Blog
Zaginieni Przed Laty

Porwali ją na stacji paliw. Więzili, bili. Po dwóch tygodniach uciekła.

Porwali ją na stacji paliw. Więzili, bili i odurzali, by przejąć auta i firmy. Po dwóch tygodniach uciekła.

Porwali ją na stacji paliw

Do wstrząsającego zdarzenia doszło jesienią 2019 roku w Pszczynie. Kobieta została wepchnięta do bagażnika na stacji paliw  i przez ponad dwa tygodnie sprawcy więzili ją w różnych hotelach w województwie śląskim. Porywacze chcieli zmusić porwaną kobietę do podpisania dokumentów, w których dobrowolnie miałaby się zrzec dwóch samochodów bmw oraz zarządzania firmami. Kobieta bała się o swoje życie, ale postanowiła zaryzykować. Odmówiła podpisania dokumentów. Następnie wyskoczyła przez okno, by ratować się przed śmiercią z rąk porywaczy, którzy jej grozili.

– Kobieta była więziona ze szczególnym udręczeniem w różnych hotelach przez ponad dwa tygodnie. Była bita, podawano jej środki odurzające, odmawiano skorzystania z pomocy medycznej. Doznała uszkodzenia ciała, bo podejmując próbę ucieczki, wyskoczyła przez okno – mówi Zawada-Dybek rzecznik katowickiej prokuratury.

Porwali ją na stacji paliw. Więzili, bili. Po dwóch tygodniach uciekła
foto \Shutterstock

Wiadomo, że śledczy nie podają wszystkich szczegółów, ale kobiecie w ucieczce ktoś pomógł. Prokuratura oskarżyła cztery osoby. Przed sądem staną trzej mężczyźni i kobieta. Nie przyznają się oni do winy. Jeden z podejrzanych ukrywał się przed organami ścigania. Po wdrożeniu międzynarodowych poszukiwań lokalnych, został on zatrzymany dopiero w kwietniu 2021 roku na Węgrzech, a następnie przekazany polskim organom ścigania.

Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała już do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko tym osobom. Odpowiedzą oni za przestępstwa uprowadzenia i przetrzymywania zakładnika, wymuszenia rozbójniczego, pobicia, rozboju, jak również posiadania i udzielania amfetaminy oraz nielegalnego posiadania amunicji.

Porywacze

Celem porwania kobiety, jak ustalono w śledztwie, był “zabór należących do niej samochodów marki BMW, jak również faktyczne przekazanie wskazanym osobom zarządu nad firmami, z którymi powiązana była pokrzywdzona”. – Sprawcy zmuszali kobietę do podpisania dokumentów. Odmówiła – mówi w wywiadzie z mediami rzecznik prokuratury Zawada-Dybek.

Sprawcom za te czyny i narażenie poszkodowanej nawet na utratę życia, grozi kara 3 lat więzienia, jak informuje Prokuratura Krajowa.

Źródło: Pszczyna. Porwali ją na stacji paliw, więzili w hotelach, bili, odurzali, by przejąć jej auta i firmy. Po dwóch tygodniach uciekła – TVN24

pless.pl: Porwanie kobiety sprzed kilku lat. Jest akt oskarżenia – Pszczyna

Porwanie na Śląsku. Wydano akt oskarżenia w sprawie – Radio Piekary

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: 49-latek zgwałcił 19-latkę z Ukrainy, którą przyjął pod swój dach. (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl