Blog
Zaginieni Przed Laty

Tragedia nad Bałtykiem. Nie żyje 50-letni ojciec i jego 22-letni syn…

Bałtykiem 26 lipca, tuż przed godziną 11, do pomorskich służb dotarło niepokojące zgłoszenie. Mieszkanka Częstochowy poinformowała o zaginięciu męża i syna. Mężczyźni kąpali się w Bałtyku na wysokości wejścia nr 16 na plażę w Rozewiu.

Poszukiwania

Niedługo później, ratownicy przybyli na miejsce wskazane przez przerażoną kobietę. W poszukiwaniach na Morzu Bałtyckim udział brali strażacy, ratownicy WOPR i SAR oraz policjanci. Do akcji wykorzystano również śmigłowiec należący do Marynarki Wojennej. Dopiero po dwóch godzinach zauważono dryfujące ciało 50-letniego mężczyzny… Wyciągnięto go na brzeg, jednak nie udało się przywrócić mu życia.

Bałtykiem
Zdjęcia z miejsca zdarzenia

Poszukiwania syna trwały do późnego popołudnia, niestety nie udało się go odnaleźć. Uznano go za osobę zaginioną.

Statystyki

Jak wynika z policyjnych statystyk, tylko w czerwcu tego roku życie w wodzie straciło 70 osób. W lipcu na razie utonęło 69 osób, co daje łącznie niemal 140 ofiar w ciągu dwóch miesięcy. O wczorajszej tragedii w Rozewiu poinformował na swoim Twitterze Dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, Sebastian Kluska.

Pamiętajmy, że nad Bałtykiem bardzo zdradliwe i szczególnie niebezpieczne są tzw. prądy wsteczne, które w wielu przypadkach doprowadzają do tragedii. W związku z tym apelujemy do Was o rozwagę! Uważajcie na siebie i swoich bliskich! 

Źródło

https://twitter.com/KluskaSebastian/

https://goniec.pl/

Podobne

https://zaginieniprzedlaty.com/

Dziękujemy, że przeczytałeś artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, odwiedzaj nas częściej!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl