Wśród znalezionych ciał były także szczątki 19-latki. Rodzice dziewczyny zarzucają policji, ogromne zaniedbania. Twierdzą, że gdyby policja skupiła się na poszukiwaniu ich córki tak samo, jak na poszukiwaniach Gabby, ich dziecko wciąż by żyło. Podczas poszukiwań młodej Gabby zakończono też śledztwo w sprawie zaginionego 46-letniego Roberta – mężczyzna popełnił samobójstwo. Jego ciało znaleziono niedaleko miejsca, w którym odkryto zwłoki blogerki.

Nie żyje partner blogerki

We wrześniu 2021 roku w pobliżu parku narodowego Grand Teton w USA po intensywnych poszukiwaniach znaleziono zwłoki 22-letniej Gabby Petito. Policja zawiadomienie o zaginięciu kobiety miała od jej partnera Briana Laundry’ego, z którym miała podróżować po terenie, gdzie następnie znaleziono jej ciało. Wcześniej kamery policyjne zarejestrowały kłótnię młodych partnerów, kiedy parę zatrzymano podczas policyjnej interwencji na trasie.

Przez pierwszych kilka dni, śledczy bezskutecznie próbowali rozmawiać z Laundrym i jego rodzicami. W połowie września 2021 roku narzeczony 22-latki nagle zaginął, a jego samochód znaleziono blisko jednego z parków na Florydzie. Niestety nie udało się wtedy odnaleźć mężczyzny.

Ustalono, że blogerka była ofiarą przemocy domowej. Jej partner znęcał się fizycznie i psychicznie nad kobietą. Sekcja zwłok wykazała, że Gabby zginęła od uduszenia.

Szukając zaginionej Gabby Petito znaleziono dziewięć innych ciał
Zdjęcie ze strony Fakt.pl

W jednym z parków na Florydzie w październiku 2021 roku znaleziono ludzkie szczątki. Policja jednoznacznie potwierdziła, że zwłoki należą do partnera zamordowanej blogerki. Przy zwłokach znaleziono przedmioty, które należały do Briana Laundry’ego. Szczątki mężczyzny leżały w miejscu, gdzie trudny był teren, a park nie był otwarty dla osób postronnych. Miejsce, w którym znaleziono zwłoki, wcześniej było zalane wodą – przekazali śledczy w wywiadzie z mediami.

Źródło: Szukali zaginionej Gabby Petito. „Przy okazji” odkryli 9 innych ciał (msn.com)