Blog
Zaginieni Przed Laty

W Kanale Motławy znaleziono głowę kobiety

W Kanale Motławy znaleziono głowę kobiety. Niestety do dzisiaj nie udało się ustalić, kim była kobieta. Ponawiamy apel z nadzieją, że może tym razem uda nam się czegoś dowiedzieć.

W Kanale Motławy znaleziono głowę kobiety

6 maja 2005 roku po godz. 18:00 w Kanale Motławy przy ul. Kotwiczników wędkarz wyciągnął z wody worek, który zaczepił się o jego wędkę. Po zajrzeniu do środka, mężczyzna ujrzał głowę kobiety. Potem stracił przytomność, a na pomoc ruszyli inni wędkarze. To właśnie oni zaalarmowali policję. Od 17 lat nie wiadomo, do kogo należy głowa znaleziona w Kanale Motławy.

Funkcjonariusze w worku zobaczyli głowę kobiety zawiniętą w zieloną chustę i spętaną srebrnym pierścionkiem. Następnie przybyli na miejsce nurkowie dokładnie sprawdzili dno Motławy, jednak nie natrafili na resztę ciała zmarłej kobiety. Okoliczności znalezienia głowy kobiety wskazują jasno, że została bestialsko zamordowana, a sprawca tej zbrodni nadal pozostaje bezkarny. Dziwne jest to, że przez tyle lat nikt nie zgłosił zaginięcia kobiety… Jak to możliwe?

Zakład Medycyny Sądowej AM w Gdańsku zajął się przeprowadzeniem badań. W ich wyniku udało się ustalić, że:

  • zmarła miała pomiędzy 50 a 60 lat,
  • była ciemną blondynką o rzadkich, krótkich włosach,
  • miała też piwne oczy.
Głowę kobiety znaleziono w Kanale Motławy.
prawdopodobny wygląd przeżyciowy kobiety / trojmiasto.pl

Na podstawie badań stwierdzono, że głowa znajdowała się w Kanale Motławy około tygodnia.

Zdjęcia głowy posłużyły ekspertom z CLK do odtworzenia prawdopodobnego przeżyciowego wyglądu denatki. Pomimo ogromnego zaangażowania służb i wielokrotnego porównywania DNA zmarłej z profilami znajdującymi się w bazie – w dalszym ciągu nie udało się ustalić tożsamości kobiety, której głowę wyłowiono w Motławie.

W związku z tym policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Gdańsku proszą wszystkie osoby, które rozpoznają kobietę ze zdjęcia, o kontakt pod numerem 32-15-359 w godz. 8.00-15.00 lub pod bezpłatnym całodobowym numerem 0-800-677-777. Istotne są wszelkie informacje mogące przyczynić się do identyfikacji kobiety oraz ustalenia okoliczności jej śmierci.

Autor: ZPL

Źródło:

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! lecz

Może zainteresować Cię również: Skazany za gwałt na 16-latce znaleziony w Wlk. Brytanii. (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl