Blog
Zaginieni Przed Laty

Tajemnicze zaginięcie 70-letniej Brytyjki

Tajemnicze zaginięcie 70-letniej Brytyjki. Po ponad roku poszukiwań odnaleziono jej ciało. Co działo się z zaginioną przez ten czas?

Tajemnicze zaginięcie

Jest wiele zaginięć o których większość z nas jeszcze nie słyszało. Przez lata pozostaje po nich cisza, ale w sercach rodzin są wciąż świeżą, bolesną i krwawiącą raną. Bliscy każdego dnia szukają ich śladu w rozpaczy i z upływem czasu jeszcze bardziej tęsknią licząc dni i lata, które upłynęły od ostatniego spotkania.

Normy Girolami mieszkała w londyńskiej dzielnicy Highgate. Jej dom był warty fortunę. Kilka miesięcy przed śmiercią 70-latka odziedziczyła  pokaźny majątek o wartości milionów funtów. Kobieta uchodziła za bardzo sympatyczną i zamożną osobę. Nie miała wrogów, była lubiana wśród sąsiadów i znajomych. 19 sierpnia 2021 roku Normy wybrała się na wycieczkę do nadmorskiego miasteczka Leigh-on-Sea w Essex. Kobieta tego dnia wieczorem wróciła do domu i nagle ginie bez śladu ze swej posiadłości… Mieszkanie wyglądały tak jakby miała za chwilę wrócić. Lodówka pełna jedzenia, pozostawiony na stole kubek z niedopitą herbatą.

Nikt nic nie słyszał, nikt nic nie widział.

Seniorka przepadła jak kamień w wodę. W październiku 2021 roku mundurowi wszczęli śledztwo w sprawie morderstwa 70-latki i chociaż nie odnaleziono ciała zaginionej to śledczy nie mieli żadnych dowodów na to, że kobieta może żyć. Policja ogłosiła też nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. funtów za informacje związane z tajemniczym zaginięciem 70-latki.

 

Poszukiwania

Od samego początku poszukiwania 70-latki były intensywne. Niestety po zaginionej nie było najmniejszego śladu. Dla śledczych ta sprawa była nie lada zagadką. Przełom nastąpił po ponad roku poszukiwań. Ciało 70-letniej Normy Girolami odnaleziono na cmentarzu w północnym Londynie, było owinięte w czarny worek i zabezpieczone taśmą klejącą.

Cmentarz, na którym znaleziono szczątki zamożnej 70-latki znajdował się zaledwie cztery mile (około 6,5 km) od mieszkania zaginionej kobiety.

 

Sekcja zwłok wykazała u zamordowanej obrażenia po obu stronach klatki piersiowej zadane tępym narzędziem oraz złamania żeber. Ustalono, że zamożna emerytka została zamordowana w swoim domu… Sprawca następnie ukrył jej ciało na cmentarzy wierząc, że kobieta nigdy nie zostanie odnaleziona.

Romans z mordercą

Z ustaleń śledczych wynika, że zamordowana bardzo dobrze znała swojego mordercę. Normy Girolami miała krótki romans z Serkanem. Mężczyzna wykorzystywał hojność zamożnej emerytki… Żądał coraz więcej, aż któregoś dnia Normy powiedziała dość i postanowiła przerwać ten związek przypłacając tą decyzję  życiem. Chciwość Serkana nie miała końca. Po zabójstwie z domu seniorki zabrał biżuterię, znaczną kwotę pieniędzy. Zabójstwo miał szczegółowo zaplanowane.

Przed dokonaniem morderstwa mężczyzna szukał w Internecie narzędzi ogrodowych, sody kaustycznej, kwasu solnego. Wyszukiwał również jak przenieść na siebie akt własności majątku Normy. Kamery monitoringu z jednego ze sklepów uchwyciły chwilę jak 42-latek kupował linę, kajdanki, rękawiczki, plastikowy kombinezon, worki, taśmę klejącą.

 

Sędzia Philip Katz KC skazał Kaygusuza na dożywocie z minimalnym okresem 35 lat.

Tajemnicze zniknięcie 70-latki. Tuż przed śmiercią odziedziczyła fortunę – o2 – Serce Internetu

Norma Girolami: Murder accused hid woman’s body in plain sight – court – BBC News

Zimnokrwisty morderca, który zamordował kochankę milionera i pochował ją na cmentarzu kościelnym, uwięziony – Mirror Online

Ludzkie szczątki należące do “zamordowanej” 70-letniej Normy Girolami znalezione na cmentarzu ponad rok po jej zaginięciu | Słońce (thesun.co.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Piotr S. Śmierć za 1000 złotych. (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl