Blog
Zaginieni Przed Laty

USA. Zgwałconej 10-latce odmówiono aborcji

USA. Zgwałconej 10-latce odmówiono aborcji. Chociaż jej ciąża jest zagrożeniem dla jej życia…

USA

Jak donosi “The Indianapolis Star”, 27 czerwca 2022 roku ginekolog dr Caitlin Bernard otrzymała telefon od lekarza zajmującego się przemocą wobec nieletnich w Ohio. W jego gabinecie przebywała 10-letnia dziewczynka, która została zgwałcona i była w szóstym tygodniu i trzech dniach ciąży. Chodziło o aborcję u 10-latki.

Z ustawy wynika, że po szóstym tygodniu ciąży w Ohio zakazane jest przerywanie ciąży tak długo, jak wyczuwalne jest tętno płodu. Republikanie twierdzą, że w szóstym tygodniu można już wyczuć bicie serca płodu. Jednak lekarze tłumaczą, że organ wówczas dopiero zaczyna się wykształcać. Wiele kobiet będąc w tak wczesnej ciąży, nawet nie wie, że w niej jest. Ohio jest jednym ze stanów, w których po decyzji Sądu Najwyższego (24.06.2022 r.) wprowadzono niemal całkowity zakaz aborcji.

 

W drodze po pomoc, w drodze na aborcję

10-latka wraz z rodziną jest w drodze z Ohio do sąsiedniej Indiany z nadzieją, że być może tam uzyska pomoc. Zakaz aborcji w Oshio naraża dziecko na donoszenie ciąży z gwałtu. Zakazuje jej podjęcia decyzji… Czy jej wiek nie jest wystarczający, by uznać, że ciąża jest zagrożeniem dla jej życia ? Dlaczego nikt nie chce jej pomóc?

USA. Zgwałconej 10-latce odmówiono aborcji. Powód?
Pixabay.com

 

Dziś podstawową metodą, rekomendowaną zresztą w najnowszych wytycznych WHO, jest aborcja farmakologiczna. WHO stwierdza również, że interwencja lekarza czy obecność w placówce nie jest konieczna. Republikanie forsują więc projekty ustaw o karaniu osób pomagających w aborcjach. Projekt przedstawiony przez republikanów w Michigan zakłada nawet 20 lat więzienia dla “abortion providers” i całkowitą delegalizację antykoncepcji awaryjnej (tzw. tabletki “dzień po”). W Oklahomie świadczenie aborcji ma być zagrożone karą do 10 lat więzienia, również w przypadku ciąży pochodzącej z przestępstwa (gwałtu czy kazirodztwa). W Missouri, Tennessee i Utah zakazy aborcji same w sobie zawierają przepisy o karaniu lekarzy i innych osób pomagających w aborcji – tym osobom grozi nawet 15 lat więzienia.

Szukając więcej informacji na ten temat, niestety nigdzie nie było wzmianki, kim był gwałciciel, czy odpowie karnie za swój czyn… Mamy jednak nadzieję, że w tym przypadku sąd zajął się odpowiednio chociaż sprawcą, który bestialsko skrzywdził 10-latkę.

Źródło: Pokłosie wyroku w USA. Odmówiono aborcji 10-letniej dziewczynce | Banai Poland

USA. Zgwałconej 10-latce odmówiono aborcji tuż po wyroku ws. Roe vs. Wade. Było o 3 dni za późno (msn.com)

USA: zgwałcona 10-letnia dziewczynka jedzie do Indiany na zabieg – Wykop.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Zamordowano trzech chłopców. Trwa poszukiwanie sprawcy! (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl