego śladu, przepadła jak kamień w wodę.

W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że Anita przed zaginięciem zachowywała się bardzo dziwnie. Dziewczyna z dnia na dzień coraz bardziej zamykała się w sobie. Jej koleżanki mówiły, że szukała kontaktu ze starszymi koleżankami. Zaczęła się inaczej ubierać, od czasu do czasu podróżowała autostopem, malowała ciemne i bardzo smutne obrazy. Miała chłopaka o którym nikt nic nie wiedział i nikt nigdy go nie widział. Pewnego dnia Anita powiedziała do jednej z przyjaciółek, że już dłużej sobie  z tym nie poradzi i chce porozmawiać o czymś bardzo dla niej ważnym. Anita jednak nie dokończyła o czym ważnym chciał porozmawiać.

Co takiego 14-latka chciała powiedzieć? Niestety tego nie wiadomo. Od jej zaginięcia minęło 24 lata.

Progresja wiekowa

24 długich lat rozpaczy bliskich. Losy Anity do dnia dzisiejszego pozostają nieznane.

Nastolatka miała długie blond włosy, niebieskie oczy. Ubrana była w: Ciemnoniebieskie dżinsy, biała bluzka, czarno-zielony cętkowany sweter z rzymskim kołnierzykiem, szare buty na platformie.

Jeśli Anita żyje dziś ma 38 lat.

Źródło:

Anita Richter – Polska | International Missing Persons Wiki | Fandom

(2) 14 year old Anita Richter disappeared in… – Mission for The Missing | Facebook

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli

Może zainteresować Cię również: Stefan R. umówił się na randkę. Zabił, następnie zjadł część zwłok (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl