Blog
Zaginieni Przed Laty

Zaginiona od 25 lat – Historia Morgan Nick

9 czerwca 1995 roku – ta data na zawsze zmieniła życie rodziny Nick. Colleen Nick, mama 6-letniej wówczas Morgan, zabrała swoja córeczkę na mecz baseballowy w miejscowości Alma, w stanie Arkansas. Właśnie tego dnia po godzinie 22 widziano małą Morgan po raz ostatni.

Piasek w bucie

Ten czerwcowy wieczór zapowiadał się wesoło. 6-letnia Morgan, jej mama oraz przyjaciele rodziny spędzali wspólnie czas na oglądaniu meczu, rozmowach i zabawie. Kiedy zaczynało się ściemniać, dzieci zapytały rodziców, czy mogą się jeszcze trochę pobawić. Ze względu na późną godzinę początkowo dorośli nie wyrazili zgody, jednak po dłuższych namowach pozwolili swoim pociechom na jeszcze chwilę radości. Morgan z przyjaciółmi pobiegli łapać świetliki.

Morgan Nick

Kiedy gra się skończyła, dzieci wróciły do swoich rodziców. Niestety nie było z nimi 6-latki. Od przyjaciół dziewczynki Colleen dowiedziała się, że podczas gry Morgan zatrzymała się, żeby wysypać piasek z buta, a wtedy podszedł do niej „przerażający pan” i zaczął z nią rozmawiać. Kobieta udała się szybko we wskazane miejsce, ale nie zastała tam swojej córki.

Ustalenia

W trakcie poszukiwań jeden ze świadków zeznał, że zauważył czerwonego forda pickup z zaparkowanym w pobliżu białym kamperem, który zniknął mniej więcej w tym samym czasie co Morgan. Prawdopodobnie kamper miał tablice rejestracyjne należące do stanu Arkansas. Na podstawie zeznań świadka udało się sporządzić portret pamięciowy nieznanego mężczyzny.

Portret pamięciowy mężczyzny

Szeroko zakrojone śledztwo przyniosło wiele poszlak, ale wciąż nie udało się zdobyć konkretnych wskazówek co do miejsca pobytu Morgan lub jej porywacza. Policja sprawdzała każdy trop i każdą informację przekazywaną przez ludzi. Na podstawie wskazówek śledczy przekopali prywatną ziemię w stanie Arkansas oraz opuszczony dom w stanie Oklahoma. Do poszukiwań wykorzystano psy tropiące oraz najnowsze (na tamten moment) technologie w badaniach kryminalistycznych. Niestety te działania nie przyniosły żadnych rezultatów.

FBI i lokalne władze zaoferowały nagrodę w wysokości 60 000 dolarów za wskazanie miejsca pobytu Morgan, jej porywacza lub za przekazanie informacji, które pomogą w rozwiązaniu zagadkowego zaginięcia dziewczynki.

Mijają lata

W 2020 roku National Center for Missing & Exploited Children opublikowało progresję wiekową Morgan. Zdjęcie pokazuje jak mogłaby wyglądać zaginiona obecnie, w wieku 31 lat.

Progresja wiekowa Morgan Nick/
National Center for Missing & Exploited Children

Od feralnego wieczora minęło już 25 lat. Matka Morgan, Colleen Nick, w hołdzie dla córki założyła fundację „Morgan Nick Foundation”, która zajmuje się pomocą w poszukiwaniu zaginionych dzieci. W 2020 roku Colleen powiedziała:

„Nigdy nie przyszło mi do głowy, że Morgan będzie zaginiona przez 25 lat. Ktoś zna prawdę.”

Bliscy zaginionej wierzą, że Morgan żyje. Liczą, że ktoś rozpozna 31-latkę na zdjęciu z progresji wiekowej i doprowadzi ich do Morgan. W stanie Arkansas Amber Alert nosi nazwę Morgan Nick Amber Alert.

 

Źródło:

https://katv.com/newsletter-daily/new-age-progression-photo-of-morgan-nick-released-on-25th-anniversary-of-disappearance

https://morgannickfoundation.com/about/morgans-story/

https://en.wikipedia.org/wiki/Disappearance_of_Morgan_Nick

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl